Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért leggyakrabban csak a...

Miért leggyakrabban csak a szegények gyerekei súlyos betegek?

Figyelt kérdés

Legtöbbször szegények családokról lehet olvasni vagy hallani a tv-ben akik segítséget kérnek mert a gyerekük súlyos beteg de a média nélkül is zömében átlagos családokat ismertem hasonló problémával. Gazdagokról alig hallani - anyagi értelemben érthető - de a social media felületen is azt láttom ahol elég sok magyar tehetős embert követek, hogy nincs ilyen jellegű gondjaik. A legnagyobb probléma honnan vásároljanak szuper játékokat a gyereknek, hova utazzanak stb.

A szegényt még az ág is húzza ahogy tartja a közmondás? [link]


2021. márc. 28. 12:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A gazságnak nem kell anyagi segitseg, ergo nem megy a médiához. Mutogatni meg a tökéletest szokták
2021. márc. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
Egyrészt nem kürtölik világgá és nem kuncsorognak, mert megoldják saját forrásból, másrészt nagyobb ésszel, felelősségteljesen vállalnak gyereket. Pl. elvetetik, ha már a terhesség korai szakaszában kiderül, hogy gond van. Nem pedig megszülik, "hátha mégse", vagy "majd úgyis megoldjuk valahogy", "valaki majd segít"
2021. márc. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Leukémiás vagy más rákos megbetegedést nem lehet előre kimutatni.
2021. márc. 28. 12:50
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

3!


De ezt miért kellene nekik kirakatba tenni?

2021. márc. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%

#3: Azt pl nem, de sok mást igen, amivel megszülik, aztán kuncsorognak.

Általánosan kérdeztél, általános választ adtam


#2

2021. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk akinek beteg a gyereke az nem utazik vele rendszeresen, mert sokszor a kórházban van a gyerek. Nem járnak ide oda mert nem bír a gyerek, szóval ezt nem olyan egyszerű “elrejteni”.
2021. márc. 28. 12:55
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Már miért ne utazna? Ha van pénze, bárhol ellátják a gyereket.
2021. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészről, akinek van pénze, annak nyilván nincs szüksége arra, hogy a Fókuszban/Facebookon pénzt kérjen.

Másrészről a periférián rossz körülmények között élő aluledukált emberek nyilván nem fognak várandóság alatt úgy táplálkozni, esetleg van valami káros szenvedély is (dohányzás, drog), a gyermekkel is ki tudja hogy bánnak a megszületése után. Dolgoztam halmozottan sérülteknek fenntartott iskolában, több, mint a harmaduk cigány volt, természetesen pont azon körülmények miatt, amit fentebb leírtam, illetve általában rossz családi körülményekkel rendelkezők voltak, többről tudni lehetett, hogy fullra alkoholisták a szülők (találkoztunk is velük és nyilván jól látható jelei is voltak ennek), ütötték, verték a gyereket.

Jelenleg egy kis faluban vagyok fogorvos, sok a Romániából átjött páciens, többen analfabéták, a védőnőnek úgy kell vadásznia a családban ki az, aki annyira tud olvasni, hogy sikerüljön a napi 1x1 csepp D vitamint beadni. Ott is sok a sérült gyerek, bár nekem sokszor nem egyértelmű, hogy így születtek, vagy a sok év elhanyagolás miatt lettek kvázi Mauglik.

2021. márc. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Volt anno vagy van, az a daganatos gyerek alapítvány, aki létrehozta rendkívűl gazdag és neki is daganatos volt a gyereke például. A többiek leírták, a gazdagok nem kérnek a nyilvánosságtól.
2021. márc. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

Van gazdagok között is beteg csak nem teszik a kirakatba.

A gazdag vagy tehetősebb csináltat fizetős teszteket, és szegény nem tud miből, és sok mindent nem mutat a sima UH.

A cigányok nagyrésze direkt teszik beteggé a gyereket. (pl üti a hasát, drogozik, iszik, és direkt arra játszanak hogy magasabb legyen a családi, és több segélyt kapjanak.) gondolom ezért.

2021. márc. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!