Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért az a jó anya, aki...

Miért az a jó anya, aki szoptat? És miért rossz az, aki nem tud vagy nem akar? És aki nem akar, azt miért kell bántani, megalázni? Mitől lesz jobb azoknak az "anyáknak" az életük, ha mindenki szoptat?

Figyelt kérdés

#szoptatás #anya #kioktatás #Szoptatásnáci #Lelki bántalmazas
2021. márc. 28. 20:42
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%
Nem attól lesz valaki jó anya, hogy hogyan szoptat. Senkit nem kell megalázni, más életével pedig nem kell foglalkozni.
2021. márc. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
84%
10 szerintem ma már a túl sok információ a baj. Meg hogy a támogatás az sokszor azt jelenti hogy fizikailag nyuzod magad meg random embereket engedsz az intimszferadba. Szerintem akinek könnyen megy a szoptatás és intimitást ad, az szívesen szoptat, akinél már homeopátiás bogyó meg mellfejo meg diéta kell, az nem - és megis a "mindenki tud szoptatni" reklámja, pedig inkább a nem mindenkinek éri meg belegebedni példája is lehetne.
2021. márc. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
22%
Én úgy gondolom, hogy a babának jobb ha szoptatja az anyja. Ha nem tud, akkor használjon tápszert, de aki nem akar az önző. Én nem aláztam meg a másik kérdezőt, de ez a véleményem és leírtam, hogy a sok szar helyett a babának inkább cicire lenne szüksége. Ha ez megalázás sajnálom, de így gondolom.
2021. márc. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
17%
Ja és nem azt mondom, hogy 2 éves koráig szoptasson, de azért pár hónapot ki lehetne bírni. És nem nem vagyok csapzott hajú, szőröshónaljú ősanya, és még dolgozom is agyerek mellett :P
2021. márc. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
92%
14 az a baj ezzel, hogy nem akarásnak úgyis nyögés a vége. Aki nem akar, nem akar. Tiszteletben kell tartani. Annak soha nincs jó vége ha valamit eroltetnek, főleg külső nyomásra. En sem akartam szoptatni és nem is szoptattam, de azt en is úgy gondolom, hogy az anyatej azért jobb így fejtem neki anyatejet amíg volt. Egyáltalán nem bántam meg. Így nem volt sokáig tejem, 3 hónapig, de ha a szoptatast eroltettem volna 2 hetig se kapott volna anyatejet. Melyik a jobb?
2021. márc. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
80%

A nővérem az egyik gyerekét szoptatta, a másik tápszeres volt. Most akkor ő micsoda? Valami hiba a mátrixban? XD Teszem hozzá egyik gyereke se lett se lelkibeteg, se nyomorék, se beteges.

Kell hozzá egy egészségtelen lelki világ, hogy valaki az anyukatársainak a melltartójában turkáljon. Mindenki foglakozhatna a saját dolgával, és akkor ez a világ egy sokkal elviselhetőbb hely lehetne.

2021. márc. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
89%

Az én gyerekemnek a helyettes gyerekorvos nem akart felírni tápszert! Azt mondta ott a mellem, olyan nincs hogy nem tudom abból etetni.

Mindezt úgy, hogy császárom volt, 40 órával később kaptam meg a gyereket aki 2.3 kg volt, tehát a kórházban is megmondták, hogy nem várogatunk a tejre mikor még 5 nap után se volt, koraszülött tápszert adtak már a kórházban is, erre az a vén csótány nem akarta felírni!!! Másnap visszament a férjem, de akkor már a saját dokink volt aki persze felírta.

Némelyik nő gusztustalan...

2021. márc. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
81%
Az a másik kedvencem, hogy sokan nem is tudják hogy recept nélkül is lehet tápszert venni mert tilos tájékoztatni a tapszeres taplalasrol, mert az reklámnak minősül. Ez például megint a nők infantilizalasa szerintem.
2021. márc. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
23%

"Én úgy gondolom, hogy a babának jobb ha szoptatja az anyja. Ha nem tud, akkor használjon tápszert, de aki nem akar az önző. Én nem aláztam meg a másik kérdezőt, de ez a véleményem és leírtam, hogy a sok szar helyett a babának inkább cicire lenne szüksége. Ha ez megalázás sajnálom, de így gondolom."


Na erről van szó.

2021. márc. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
83%

#19

És akkor még a #14 típusú anyák beszélnek az anyaságról, akik más anyákat bántanak... szégyen.

2021. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!