Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötelező gyerektartason kívül...

Kötelező gyerektartason kívül más se támogatja a gyereket?

Figyelt kérdés
4 éve váltam el. Volt férjem csak amivel a bíróságon megegyeztünk havi 40 ezret ad azonkívül nem segít semmibe! Se mikor beiskolázás van. Vagy felvetettem nyissunk gyereknek lakaskasszat és fele - fele fizessük neki azt se. Semmi mással nem járul hozzá a neveléséhez. A fizetése több mint a duplája az enyémnek tehát ilyen akadálya se lehetne. Hitele nincs. Más apuka se támogatja a gyereket ha elválnak csak a kötelező kifizetéssel amit a bíróság pár éve megítélt? Másba h segítené hallani se akar róla! Bérlet, magan tanár plusz pénzért/ Mert sajnos muszáj/ mind egyedül kell álljam! -közbe facebukon meg küldözgeti a szerető apa idézeteit.
2021. febr. 10. 08:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
76%

"Vagy amúgy szerinted a pasi azért dolgozzon éjjel nappal hogy minden pénzt neked adjon? Lehet mondjuk házat akar venni vagy elmenni nyaralni a párjával. Minden hónapban küld 40ezret, szerintem az se kevés"


Hát erre gondolt volna akkor, amikor a válásig jutott, meg új barátnője/családja lett. Miért a gyerek meg a gyereke anyja szívjon? A gyerek shzületésével vállalta, hogy gondoskodik róla. Hogy utána megváltoztak a tervei, azért miért az szívjon, akinek ebbe nem volt beleszólása?


A 28 pedig tökéletesen fogalmaz.


Apuka nagy kínlódva fizet és ennyi ami neki kellemetlen. Nálunk pl évekig egy órára se viszi el, csak ha éppen két barátnő között van pár hónapig. Akkor heti néhány óra. Én 10 évig szívtam egyedül, hogy sose volt láthatás, tehát nekem sem volt 2 szabad órám sem. Nem, a gyerek szuületésével nem ezt vállaltam. Nekem is épp annyira járt volna a dszabadidő, mint az apjának. Az meg nem magyarázat, hogy magamnak szültem, mert nem. Magunknak szültem, ha tudom hogy 1 éves korától szívhatok egyedül, akkor nem szülök, hanem megvárom azt a társat, aki hasonlóan gondolkodik.

2021. febr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
5%
28 na ezért nem kell elválni, és ketten egy közös házra, nyaralásra máris könnyebb félretenni. De hát ezek a szemét pasik nem lehet velük megmaradni gyerek csinálás után, csakis addig jó minden.
2021. febr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet amúgy általánosítani. Tudok olyan anyáról akit otthagyott 3 gyerekkel a pasi egy fiatal csaj miatt aztán rájuk se néz a nő meg oldja meg, na az olyanokat sajnálom. Viszont nem egy olyanról is tudok ahol az anya tiltja a gyereket, nem mellesleg ő ment félre, kisemmizte a pasit, de követelőzik a gyerek címszóval. Na az ilyeneknek én 1 forintot se adnék
2021. febr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
71%

28-as vagyok. Igen, általánosítok.


Az általánosítás ugyanis mondhatni azt jelenti, hogy körülírunk egy olyan jelenséget, ami a többségre igaz - és az, amit leírtam, a többségre sajnos valóban igaz. Vagy nem? De őszintén.


Mellesleg, oda is írtam, hogy tisztelet a kivételnek. Mert vannak normális apukák, meg most én is tudnék példát hozni, hogy X aztán foglalkozik a gyerekével, Y meg egész életében dohányzott és mégsem lett egészségügyi problémája belőle, de azért, mert mind ismerünk kivételeket, attól még ÁLTALÁNOSSÁGBAN igaz lesz a negatív állítás.

2021. febr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
20%

28 lehet hogy az altalanositasod részben igaz. Tegyük fel hogy tényleg több az olyan elvált férfi aki a gyerek tartás fizetessel letudja az anyagiakat.

De ami indoklást felhoztal az torz és egyoldalú narratív a, illetve figyelmen kívül hagyja a nő felelősséget, illetve azt a nem anyagi kárt amit a férfi elszenved. Mert akkor lehet azt is általánosítani hogy a nők csak gyereket akarnak vehemensen meg egy pénzkiadó automatát.

2021. febr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
29%
Jah hát amúgy itt úgy jön le hogy a nőket kell sajnálni mert ők maradtak a gyerekkel. De akarmilyen meglepő van nem egy olyan apa akinek nagyobb teher az hogy 2 hetente láthatja a gyereket mintha ő nevelné. Ja és az előítéletességet meg tegyük már félre, ugyanis manapság már sokkal több olyan van ahol a nő hibájából van a válás
2021. febr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
73%
Én pl harcoltam hogy többet láthassam a fiamat, mert a bosszú jobban számított az anyának mint a gyerek érdeke.
2021. febr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
82%

Igen, vannak olyan apák, akiket megvisel hogy nem látják a gyereküket minden nap.

28 jól írta, ez a kisebbség.

A többség igenis önszántából lép le, mert unja a gyereket meg unja az asszonyt. Lehet hogy ez általánosítás, de akkor is ez tény.

2021. febr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
76%

"ugyanis manapság már sokkal több olyan van ahol a nő hibájából van a válás"


Tényleg? Erről van valamiféle hivatalos statisztikád vagy csak szerinted így van, és akkor így van?

2021. febr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
19%
38 és szerinted miért unja a gyereket meg az asszonyt?
2021. febr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!