Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden 'újdonsült' anya ezt...

Minden 'újdonsült' anya ezt érzi? Félsz?

Figyelt kérdés

7 hónapja született meg a kislányunk.

Valamiért nem tudok neki úgy örülni, ahogy azt másokon látom, hogyan örülnek /boldogok velük.

Ez nem a legjobb megfogalmazás rá.

Nem élem át az örömöt, mert rettegek. Az elején rettegtem, hogy elveszítem, pedig erős nagy, szép baba. Mostanra ezt "kinőttük" , de jött egy másik félelem. Mégpedig mentális problémáktól. Tiktokon láttam egy videót egy beteg gyermekről , gyorsan elhajtottam onnan, de akkor pánikrohamom is lett. Minden anya aggódik (még ha ennyire durván nem is) amiatt hogy az övé más lehet mint a többi gyermek?


Sajnos nem szülés utáni depresszióm van.



2021. ápr. 11. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Egyáltalán nem vagyok aggódós szerencsére
2021. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Én ilyet soha nem éreztem.

Egy videótól pánikrohamot kapni sem átlagos. Egy szakember rád férne. De komolyan, mert kivetíted a félelmeid a gyerekedre.

2021. ápr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Rám rohamokba jön de elhesegetem, a fejlődési gondoktól nem félek mert azt látom, hogy minden rendben.

De attól, hogy beteg lesz nem nátha meg ilyenek, hanem más komoly.

Vagy hogy kiszalad kocsi elé vagy bármi,de engedem hogy mindent kipróbáljon és elnyomom a félelmet és ott vagyok mögötte ha olyat csinál, de így tanul ügyesedik.

2021. ápr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
3 vagyok nem új vagyok 23 21 és 2 évesek. A kamaszkornál mindig attól féltem, hogy a lányommal lesz valami ha nem vette fel a telefont egyből már rémeket láttam😂😂
2021. ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
En aggódom. Hipoton,es neurologian azt mondtak ez az agyi fejlődésére is kihathat. Észrevettem tobb aggasztó dolgot is,amit jeleztem védőnő fele,de meg csak 14 honapos,igy nem lehet megállapítani szoval annyit mondott,figyeljünk ezekre,hatha elhagyja. Szoval en teljesen megértelek.
2021. ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Én is rettegtem ettől, aztán annyira ráparáztam, hogy bevonzottam és valóban beteg lett a gyerek. Illetve nem lett, veleszületett, de nem látszott olyan 15 hónapos koráig.

Nem áll meg az élet ettől, a gyerek ugyanúgy a gyereked marad. Kicsit több az akadály ez tény, de ennyire nem kell rettegni,

az meg hogy a gyerek "más"... Attól félsz hogy más megszól, vagy attól hogy mégsem tökéletes a gyereked?

Egyik gyerek sem tökéletes, de a világ így van rendjén, így szép az élet.


A pánikrohamokkal kapcsolatban valóban jó lenne egy szakembert keresni, a folyamatos rettegés ellen pedig nagyon tud segíteni a minőségi játék a gyerekkel. Próbáld élvezni, nevessetek, örülj hogy van, örülj hogy pici és együtt tudjátok felfedezni a világot. Minden nap mutass neki valami újdonságot neki, amivel még nem találkozott. Az enyémnek pl 7 hónaposan nagyon tetszett a vizes palackba pakolt kis gyümölcsök, rázogatta egész nap.

egy idő után rendben lesz ez, csak magadnak teszel rosszat ha gyötröd magad

2021. ápr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
3 gyermekem van, a bölcsőhalálon kívül semmi más különösebb parám nem volt, azt is elengedtem hamar.
2021. ápr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Egyetlen parám az volt, hogy legyen tejem. Lett.

Szerintem ez a szintű rettegés már nem normális. A gyerekre is kihat. Főleg az, hogy nem bízol benne, az ő alapvető jólműködésében, hanem inkább hülye videóknak hiszel.

2021. ápr. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!