Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudnád egy másik nő gyerekét...

Tudnád egy másik nő gyerekét vagy másik férfi gyerekét ugyanúgy szeretni, mint a saját gyerekeidet?

Figyelt kérdés
2021. márc. 7. 17:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%
Van egy kislányom, és jelenleg el sem tudnám képzelni, hogy egy másik gyereket ugyanúgy tudjak szeretni. De ideális esetben el tudom képzelni, hogy kialakul egy nagyon szoros kötődés. Sok függ attól is, hogy a gyerek hány éves korában kezdődne a kapcsolat, és hogy a másik szülő részéről van-e támogatás vagy rosszindulat. Nyilván egész más kapcsolat tud kialakulni, ha mondjuk adott egy özvegy férfi egy egy év alatti babával, vagy van egy elvált férfi egy elkényeztetett és ellene nevelt tíz éves gyerekkel. Az adott férfi új párja teljesen máshonnan rajtol ebben a két esetben, és természetszerűleg az első esetben a férfi új párja akár könnyen pótanyukája is lehet a gyereknek, míg a második esetben az új párra egy keserves küzdelem vár, és a végén akkor sem biztos, hogy túl szoros kapcsolat lesz közte és a gyerek között, ha nem adja fel a küzdelmet.
2021. márc. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%
Tudnék más gyereket is nagyon szeretni és egyenlően bánni velük de annyira mint a saját lanyomat nem.
2021. márc. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
74%

12essel teljesen egyetértek, saját gyereknél ott van az a plusz, hogy hasonlít rád, vagy hasonlít egy rokonodra, szerettedre(férj, szülő).


Nagyon szeretni én is tudnék gyereket, viselkedéstől függetlenül, pusztán azért, mert velem van nap mint nap és hozzámnő, de olyan nagyon, mint a vér szerinti gyerekem sosem menne. Szerintem nem is kell, bőven elég, ha nagyon szeretem, nem szabadna a kettőt összehasonlítani, pont olyan marhaság, mint az a kérdés, hogy a férjed vagy a gyereked szereted jobban. Nem egy ligában játszanak, az egyiknél játszik a vér szerinti kötelék, a másiknál nem.


Két vér szerinti gyerek közül viszont lehet, hogy lenne kedvencem, nem is merem másodikat vállalni..

2021. márc. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
86%

Erről néztem már pszichológiai tanulmányt, elvileg lehetséges, ha a gyerek születésétől kezdve te vagy a szülője. Tehát pl örökbefogadó szülőkben ugyanolyan szeretet alakul ki a gyerek iránt, mintha vér szerinti gyermek lenne. Emiatt úgy gondolom ha max 1-2 éves korától kezdve kizárólagos anyaként lennék jelen a gyerek életében, mint az igazi örökbe fogadó szülő, akkor tudnám.

Ha csak az apja új felesége vagyok, akkor csak kedvelném, vagy szeretném is akár, de tuti nem ugyanannyira, mint egy sajátot.

2021. márc. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyerek függő is,de elképzekhetőnek tartom.
2021. márc. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Amíg nem volt gyerekem úgy gondoltam örökbefogadni is tudnék ha úgy hozná a sors, annyira tudtam szeretni mások babáit (a 20 évvel fiatalabb húgom, más rokon babák). Bár ha újszülöttként kapnám meg, akkor lehet... De csak úgy ennyire szeretni másét nem.
2021. márc. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
90%
Nem.
2021. márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%
Nem sajnos.
2021. márc. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
33%
Anyósom gyerekét (férjem) ugyanúgy, ha nem jobban szeretem mint a gyerkeinket. :)
2021. márc. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Nagyon tudnám szeretni, de hogy ugyanannyira mint a sajátjaimat, kizárt.
2021. márc. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!