Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák vagy már anyukák mit...

Kismamák vagy már anyukák mit tapasztaltaok ha valamilyen szorongásoldó gyógyszert kellett szednetek terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A közeljövőben tervben van nálunk a kisbaba. Sajnos elég régóta kell szednem szorongásoldót,és antidepit,amivel normális és teljes értékű életet tudok élni. Az orvosomnak említettem,hogy hamarosan kisbabát szeretnénk,és megkértem,hogy segítsen ebben,milyen lehetőségeim vannak.

Igazából nagyon megijedtem,mert először a gyógyszercsökkentést kezdtük el,ami nagyon jól is ment,a nagy részét már el tudtam hagyni,de most,amikor szinte már az utolsó lépések lennének,nagyon megvisel,és borzasztó mellékhatások jöttek elő. Pedig titkon örültem,hogy a belefektetett kitartás ki is fizetődik.

Visszamentem hozzá konzultációra,azt javasolta,hogy maradjon valamennyi gyógyszer,mert sem a kisbabának sem nekem nem tenne jót,ha feszült,depressziós és ideges lennék. Télen szeretnénk belevágni,van még időm,de teljesen tanácstalan vagyok.

A célom az,hogy letegyem a gyógyszereket,de ez sokkal nehezebb mint ahogy gondoltam.

Hasonló betegséggel küszködő kismamák és anyukák tapasztalata,véleménye érdekelne.

Kérlek,ne ítéljetek el emiatt,sajnos nem tehetek róla,hogy egyszer valami kiváltotta a betegséget,ami az egész életemre kihatással van.


Köszönöm szépen a válaszokat előre is!


2021. ápr. 12. 10:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha még csak most tartasz az utolsó lépésnél, nem lehet hogy idővel elmaradnak a mellékhatások? Decemberig még sikerülhet letenni
2021. ápr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ezzel párhuzamosan gondolom jársz pszichológushoz terápiába. Szerintem ő tud segíteni, hogy kiderítsétek, miért olyan nehezek az utolsó lépések, mi akadályoz benne hogy letedd a gyógyszert, mi kell ahhoz hogy utána se kelljen vagy mi van akkor ha mégis kell.

Nekem nem volt ilyen problémám, de mégis depressziós állapotban töltöttem az első félév-egy évet. Informálódj, legyen HITELES képed arról hogy milyen egy csecsemővel az élet. Egyáltalán nem fölemelő. Nagyon sok barátnőm is iszonyatos arculcsapásként élte üeg az első időket. Erre készülj fel!

2021. ápr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Járok lélekgyógyászhoz,nekem a pszichológus sajnos nagyon nem jött be. Ez a lélekgyógyász pedig nagyon jó. Neurológushoz járok,aki pszichiáterként is parkatizál.

Most a családban 2 kisbaba van,az egyik a tesóméké,a másik a sogornőméké,igen nem egyszerű az élet egy újszülöttel,ezt tudom többek között tőlük is,de hiszem,hogy képes vagyok rá,nagyon szeretnék én is teljes családot.

2021. ápr. 12. 12:55
 4/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tettem le, hogy már terhes voltam (rivotril), annyiból könnyebb, hogy akkor más hasadban a baba és miatta lerakod, voltak mellékhatások, de az elmúlik, próbálj sportolni sokat, segíteni fog.
2021. ápr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon ügyes vagy,hogy sikerült. És neked nem is jöttek vissza a tünetek?
2021. ápr. 12. 14:16
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem, egyáltalán nem jöttek vissza, negyedekkel csökkentettem hetente és mindig csak az első napok voltak nehezek, le lehet rakni, csak akarni kell, néha persze borzasztóan ideges és ingerült voltam és tornázni se feltétlen tudtam terhesen, de korábban a mozgás mindig bevált szorongásoldásra.
2021. ápr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem a barátnőm szedett citopramot, teljesen egészséges gyereke született.Vsn gyógyszer több is amit lehet terhesen szedni és kellis, ha szükség van rá. Ugyanúgy kezelni kell mint mas betegseget.
2021. ápr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem. Egyenlőre az a cél, hogy megszabaduljak ezektől. De borzasztó nehezen megy.
2021. ápr. 12. 18:28
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem vinnék be az áratatlan gyereket olyan élethelyzetbe, ahol szorongás van. Megérdemli a 100%-ig egészséges, kiegyensúlyozott szülőket.
2021. ápr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%

Akkor senki se szüljön egyet se mert amiről te írsz utolsó az max a fejed utópisztikus világában fordul elő.

Elég egy tragédia, egy haláleset, egy betegség, egy baleset, egy bántalmazó férj, egy szemét főnök stb stb.

2021. ápr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!