Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért az a jó anya, aki...

Miért az a jó anya, aki szoptat? És miért rossz az, aki nem tud vagy nem akar? És aki nem akar, azt miért kell bántani, megalázni? Mitől lesz jobb azoknak az "anyáknak" az életük, ha mindenki szoptat?

Figyelt kérdés

#szoptatás #anya #kioktatás #Szoptatásnáci #Lelki bántalmazas
2021. márc. 28. 20:42
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
86%

#18 Én tudtam, csak nekünk speckó tápszer kellett, nem tudtam leemelni a Rossmanból egy Milumilt azt kész.

Amit fél évig kapott csak patikában kapható rendelésre, és recept nélkül egy vagyon lett volna.

2021. márc. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
91%

#14

Neked meg elmeorvosra lenne szükséged, hogy megtanuld, hogy nem illik más életébe (és mellében) turkálni. Te szoptasd a gyereked, mást meg hagyj békén! Nem az volt a kérdés, hogy melyik a jobb, az anyatej vagy a tápszer, te csak odamentél kis szivem fröcsögni, mert ennyi telik tőled, semmi több.

2021. márc. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
41%
Aha utána meg leírja hogy dolgozik a gyerek mellett, hogy minőségi idő helyett vehessen neki sok szart. De én nem akarom megalázni 13-as válaszolot, de úgy gondolom hogy egy csecsemonek inkább sok együtt töltött időre lenne szüksége.
2021. márc. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
79%

23!

A munka és a gyerek nem zárja ki egymást. Lehet úgy is dolgozni gyerek mellett hogy közben vele is töltesz elég időt.

2021. márc. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
53%

Biológiai, lélektani előnyei lehetnek a szoptatásnak, anyatejnek. Kialakulhat akár emiatt is tudat alatt egy mélyebb kapcsolat a gyerekkel, továbbá az anyatejben lévő anyagok indítanak be a gyerekben néhány védőmechanizmust (gondolok itt betegségekre, allergiákra). Ez kábé a genetikai védelem és a védőoltás közti dolog – természetes, de nem öröklött

Ettől függetlenül nem attól lesz rossz anya valaki, ha inkább tápszert ad a gyereknek

2021. márc. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező nyugi ,semmivel sem rosszabb anya aki szoptat+tápszert ad .mint aki csak szoptat.

Ez nálam is volt mikor az első gyerekem megszületett,hogy az ilyen beszólások az magamra vetem,és nem használt depresziomnak,de mikor nem olvastam több ilyen cikket ,akkor jobb lett azóta lett még 2 gyerekem és mindegyiknél szoptattam + tápszer és köszönik jól vannak .

2021. márc. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
80%

A tápszerlobbi is elég kemény sajnos, de nem nálunk, hanem az USA-ban.

Nem tudom én se, miért kell a másikat leszólni. Nekem magától könnyen ment a szoptatás, covid miatt nem is mentünk sehova, a legegyszerűbb volt iszsz babázni. De hogy ezért másvalakinél többnek képzeljem magam, az fel sem merül.

2021. márc. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
93%

Ugyan már. Semmit nem lehet úgy csinálni, hogy beléd ne kössön a másik. Ha iszsz szoptatsz akkor "állandóan csecst tömsz a szájába", ha 1 éves kor felett is szoptatsz akkor "ősanya" vagy, ha elválasztod nem magától hagyja abba akkor "szaranya"..... Stb

És lehetne ezt folytatni estig bármilyen témában. Az anyukás fórumok a leggusztustalanabbak

2021. márc. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem nem ez az anyaság mércéje. De soha a büdös életben nem értettem, hogy aki tényleg "kényelemből" nem szoptat,az miben van? Sokkal durvább tápszerezni. Kutyulni, fertőtleníteni,megvenni. 8 hónapos koráig evett éjjel a gyerek, hát félálomban szoptattam,bazi kényelmes volt. Utazások szintén. Ha megtanítanak jó technikával szoptatni, nincs baja a babának, a legkényelmesebb a cici. A ló túloldalát se értem, amikor a gyerek beüti magát és arra is cici..
2021. máj. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
87%
29 nekem ez lelki eredetű valami. Egyszerűen viszolygok a szoptatastol. Gusztustalannak tartom. Érdekes, hogy más esetén nem. Csak ha nem kell csinálni. En ezért fejtem az anyatejet plusz tapszert adtam. Tény hogy ez egy sokkal de sokkal macerásabb kombo kb bárminél. Kényelem szempontjából megváltás volt mikor nem volt több tejem, mert fejni rohadt nagy macera volt azért.
2021. máj. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!