Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötelező gyerektartason kívül...

Kötelező gyerektartason kívül más se támogatja a gyereket?

Figyelt kérdés
4 éve váltam el. Volt férjem csak amivel a bíróságon megegyeztünk havi 40 ezret ad azonkívül nem segít semmibe! Se mikor beiskolázás van. Vagy felvetettem nyissunk gyereknek lakaskasszat és fele - fele fizessük neki azt se. Semmi mással nem járul hozzá a neveléséhez. A fizetése több mint a duplája az enyémnek tehát ilyen akadálya se lehetne. Hitele nincs. Más apuka se támogatja a gyereket ha elválnak csak a kötelező kifizetéssel amit a bíróság pár éve megítélt? Másba h segítené hallani se akar róla! Bérlet, magan tanár plusz pénzért/ Mert sajnos muszáj/ mind egyedül kell álljam! -közbe facebukon meg küldözgeti a szerető apa idézeteit.
2021. febr. 10. 08:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
25%

18-assal pontosan egyetértek, van ahol a bőrt lenyúzzák az apáról már magát alig tudja fenntartani ennivaló vagy tüzelő tekintetében , és olyan kifogásokkal, hogy a gyereknek új cipő kell de persze csak a Nike Adidas vagy ettől márkásabb a jó.

Ez sem helyes azért... vagy ha az apa 16 fokban ül csak mert Ödönke kosáredzésre akar járni.

2021. febr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
17%
Amúgy az anyának nem igaz hogy nem kell pénzben hozzátennie, egy ismerősömnek 30ezret ítéltek meg, kimondottan kihangsúlyozta a bíró hogy azon kívűl semmit ne vegyen, az anya meg fogja magát és menjen el dolgozni, mert előtte nem sikerült neki soha
2021. febr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! De itt arról van szó h apuka jómódban el a csajával. Persze ha tudnám h nélkülöz én se várnék több támogatást a gyerekre. De pont azért akadtam ki mert még én havi 150 viszek haza ő 400 at. Igazan segíthetne nekünk pl. beiskolázással vagy a gyerek telefont szeretne mindent ilyen egyéb kiadást nekem kell álnom mert a kötelezőn kívül nem segít holott megtehetné
2021. febr. 10. 11:51
 24/76 anonim ***** válasza:
87%
A hivatalos keresete ennyi? Vagy egy része zsebbe ? Mert ha nem hivatalos keresete nem tudsz mit tenni sajnos.
2021. febr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
29%
Te is elmehetsz olyan helyre ahol többet keresel. Vagy amúgy szerinted a pasi azért dolgozzon éjjel nappal hogy minden pénzt neked adjon? Lehet mondjuk házat akar venni vagy elmenni nyaralni a párjával. Minden hónapban küld 40ezret, szerintem az se kevés
2021. febr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
100%
A sógorom támogatta a lányait. Többet fizetett a volt feleségnek mint amit megítéltek, emellett külön is gyűjtött nekik. Már felnőttek, de ha szükségük van támogatásra akkor most is mindig segít nekik.
2021. febr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
75%

Nevelje ő a gyereket, te lecsengeted a fizetésed 10%-át, de maximum 20 ezret, és a többit oldja meg. Hétvégente meg viszed a gyereket, te leszel a jófej, akinél éjfélig fent lehet, és nem b.gatja a leckével.

A hülyének is megéri azt a 20 ezret havonta!

2021. febr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
88%

Ja, oké, a pasi házat akar venni meg nyaralgatni - és mi van, ha a kérdező is mondjuk házat akar venni, hogy legyen hol lakni a gyerekkel? És mi van, ha azért keres 150 ezret, mert ez a munka olyan, amit össze tud egyeztetni azzal, hogy elhozza-vigye a gyereket az óvodába?


Annyira bírom, hogy egyesek szerint apukáról van lehúzva a bőr, ha anyuka netalántán 30 ezernél többet szeretne kérni - aztán mire elég az a 30 ezer? Egy havi kajára? A rezsit, ruházkodást, osztálykirándulásokat, tanszereket, közlekedést, esetleg néha valami játékot, programot, telefont vagy bármi meg álljon közben az anyuka? Úgy, hogy pont ő van sakkba szorítva a munkahellyel is?


Vagy ti hány elvált apukát ismertek, aki elmegy táppénzre, ha beteg a gyerek? Mert én egyet sem, azt is oldja meg ugyebár anyuka, közölje ő a munkáltatóval, hogy megint nem tud menni dolgozni.


Mindenki írogatja itt, hogy anyukának jó, mert vele marad a gyerek - és hány apuka próbálkozik be egyáltalán azzal, hogy fele-fele arányban legyen vele a gyerek vagy legalább többet, mint kéthetente egy hétvégét? 1000-ből egy.


Legyünk már őszinték - és tisztelet a kivételnek -, az apukáknak igazából kényelmes, hogy havi 25-30 ezerrel le van tudva a gyerek és nem kell napi szinten foglalkozniuk meg vállalni a neveléssel járó kényelmetlenségeket.

2021. febr. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
79%
Mért kell lepontozni #28 at? Fáj az igazság? Szerintem teljesen tisztességesen fogalmazott, és nem mellesleg igaza van.
2021. febr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
26%
28 te is csak általánosítasz :(
2021. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!