Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bölcsőde, vagy nagyszülő?...

Bölcsőde, vagy nagyszülő? Van, aki megbánta a bölcsit?

Figyelt kérdés

Májusban lesz két éves a kislányunk, én szeretném, ha szeptembertől heti 3 délelőttöt járna bölcsibe. Ha ez működik, akkor később egész héten.

Úgy érzem, hogy mind a kettőnknek szüksége lenne erre. Ő egy végtelenül barátkozós gyerek, imádja a gyerektársaságok, viszont én meg kivagyok a többi anyukától, meg most nagyon nem is lehet hová menni. 2-3 kisgyerekes barátnőm van, velük bandázunk néha, de a lányomnak gyakrabban kéne társaság.

Meg nekem is egy kis pihenés, vagy szusszanásnyi idő...


Az anyám viszont ennek ellene van, azt mondja, hogy akkor ő inkább 4 órában fog csak dolgozni és lesz a gyerekkel napközben, de bölcsibe ne adjam...

Ő anno amikor én óvodás voltam, oda sem akart engedni. 4 évesen kezdtem el járni, akkor is csak délig és ő addig ott ült az előtérben a padon, vagy kint az udvaron. Akkor ezt tök jónak gondoltam, de ma már úgy érzem, hogy ezzel folyamatosan visszafogott, kevésbé voltam talpraesett.


Magánbölcsiről van szó amúgy, két ismerősünk gyerekei is odajárnak és maximálisan elégedettek mindennel ott. Ráadásul angol nyelvű, ennek én külön örülök.


2021. márc. 17. 08:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
35%
Én azt nem értem, hogy járvány közepén (nyugodj meg, szeptemberben is még ez lesz) hogy jut egyáltalán az eszedbe beadni, amikor nem is mégy vissza dolgozni? Ezen nem változtat, hogy magán.
2021. márc. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%
Bölcsőde. A nagyszülővé, csak probléma lesz
2021. márc. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%
Bölcsi
2021. márc. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha a társaság miatt adnád első sorban a bölcsibe, mert a gyereknek igénye lenne rá, akkor a nagymama nem sokat tudna ezen dobni.
2021. márc. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád szerinted kontrollmániás, ami ellenkezik a te nevelési stílusoddal, csak konfliktus lesz köztetek. Mondjuk ha nem dolgozol, én sem adnám bölcsibe, inkább (ha nem lesz járvány), pár órás csanát választanék megőrzésre, de amikor jó idő lesz is ugyanazokkal fogtok találkozni a játszótéren és lesznek lassan barátai.
2021. márc. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es, köszönöm a kérdésemhez egyáltalán nem kapcsolódó válaszodat!


Nem írtam sehol azt, hogy ne dolgoznék. Konkrétan a lányom 5 hetes korától minden nap dolgozom. Hol itthonról, hol az irodámból, hol pedig utazom tárgyalások miatt. De nem gondoltam, hogy ezt részleteznem kéne, mert ha éppen körmöt szeretnék reszelgetni napi 6 órában, ahhoz sem lenne sok közöd.

A vírus pedig évek múlva is itt lesz valószínűleg közöttünk, akkor majd iskolába se engedjük a gyereket?

Oké, pandémia, vészhelyzet, de nem kell burokban élni. Oltva van már az egész család (a felnőttek), próbáltunk az elmúlt egy évben is valamennyire normális életet élni. Utazunk, kirándulunk, tartjuk a kapcsolatot a dédszülőkkel is, nem pedig bezárkózok a gyerekkel és nézzük a falat, miközben a férjem ugyanúgy hazahozhatja a vírust és akkor semmi értelme nem volt a nagy elszigeteltségnek.

2021. márc. 17. 09:22
 7/30 anonim ***** válasza:
74%

Barátkozós gyereket szinte etikátlan nem járatni. Az én két évesem bekattanna, ha otthon kéne rohadnia, pedig szereti a felnőtteket, de szüksége van a gyerektársaságra. Másfél éves kora óta jár, és az első perctől imádja. Annyi élmény éri, ami otthon, vagy egy sima játszótéren nem.

A bölcsőde a félénk, szorongó gyerekeknek rossz legfeljebb, bár ebben se vagyok olyan biztos. Anyád idióta, amit a te óvódáskori sztorid is jól példáz.

2021. márc. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
30%
És hova passzoltad eddig, ha mindenki dolgozik?
2021. márc. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Olyan csúnya szó ez a "passzolás". :(

Gyerekről beszélünk, nem egy labdáról.



Igen amúgy, én is úgy érzem, hogy jól elvan ő bárkivel, legyen az dédi, nagyszülő, unokatesó, vagy bébiszitter, de a legjobban gyerekek között érzi magát. Ezért gondoltam a bölcsire.

2021. márc. 17. 09:37
 10/30 anonim ***** válasza:
70%
bölcsi. és nem csak heti 3 nap, hanem heti 5 nap, ebéd utánig. nagyon meg tudja zavarni őket hogy csak heti 3 napot mennek, és nem is feltétlenül érzik jól magukat olyankor. főleg ha nem is egymás utáni napokon vinnéd. jobb a rendszeresség náluk :) vagy heti 4, és akkor péntekenként nem viszed pl.
2021. márc. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!