Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, a gyerekem...

Mit csináljak, a gyerekem egész nap nyűglődik, a férjem egy kretén...?

Figyelt kérdés
...én meg úgy érzem már reggel 10-kor, hogy felrobbanok, és legszívesebben ordítanék, de nem lehet, mert akkor a gyerek még idegbetegebb lesz, a férj meg még azzal is bszogatni fog, hogy őrült vagyok. És ez így megy minden egyes nap. Nincs egy jó pillanatom, semmi boldogságot nem adnak a körülöttem lévő emberek, de még annyi se adatik meg, hogy nyugodtan ellegyek magamban. Mit lehet tenni egy ilyen helyzetben, hogy ne kattanjak be? Válás nem megoldás, mert akkor a férj, csak még jobban a nyakamra mászik a gyerekre hivatkozva. Meg lehet nem is nekem ítélnék, mert csóró vagyok. Vagy esetleg még ellenem is fordítaná. Van más is ilyen helyzetben? Hogy lehet úgy leélni egy életet, abban a tudatban, hogy elk.tad? Az a baj, hogy nem az a típus vagyok, aki belemászik a kollégái meg a fodrásza képébe, és azoknak szívja a vérét, csak mert sz.r az élete. Eleget tették velem is éppen elégszer. Alkohol se megoldás, mert akkor meg azért cseszegetne a férj. Minden nap eljön az a pont, amikor legszívesebben már hozzávágnék egy tányért a falhoz, de nem lehet, mert nem segítene úgyse semmin, a falon lenne egy lyuk, egy tányér pocsékba menne, a férj meg csak ellenem fordítaná ezt is. Segítsetek kérlek!
2021. ápr. 9. 12:46
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:

"Jajj de jó, hogy még egy gyerek született, akit amúgy senki sem szeret és csak teher mindenkinek..."

Én szeretem őt, csak falra mászok, az egész napos nyűglődésétől, és hiába próbálok bármit nem segít semmi. Illetve például ilyenekért is nyűglődik, hogy alszik, kreténke meg bejön és elordítja magát, hogy "Jaj, de aranyos!", és akkor felébred, és nyűgös lesz, míg újra el nem tud aludni. Újszülött korában sem hagyta pihenni, le föl hurcolta és magyarázott neki, mert a gyereket "fejleszteni kell". Még örülnék, is ha ő nem "szeretné" ennyire, mert akkor legalább békében élhetnénk a gyerekkel, akár mellette, akár nélküle.

2021. ápr. 9. 13:14
 12/55 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom mit vársz.. Egy barátnőt, akivel kibeszélheted a kretén férjed egy életen át? Szerezz másik pasit(elítélem a megcsalást, de ha el akarod hagyni és nincs elég anyagi forrásod, tehát nem a közepesen szr házasságban keresel izgalmat), hogy le tudj vele lépni.


Én legalábbis ezt tenném, ezt is teszem, csak nem kapcsolatból menekülök és nem akárhova akarok jutni.. csak pár hónap, egy max két év és végre jöhet a váltás mélypont nélkül, vissza se nézek ebbe a környezetbe, amit el kell viselnem, mert már nincs megtakarításom és sok ideig nem is lesz..


Na mindegy, amíg egyedül van az ember, szívesen kockáztat és süllyed le, de gyerekkel már meg kell gondolni, hova jutsz, amíg nem aláznak, nem vernek, ép a lelked, addig lehet várni a biztosra..


Szóval keress társat!

2021. ápr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
82%

"Azóta nőtt meg az arca betegesen, mióta megvan a gyerek, tudja, hogy már úgyse tudok mit csinálni. "


De, tudnál, csak nem akaraz

2021. ápr. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem akarsz válni, egyszerűen szard le a férjed, nézd levegőnek, ne foglalkozz vele. Vagy párterápia, erőszakmentes kommunikáció stb.


Miért nyűglődik, mennyi idős a gyerek? Vidd le többet játszótérre kirándulni, menjetek ide-oda.


Hol laktok?

2021. ápr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:
Még nagyon kicsi, ülni sem tud még. Kisvárosban lakunk, kertünk nincs sajnos.
2021. ápr. 9. 13:47
 16/55 anonim ***** válasza:
87%
Ha van családtag, vagy jóbarát én pár napra összepakolnék és elmennék a picivel lenyugodni.
2021. ápr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
93%
Ha ilyen kicsi, akkor tenyleg sétáljatok jó nagyokat kint, őt ringatja a babakocsi és szivja a friss levegőt, te meg kiszellozteted a fejed. A tobbi opciot már leírtuk. Fel a fejjel 😊
2021. ápr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
90%
Ha olyan kicsi, hogy ülni se tud, akkor kb féléves lehet. Gyedet kapsz, csaladipotlekot, ő majd fizet tartásdíjat, csak megéltek.
2021. ápr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
64%
Most komolyan ilyen környezetben akarod felnevelni a szerencsétlen gyereket, ahol az apja egy barom és a szülők állandóan egymásnak vannak feszülve. Egyetértek egy előttem szólóval, keress magadnak egy másik pasit és pattanjatok meg a babával.
2021. ápr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen kicsi babával simán mennék minden nap sétálni pár órát, most már egyre többször jó idő van. Amíg a pici elszundikál meg eljátszogat a babakocsiban, addig te hallgathatsz zenét, podcastot, telefonálhatsz barátnővel, vehetsz elvitelre valami sütit/kávét, lehet egy kis énidőd így, addig is távol vagy a kretén férjedtől.

A kretén férjjel meg beszélnék. Ha ennyire szereti a gyereket, akkor talán megijeszti ha eléállsz, hogy ha nem vesz vissza egy kicsit és nem kezd el segíteni, ahelyett, hogy akadályozna, akkor inkább mész anyádhoz/bármilyen rokonodhoz, és mehet látogatni kéthetente pár órára. De nem is kell feltétlenül fenyegetni, először szerintem egy normális beszélgetéssel a tudtára kéne adnod, hogy már nagyon a tűrőképességed végén jársz. Nekem jó fej a férjem, de pár hónapja egyszer én is totál kiborultam, reggel sírva kiabáltam le a fejét szegénynek, amúgy nem érdemelte meg, de sajnos nem kezeltem jól a hónapok óta tartó nem-alvásokat (8 hónapos a gyerekünk, még mindig nem alszik túl jól, de 4-5 hónapos kora környékén max 40percenként felébredt éjszaka, az pokoli volt). Azóta kicsit aktívabb a gyerek körül, néha átvállalja reggelente, többet segít vele, szóval hatott a kiborulásom. Lehet, nálatok is csak az kéne, hogy ezeket közöld vele, hátha kevésbé lenne kretén.

2021. ápr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!