Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet egyedül...

Hány éves kortól lehet egyedül hagyni egy gyermeket otthon?

Figyelt kérdés

A hivatalos álláspont érdekelne nem az , hogy én nem szoktam vagy én nem hagynám.

Iskolaszünet lesz szabadság pedig nincs mert nemrég kezdtem, Covid miatt szűnt meg a munkahelyem.


2021. febr. 5. 10:58
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
93%
10 evesen otthon volt egyedul, muszáj volt 12 óraztam megkellett oldani. Mindenképpen legyen nála kulcs ha baj van kitudjon menekülni a lakásból soha ne zard rá az ajtót. Gondold at milyen gondok, veszélyek adódhatnak ezekre a helyzetekre készítsd fel, ismeteljetek át többször probaljatok úgy, hogy ő is otleteljen ezzel váratlan nem megbeszélt helyzetben maga is a megoldást tudjon talalni. (pl. Idegen becsenget, tűz van, stb.) Az én gyerekem mivel elég szétszórt gyerek és azt sem latja ami az orra előtt van ezért en mindig elmondtam milyen kaja van otthon és a hozzávalókat hol találja meg.
2021. febr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
77%

Ebben nincs hivatalos álláspont.

A gyermek mit mond, szeretné vagy sem?

Mennyire önálló, miben látod azt, hogy képes lenne megbirkozni azzal, hogy 8-9 órát egyedül van egy hétig?

Ez lenne az első alkalom? Van e szomszéd a közelben nappal is?

Szomszédra lehet e annyira számítani, hogy ha kell lehessen rá számítani? Nyilván ha baj van, akkor telefonál, de bármi lehet, amire nem gondolunk és akkor jól jöhet egy felnőtt?

Fél e valamitől? Bezártság ol.

Kulcsot tudja e kezelni? Rokon kislány pl nem tudja, fél hogy beletöri, mert technikás a zár.


Ezekre a kerdesekre valaszolj és magad is tudni fogod a választ

2021. febr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem ez teljesen gyerekfüggő. Ki mennyire szeret, vagy éppen fél egyedül lenni. Mennyire megbízható, avagy az ellenkezője...megbízhatatlan.

Engem 7-8 éves koromban hagytak egyedül otthon 2 óra hosszára (senki nem ért rá, ha jól emlékszem, bankba nem szerettek volna vinni). Szüleim egyik telefonját otthon hagyták nekem, és felhívtak kétszer, hogy minden rendben-e. Bár sokat segített, hogy volt 2 kutyusunk, akik társaságot adtak. Valamint bármire, amire szükségem lehetett, ki volt készítve a konyhai asztalra.

Persze mindenek előtt megkaptam, a szokásos leckét: ha becsengetnek, csak nézzek ki az ablakon, ismerem-e, ha pont az udvaron játszok, semmiképp se mondjam, hogy egyedül vagyok, ha bármi van telefonáljak, stb.

Egész napra 11, éjszakákra pedig 12 éves koromtól hagytak egyedül, bár legtöbbször már arra keltem, hogy papám ott van, reggelivel várva (volt kulcsa).

2021. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
29%
6 évesen is voltam otthon egyedül, de max. 1 órára. Kisvárosban éltünk, a szomszédokkal jóban voltunk.
2021. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
65%

#18 vagyok


Suliba is 8 éves koromtól jártam egyedül.


Azért ha egy 12 éves gyereket nem lehet egyedül otthon hagyni, akkor ott már valami baj van.

2021. febr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:

22 Nem a szeretné, nem szeretné dolgon múlik hanem, hogy nincs más megoldás. Nem kérhetek rögtön szabit mikor hónapok után végre felvettek valahova. A szomszédok szintén dolgoznak.

Félni nem szokott, telefonja van tud hívni ha gond lenne.

Van aki szerint túlaggódom ,nemtudom.

2021. febr. 5. 12:02
 27/49 A kérdező kommentje:
25 Eddig nem rá szükség , más helyen dolgoztam, más munkaidőben és a lakastól 5 percre kocsival. Ez most nem így van, és új helyen nem mondhatom hogy máris szabadság kellene mert még nem sokat volt egyedül.
2021. febr. 5. 12:04
 28/49 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudod valamelyik osztálytársához, rokonhoz vinni?
2021. febr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:
Nem, akik itt élnek rokonaink szintén mind aktív korú,dolgozók. Osztálytársaival egyikkel sem olyan a viszony, hogy hirtelen egy napra odaküldjem idegen helyre. Lehet attól még jobb is ha otthon van.
2021. febr. 5. 12:13
 30/49 anonim ***** válasza:
65%
Napi szinten senki nem orulne neki.
2021. febr. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!