Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a párom...

Mit tegyek, hogy a párom gyerekei kedveljenek, vagy legalább ne utáljanak?

Figyelt kérdés

Kedden lesz a nagy bemutatás, eljönnek hozzánk vacsorázni.

A kedvencüket főzöm, de ezzel nem hiszem, hogy megnyerném őket, mert az anyjuk sajnos gyűlöl és gondolom otthon is téma voltam már.

7 és 9 éves fiúk.


Gondoltam arra, hogy vennék valami játékot nekik, esetleg társast, amivel utána játszhatunk együtt. De túl kínos sem akarok lenni, aki nagyon nyomul. Van bármi jó tanácsotok az ügy érdekében?


2021. márc. 28. 16:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne a kedvencüket csináld, hanem a specialitasod. (kivéve, ha olyan van benne amit nem szeretnek).


Nekem a kedvencem a vadas, de a mostohám sosem csinálta olyan jól mint otthon. Anyu verhetetlen volt ebben.

Ellenben a muszakája és a francia salátáját meg anyu nem tudta úgy csinálni, hogy olyan finom legyen.

Plusz a hülye is levágja, hogy pitizni akarsz nekik. Add önmagad.


A társas akkor ok, ha mondjuk amúgy is lelkesít ez a dolog. De nagy együttműködésre ne feltétlen számíts és ne vedd magadra.

2021. márc. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

miért nem kérdezed meg a párodat, hogy mivel lehet "bevágódni" a fiainál? szerintem ő tudna a leginkább segíteni benne, hiszen ő ismeri őket.

állj hozzájuk pozitívan, kedvesen, kérdezősködj, de ha látod hogy nem szivesen válaszolnak, akkor ne erőltesd rájuk magad. nézhettek filmet, mesét amit ők szeretnének, kedvenc társas, nasi is jó pont lehet. de ezekben a párod tud segíteni :)

2021. márc. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
Miért van okuk utálni téged? Miattad ment el az apjuk? Miattad foglalkozik velük kevesebbet? Mert ha igen, akkor az játék ezen nem segít. Ha később jöttetek össze, és nem hanyagolja őket miattad, akkor nincs okuk gyűlölni téged.
2021. márc. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
A 3as lenyeges kerdeseket tett fel. Nem mindegy a gyűlolet oka.
2021. márc. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%

#3 tök lényegtelenek az általad említett dolgok.

Ha otthon az anyjuktól azt halljáj h rosszindulattal beszél az ex új párjáról, a gyerek is így áll hozzá.

Az exek meg többnyira szért exek mert vélt/valós s~relmeik vannak

2021. márc. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ez a "nincs okuk gyűlölni téged" azért nem működik, mert az anyjuk már telebeszélte a fejüket mindennel velem kapcsolatban. A barátomnak 3 hétbe telt, mire arra rávette őket, hogy eljöjjenek hozzánk...


Igen, én voltam az utolsó szög a házasságuk koporsójában, miattam mondta azt karácsony után, hogy vége és elköltözik. Viszont amit a gyerekek anyja művel, túl megy egy határon.

Oké, beszéljen rólam csúnyán, legyen sértett. De hogy gyűlölködő, fenyegető üzeneteket küld nekem, az utcán megáll a kocsim előtt az úton és csapkodja a motorháztetőt, hogy szálljak ki, vagy a hajamnál fogva cibál ki onnan, meg itt is megjelenik, mielőtt munkába megy, hogy engedjem be, mert ő ezt megakarja velem beszélni, az már sok. Van valami mentális problémája, ez biztos. De nem az én dolgom, csak nyugodt életet szeretnék élni.

2021. márc. 28. 17:01
 7/17 Derjaderja ***** válasza:
92%

Mármint most Karácsonykor? Ami 3 hónapja volt?

Szerintem semmi értelme ilyennek pitizni nekik ilyen rövid idő után.

Legyél velük átlagosan kedves, add önmagad, mintha egy barátnőd gyerekei lennének.

Egyelőre mindegy, hogy utálnak-e, ha Veled hozzák kapcsolatba a család szétesését úgyis utàlnak, de a Te szempontodból ez jelenleg nem olyan fontos.

A párod dolga illedelmes viselkedést elvarni tőlük, bármit is gondolnak, sokat beszélgetni velünk, hogy hosszú távom csökkenjen a feszkó.

2021. márc. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Ha nyugodt életet szeretnél élni, akkor ne kezdjél olyan pasival, akinek 2 gyereke van. Ők mindig ott lesznek, és az anyjuk is. Ha most látod, hogy ez nem működik, akkor most kell kilépni. Az exet nem fogod tudni megváltoztatni. Persze lehet szidni, de attól még nem fog változni.
2021. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként hány éves vagy, 20? Mert egy felnőtt nő nem hívja "barátomnak" a párját.
2021. márc. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen, most karácsony után költözött, úgyhogy még elég friss a dolog sajnos.


25 vagyok, de a párkapcsolatban lévő megnevezésektől a plafonon vagyok. A "párom" szótól is, mert szerintem párja a cipőnek, meg a zokninak van. A keresztnevén szoktam szólítani a páromat, esetleg édesem, szívem, de a kérdést nem sokan értették volna, ha azt írom, hogy a "Zoli gyerekeit".

2021. márc. 28. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!