Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg,hogy nekem...

Hogy mondjam meg,hogy nekem ez így sok?

Figyelt kérdés
A barátnőm sokszor szól, hogy vigyazzak a gyerekeire, mert nem tudja őket hová tenni, ha intézne valamit, vagy dolgozik. Nekem 1 fiam van, neki 1 fia,1 lánya 7 és 4 évesek. A fiuk jó barátok ezzel nincs is gond, meg amugyis megyünk egymáshoz, bár inkább ők szoktak jönni hozzánk...A kislány nagyon nagy figyelmet igényel, vele folyamatosan ott kell lenni, és őszintén nekem erre se időm se energiám, nagyon lefáraszt, meg mellette én 8 órába dolgozom is,barátnőm egyéni vállalkozó, de még kezdő, szóval sok munkája nincs. Tudom, hogy nehezen oldaná meg a gyerekeket, mert a férje este ér csak haza munkából, ezért eddig szívesen segítettem, de már kb állandóan én vigyázok rájuk, és ez már sok. Hogy mondanátok ezt el neki, hogy ne legyen belőle sértődés?

2021. ápr. 9. 13:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Fú ugyanebben a cipőben jártam! Hogy rövidre fogjam, a vége az lett hogy a "barátnőm" annyira elszemtelenedett, hogy amikor visszautasítottam több hónap után a mindennapos gyermekfelügyelet, a szomszédok előtt üvöltött velem, hogy nekik kenyérre kell a pénz, azért dolgozik, én egy kétszínű dög vagyok, megy és leszúrja magát. Azóta nem is köszön és marha kellemes egy házban élni velük. Remélem hogy nálad nem fajul el így a helyzet, időben és határozottan mondj nemet arra ami neked kellemetlen, én ebben hibáztam.
2021. ápr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mond, hogy más doldgod van. Én a sógornőm gyerekeire vigyáztam évekig, úgy, hogy mellette dolgoztam. Reggel mennem kellett, mert ő iskolába, oviba vitte a nagyokat és a kicsit nem akarta cipelni, aztán kényelmesen beült kávézni az anyjával, nem érdekelte, hogy jutok be a munkahelyemre 10-re. Volt, hogy jött a körmöse azért kellett ott ülnöm, vagy reggel elugranak vásárolni szombaton és négyre értek haza, mert milyen jó volt kettesben. Megszületett az én fiam, kategórikusan kijelentette, hogy ő már kigyerekezte magát és én ne számítsak rá. A kisebb fiam kórházba került, a nagyobbra kellett volna egy szombat délelőtt vigyázni. A szomszéd néni elválalta, meg se kértük rá, de odabökte a páromnak, hogy ha gondoljuk, tud egy olcsó bébiszittert.
2021. ápr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a sógornőm, hozogatta hozzám, egy darabig nem is zavart, de mikor a fiam nem mehetett fel vele mert az uncsitesó lánnyt vitte azt mondta 3 gyerek sok,na ott én mondtam, hogy igen, nekem 2 volt, hát mondtam nekem is többször nem is kért. A fiam ott sírt, hogy ő mért nem mehet.

Meg kell mondani. 12 es nálatok azért ez durva.

2021. ápr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy ilyen barátnőm. Néhányszor segítettem neki, aztán már ezt rendszeresen elvárta volna. Én se akartam megsérteni (meg nem is tudtam mit mondjak neki), úgyhogy azt csináltam, hogy mindig kitaláltam valamit, hogy miért nem érek rá. Néhány hét alatt teljesen leszokott erről.
2021. ápr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen mondd meg neki, ahogyan itt leírtad. Nyugi, nem te vagy a szar a történetben, hanem a barátnőd :)
2021. ápr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!