Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötelező gyerektartason kívül...

Kötelező gyerektartason kívül más se támogatja a gyereket?

Figyelt kérdés
4 éve váltam el. Volt férjem csak amivel a bíróságon megegyeztünk havi 40 ezret ad azonkívül nem segít semmibe! Se mikor beiskolázás van. Vagy felvetettem nyissunk gyereknek lakaskasszat és fele - fele fizessük neki azt se. Semmi mással nem járul hozzá a neveléséhez. A fizetése több mint a duplája az enyémnek tehát ilyen akadálya se lehetne. Hitele nincs. Más apuka se támogatja a gyereket ha elválnak csak a kötelező kifizetéssel amit a bíróság pár éve megítélt? Másba h segítené hallani se akar róla! Bérlet, magan tanár plusz pénzért/ Mert sajnos muszáj/ mind egyedül kell álljam! -közbe facebukon meg küldözgeti a szerető apa idézeteit.
2021. febr. 10. 08:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
66%
Ne nagyon beszéljünk általánosításról egy olyan országban, ahol a nő másodrendű állampolgárnak számít és ahol a sarki boltva gázspayvel merek csak elmenni sötétedés után, pedig nem lakom rossz környéken. A férfiak 90%-a csak megcsinálni tudja a gyereket, de utána egy pelenkát nem cserélne ki, az hagyján, de hogy nem egy olyat ismerek a barátnőim pasijai körében, amelyik még a wct sem tudja lehúzni maga után. Biztos van, aki nem ilyen, de sajnos elenyésző számban.
2021. febr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
23%

41 nem tudom te hol élsz, brooklynban?

Ha igaz lenne amit írtál, akkor a nők 90% nem tudom minek vállal gyereket. Gondolom ha beérik egy olyan pasival aki a kulajat se húzza le maga után, akkor nem gondolják, hogy majd a gyereket jobban el fogják látni.

Ha csak a sperma kell akkor ott a sperma bank.

2021. febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
75%
Biztos tudod, hogy a nőket kiskoruk óta azzal nyomasztják, hogy szüljenek, mert akkor lesznek teljesértékűek. Rosszabb esetben a család is ezt nyomja, hogy szüljön, mert kellenek az unokák. Van aki ennek bedől. És azt is biztos tudod, hogy nem kell brooklynig menni, hogy megerőszakoljanak, ugyanis két hete akartak megerőszakolni egy nőt a gödöllői héven. Számtalan ilyen történet van. Gondolom te férfi vagy és fogalmad sincs milyen eben az országban nőnek lenni, úgy mondj véleményt.
2021. febr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
82%
38, honnan tudod hogy ez a többség? Ez egyszerűen minden alapot nélkülöző általánosítás
2021. febr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
14%
41, ez nagyon durva sértegetés
2021. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
37%
41 Nagyon túloz, tényleg nem tudom hol élhet én egy kvázi rossz hírű városban de még itt sem igaz ez amit írt.
2021. febr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
57%

Nem, nő vagyok, két gyerekkel - de én nem csak beszélek az egyenjogusagrol, hanem csinálom is. Az önállóság ott kezdődik hogy felelősséget vállalok a tetteimert és donteseimert. Erre akkor vagyok képes, ha fel tudom mérni, hogy minek mi a következménye. Például ha szar kapcsolatban vállalok gyereket, akkor valószínűleg még szarabb lesz.

Ahogy említetted a "szuljel gyereket" nyomasztast - na azt tipikusan nők csináljak egymással. És aki "bedől" azt sem mentesíti a felelősség alól, ha egy nem megfelelő embernek szül. Szerintem.

A nemi erőszak kérdése pedig abszolút nem abból fakad hogy a nők másodrendű állampolgárok, hanem hogy minden társadalomban vannak bűnözők. Engem fenyegettek meg rugós késsel cigányok, mondhatom hogy a magyarok másodrendű állampolgárok?

2021. febr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
62%
Csak a valóságot írtam le, amivel nap mint nap találkozom. Senkit nem sértegettem. A sértegetés máshogy néz ki. Ezt tapasztalom nap mint nap.
2021. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
86%
Kedves 47 ezt nevezik áldozathibáztatásnak, ami valóban a nőknek is nagyon jól megy.
2021. febr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most kicsit leszek a másik oldal.

Igen, így van. A kötelezőn kívül semmit se fizetek. Egy fillért se.

Én vagyok az anya. 😉


Jött a korona, mentek a terveink és a megtakarításunk. Más nem maradt, külföldre költöztünk, hogy összekapjuk magunk anyagilag.

Az első házasságomból van két gyerekem. A kisebb 13, ő jönni akart. A nagyobb 17, jövőre érettségi. Szeptemberben meg nem gondoltuk, hogy online oktatás lesz egész végig. Úgyhogy a lányunk úgy döntött, hogy marad az apjáéknál. Az érettségiig mindenképp, aztán meglátjuk.

Így most senki nem fizet gyerektartást.


A volt férjem először örült, hogy lesz habzsidőzsi, megmarad a gyerektartás, kapja a családit. Karácsonyra bőkezű ajándékot vett, 150 ezerért új laptop. Igaz, pedzegette, hogy illene beszállnom, de én is pedzegettem, hogy nem tervezek, már megvettem az ajándékot.

Szülinapjára szeretett volna egy drága cipőt, úgyse nő már a lába, apa megvette.

Múlt héten széttörte a mobilját, véletlen. Akkor azért már hívott apuka, hogy ugye nem gondolom, hogy egyedül kifizeti. De, mondom, úgy gondoltam, mert a törött telefont én vettem tavaly, és azt nem kérdezte meg, hogy mennyivel töltse fel, hogy tudjanak egymásnak telefonálni.

Aztán hív a lány tegnap, hogy beázik a drága cipő, de inkább jár vizes zokniban, már nem mer szólni, mert napi téma, hogy mennyibe kerül, mióta ott lakik.

Hozzáteszem, amíg velem élt mindkét gyerek, a gyerektartáson kívül egy forintot nem kaptam. Nem véletlenül zuhantam meg anyagilag egy pár hét munkanélküliségtől. Karácsonyra is filléres (1000-2000 ft) vackokat kaptak, de mint megtudtam, azt a barátnője vette, ő ennyit se.

Jobban keres a volt férjem, mint én (Magyarországon).

Természetesen egy fél órás ordítozás volt telefonon.

Közben látom, hogy adja a lovat a lányunk alá, hogy jól keresek, habzsidőzsi, tőle meg egy telefont vagy cipőt sajnálok, és illene zsebpénzt küldeni havonta.

Tehát a minimumon kívül, úgy mint kaja és tisztálkodás, nekem kéne állni.


Eddig arról volt szó, hogy bőven több gyerektartást fizet (40-40/hó), mint amiből el lehet tartani a gyerekeket.


Még nem került szóba, de szerintem érettségi után vissza se néz majd a nagyobb gyerek. 🤔


Miért nem küldök pénzt? Mert megtehetem. Mert évekig megoldottam egyedül én is. Mert inkább elteszem, és egyben odaadom. (Ha Magyarorszagon lesz fősulis a lányom, akkor inkább veszek lakást, mint albérlet vagy kolesz másokkal.)


Ebből is látszik, hogy néha jó egy-egy évre szerepet cserélni. Könnyű másokra köpködni. Csak mi van, ha a fagyi visszanyal?

2021. febr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!