Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötelező gyerektartason kívül...

Kötelező gyerektartason kívül más se támogatja a gyereket?

Figyelt kérdés
4 éve váltam el. Volt férjem csak amivel a bíróságon megegyeztünk havi 40 ezret ad azonkívül nem segít semmibe! Se mikor beiskolázás van. Vagy felvetettem nyissunk gyereknek lakaskasszat és fele - fele fizessük neki azt se. Semmi mással nem járul hozzá a neveléséhez. A fizetése több mint a duplája az enyémnek tehát ilyen akadálya se lehetne. Hitele nincs. Más apuka se támogatja a gyereket ha elválnak csak a kötelező kifizetéssel amit a bíróság pár éve megítélt? Másba h segítené hallani se akar róla! Bérlet, magan tanár plusz pénzért/ Mert sajnos muszáj/ mind egyedül kell álljam! -közbe facebukon meg küldözgeti a szerető apa idézeteit.
2021. febr. 10. 08:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:
78%

#70 vagyok.

A telefonnal mi úgy vagyunk, hogy egyszer anya, egyszer apa veszi. (Évente cserélek, mert sajnos nálam nem sokat bírnak a telefonok.:/)

2021. febr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim ***** válasza:
33%

Én is általánosítok mint a kérdező. A nők csak gyereket akarnak amikor beindul a biológiai óra, utána leszarják a házasságot meg a férjet, hiába dolgozik meg hozza viszi ide oda, nyaralni stb, meg még otthon is sokmindent megcsinál. Ezt mar megszokta, cserébe évekig egy mosolyt sem kap cserébe. Ha otthagyják akkor nyilván a férj a bunkó. Ebben a világban mindent a feleség kap a válás után, aztán még zsarolja is a gyerekkel az apát, nem engedi látni, harcol. De a gyerektartást azt fizeti az apa, megvesz mindent a gyereknek, ugyanakkora ruhatárat tart neki.

Na, akkor MINDEN nő ilyen, hiszen minden férfi is ilyen ahogyan leírta itt pár hölgyemény.

Lehet minuszolni , ahelyett hogy elgondolkoznátok ezen.

2021. febr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:
84%

72-es, csakhogy amiket te írsz, az nem feltétlenül igaz, míg az, hogy mennyit fizetnek apák gyerektartásra és évente hány eljárás indul nemfizetés miatt, azt statisztikai tény. Talán látod a kettő közti különbséget.


Te most itt az általad látni akart valóságot veled össze a ténylegesen igazolható valósággal.


Például ez:

"hiába dolgozik meg hozza viszi ide oda, nyaralni stb, meg még otthon is sokmindent megcsinál."


Javíts ki, ha tévedek, de alapvetően a nőknek is dolgozik a nagyobbik része, van miből nyaralnia és a házi munkát is megcsinálja. Vagy most azt akarod piedesztára emelni, hogy egy férfi dolgozik meg házi munkát végez? Ez alap, amit a nők is megcsinálnak, nem olyan dolog, ami miatt bármelyik nemre külön fel kell nézni.


"Ebben a világban mindent a feleség kap a válás után"


Ez szintén egy jogilag cáfol hatóságok tény, vagyonközösség van, a házasság után szerzett dolgok felé jár a férfinak, a nő nem tudja elvinni. Mondjuk mit vinne amúgy, a lakáshitelt?


Szóval ne haragudj, de te most itt összemosod a tényeket az elképzeléseiddel.

2021. febr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 Anett80 ***** válasza:
100%

Szerencsés vagy, hogy a "kötelező minimumot" fizeti!

Szerintem örülnöd kellene neki!

Nagyon sok elvált anyuka egy fillért sem kap... az apukák eltűnnek,pl külföldre távozik.


Az unokatesóm csaja 25 éves,szép arcú,diplomás nő, ő mesélte hogy az apja Amerikába diszidált,amikor ő csecsemő volt. Otthagyta a feleségét egy kisbabával, egyik napról a másikra. Gyerektartást soha sem fizetett,mert nem tudták,hol van.Valahol az USA-ban "bujkál" a mai napig, még a rokonai sem tudják,hol él.

2021. febr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 anonim ***** válasza:
91%
Köszönjük 72es, nagyon hasznos volt a megszólalásod.
2021. febr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim ***** válasza:
50%

73, amit írtam, szentigaz sajnos. Velem történt.

És nem esett le hogy ebből általánosítottam mint ahogyan a kérdező.

2021. febr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!