Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötelező gyerektartason kívül...

Kötelező gyerektartason kívül más se támogatja a gyereket?

Figyelt kérdés
4 éve váltam el. Volt férjem csak amivel a bíróságon megegyeztünk havi 40 ezret ad azonkívül nem segít semmibe! Se mikor beiskolázás van. Vagy felvetettem nyissunk gyereknek lakaskasszat és fele - fele fizessük neki azt se. Semmi mással nem járul hozzá a neveléséhez. A fizetése több mint a duplája az enyémnek tehát ilyen akadálya se lehetne. Hitele nincs. Más apuka se támogatja a gyereket ha elválnak csak a kötelező kifizetéssel amit a bíróság pár éve megítélt? Másba h segítené hallani se akar róla! Bérlet, magan tanár plusz pénzért/ Mert sajnos muszáj/ mind egyedül kell álljam! -közbe facebukon meg küldözgeti a szerető apa idézeteit.
2021. febr. 10. 08:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
18%

Hát azért teljesen más költség fenntartani egy közös háztartást gyerekkel, mint így elvaltan ugye két lakás két külön élet + gyerek.

Lehet hogy azért ő sem szeretne annyit ejteni az eletszinvonalan. Jó ez kicsit önző, de ő ott maradt család nélkül, te pedig ott vagy családként (hiába csonka család, de család) szóval lehet kárpótolja magat, vagy éppenséggel függetlenségre vágyik, hátha lesz még családja ahol nem csak gyt+lathatasbol áll a családi élet.

Ezt nem bantasbol írom, csak nem mindenki (a többség biztos nem) tud olyan emberfeletti önzetlen szeretetre vállalkozni egy életen át, ahol ilyen felemás helyzetbe kerul.

2021. febr. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos sokaknak fontosabb pl. a pia és/vagy a nők. Inkább ilyenekre költenek, amiből élvezeti hasznuk van. Amikkel magát a családot is tönkretették, mert mindennél fontosabb az egyéni boldogságuk. Ők mindent megtehetnek, de ha nekik bármiféle hátrányuk adódik a dolgokból, akkor a másik fél a hibás, és rosszabbik esetben fizikai bántalmazás a "jutalom".


Sajnos a személyes tapasztalaton túl, mint gyerek elszenvedője ennek, több ilyen esetet ismerek, mint olyat, ahol az apa számára a legfontosabb a család, a gyerek.

De én még szerencsés vagyok, mert az Anyukám igazi Anya, valakinek még ez sem adatik meg sajnos.

2021. febr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
68%
7-es, az anyuka természetben tesz hozzá a gyerek neveléséhez azzal, hogy ő főz, most, takarít rá, megy a szülőire, viszi óvodába/iskolába/orvoshoz, tanul vele és intézi az ügyeit, neki nem kellene "hozzátenni" ugyanannyit pénzben, mint apukának.
2021. febr. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
92%

A baráti körben mind a kettőre van példa.

Van olyan volt férj, aki heti 3x viszi a gyereket ~s m8nden 2. Hévégén. Illetve ha kellett cipőt venni, megvette. Anyuka fizetti a különtanárt, apuka a foci eddzést stb.


De van olyan is aki havonta 1x elviszi a gyereket, akkor játsza a fa.. a apukát (hajnalig tv, meg ps stb) de mikor anyuka szólt h szemüveg kell a gyereknek, egy forinttal nem szállt be

2021. febr. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
100%
Lelkiismeretes szerető apuka segít másban is. Pl beiskoláztatásnál a füzetek könyvek egyedül sima 20e. Vagy téli kabát bakancs stb.
2021. febr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
98%
Az én exem még a szülinapi meg karácsonyi ajándékot is elsunnyogja. A gyerektartás is csak azóta érkezik rendesen, mióta a végrehajtót küldte az ügyvédem a munkáltatójára...
2021. febr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
100%
Bátyám fizeti a gyt-t plussz a magánovi díját, majd a suliét. Ruhákat vesz neki, orvost, fejlesztést fizeti. Szinte mindent.
2021. febr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
38%
11esnek amúgy teljesen igaza van, sok nő elvárná hogy kb mindennek a felét fizesse az apa, de pl én ismerek olyat ahol a nő pl a kötelező láthatásokon kívül oda nem adná a gyereket, van hogy akkor is keresi a kifogásokat, de a pénzért tartaná a markát. Meg pl nem egy olyan van hogy pl apuka válás után megy albérletbe 150ért aztán keres max 250et. De persze ő inkább haljon éhen hogy a gyerek magánórákra járhassob
2021. febr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
74%
14 Érdekes nekünk mást mondtak, igaz ugyanannyit nem de azt mondtàk nekem anyaként is kötelességem hozzájárulni ( ez nem is kérdés) csak sokan úgy tesznek mint ha az anyának nem kellene.
2021. febr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
96%
Az én férjem 100ezret fizet az exének a két gyerek után, plusz negyedévente 50 ezret. Ezen kívül 5-5 ezer zsebpénzt ad a gyerekeknek havonta. Plusz a karácsonyi, szülinapi, télapó, bizonyítványra stb ajándékok.
2021. febr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!