Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet egyedül...

Hány éves kortól lehet egyedül hagyni egy gyermeket otthon?

Figyelt kérdés

A hivatalos álláspont érdekelne nem az , hogy én nem szoktam vagy én nem hagynám.

Iskolaszünet lesz szabadság pedig nincs mert nemrég kezdtem, Covid miatt szűnt meg a munkahelyem.


2021. febr. 5. 10:58
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:

12 évet betöltötte

Annyi helyen mást olvasni nem 14 től a hivatalos ? Hiszen ha mondjuk valaki ennyi idősen elkövet valamit már büntethető ...kvázi nem más felel érte.

2021. febr. 5. 11:23
 12/49 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon egyén függő, enyéim már felnőttek de annó általános iskola első osztályos korukban nem akartak napközisek lenni, kertes házban lakunk, saját kulcsuk volt a kertkapuhoz és az ajtóhoz, egyedül hazamentek, KB: 3 órával később mentünk haza, semmi gond nem volt.
2021. febr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
85%

#11

Kérdező!

Gondolom a kisebb gondod is nagyobb lenne annál, ha a gyerekedet valami baj érné, hogy mi a hivatalos álláspont!

Ismét csak azt lehet mondani, hogy te ismered a saját gyerekedet!

2021. febr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:

13 Persze, de ha nem megyek dolgozni és nem lesz mit ennie vagy rezsi kifizetve az nagyobb gond mintha egyedül lenne otthon bezárva.


De fura hogy bárkit kérdezek mást mond.

2021. febr. 5. 11:29
 15/49 anonim ***** válasza:
85%
12-es vagyok. Ha otthon még csak bezárva mered hagyni Őket akkor még NEM! Gyereket soha ne hagyd magára bezártságban.
2021. febr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
75%

Ugyanaz a kérdés, hogy hány évesen engeded el először iskolába?

Ha az utcára kiengeded egyedül, akkor otthon is hagyhatod egyedül.

Márpedig mi 9 évesen már réges-rég egyedül mentünk-jöttünk a harmadikban, és anyámék csak 5 után értek haza. Élünk.

2021. febr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
81%

#14

Azért mond mindenki mást, mert mindenki a saját gyerekéből indul ki.


Ahogy a 12-es is írta, ránk sem tudtak felügyelni a szülők. 7 évesen egyedül mentem iskolába és ugyanúgy haza, ahol aztán egyedül voltam.

Ismered biztos a "kulcsos gyerekek" fogalmát, hát ez erről szól.

A fiamat is simán lehetett egyedül hagyni gyerekként, viszont van a rokonságban olyan hiperaktív és közben agyonkényeztetett gyerek, akit 14 évesen sem mernék otthon hagyni.

2021. febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
74%

8 éves koromban voltam először egyedül otthon, rövid időkre, és csak ritkán, de emlékszem, hogy mindig féltem :D

10-11 éves koromtól pedig rendszeresen, 3-4 órákra (ritkábban 5-6 órára.

12 éves koromban aludtam először egyedül otthon.

2021. febr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
88%
Ez a gyerektől függ. Van olyan akit 16 évesen se lehet egyedül hagyni valakivel meg 6 évesen sincs gond. Itthon nincs törvénybe foglalva, 18 éves koráig téged is felelősségre vonhatnak ha történik vele valami.
2021. febr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim válasza:
14%
9-10 után már szinte minden esetben.
2021. febr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!