Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan irodalom, blog, ami...

Van olyan irodalom, blog, ami alapján jól fel lehet készülni a gyerek nevelésre? Illetve jó gyerek nevelhető?

Figyelt kérdés
Biztos azt hiszitek, hogy dili vagyok, de a környezetemben és a pároméban is rossz példákat látunk. Anyám mániákusan aggódó, a levegőre se vinné ki a gyereket annyira féltő. Apám rég öngyilkos lett. A párom anyja ott hagyta őt két éves korában, az anyja testvéreinek a gyerekei mind homoszexuális. (Nem ítélem el, csak nem gondolom normálisnak hogy a tesók mind másik nemhez vonzódnak). Az én anyám testvérének a gyereke pedig borzasztó rossz, és neveletlen. Szóval szeretnék valami olyan könyvet, akármit olvasni ami pozitívan tanít meg. Nyilván sok minden nem tanulható könyvből, nem is ezt várom. Normális erkölcsös, állatbarát, jószívű gyermeket szeretnék nevelni aki nem irigy, de ki áll magáért. Nem akarom, hogy a családom tanácsai miatt elrontsam. Érdekelne a cumizás, kell vagy sem a táplálás, a ringatás, a sírás kezelése és minden.

2021. márc. 25. 10:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek a 9-es válaszolóval. Sajnos nap, mint nap látok ilyen gyerekeket. Ez pedig a szülők hibája elsősorban, mivel a gyerek nevelése otthon kezdődik. Vagyis inkább úgy fogalmazok, hogy otthon kéne kezdődnie. Az óvónők, tanárok csak hozott anyagból tudnak dolgozni.
2021. márc. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem harap a spenót c. könyv. A francia szülōk lazaságáról, szokásairòl ír, humorral. Hasznos könyv szerintem.
2021. márc. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Tényleg nem elvárások miatt kérdeztem, tisztában vagyok vele, hogy a nem programozott a gyerek. Egyszerűen csak értelmes, okos gyermeket szeretnék nevelni és sok ellenpélda van ezért bele akartam ásni magam a tudományos olvasmányokba amik hozzásegíthetnek, hogy kiegyensúlyozott szülőként kiegyensúlyozott gyermeket nevelhessek a jövő társadalmának és nem olyat ami már elvárás, hogy életképtelen, mihaszna gyerek legyen.
2021. márc. 25. 16:50
 14/14 anonim ***** válasza:
79%
13 sajnos a gyerekhez nem annyira háttértudás kell, mint inkább rengeteg rászánt ido és türelem. Amikor pihenés helyett is vele jatszol, amikor meghallgatok a kis kitalált történeteit és lelkesen reagálsz akkor is amikor a hátad közepére nem kívánod az egész világot. És ez amúgy marha nehéz.
2021. márc. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!