Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák vagy már anyukák mit...

Kismamák vagy már anyukák mit tapasztaltaok ha valamilyen szorongásoldó gyógyszert kellett szednetek terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A közeljövőben tervben van nálunk a kisbaba. Sajnos elég régóta kell szednem szorongásoldót,és antidepit,amivel normális és teljes értékű életet tudok élni. Az orvosomnak említettem,hogy hamarosan kisbabát szeretnénk,és megkértem,hogy segítsen ebben,milyen lehetőségeim vannak.

Igazából nagyon megijedtem,mert először a gyógyszercsökkentést kezdtük el,ami nagyon jól is ment,a nagy részét már el tudtam hagyni,de most,amikor szinte már az utolsó lépések lennének,nagyon megvisel,és borzasztó mellékhatások jöttek elő. Pedig titkon örültem,hogy a belefektetett kitartás ki is fizetődik.

Visszamentem hozzá konzultációra,azt javasolta,hogy maradjon valamennyi gyógyszer,mert sem a kisbabának sem nekem nem tenne jót,ha feszült,depressziós és ideges lennék. Télen szeretnénk belevágni,van még időm,de teljesen tanácstalan vagyok.

A célom az,hogy letegyem a gyógyszereket,de ez sokkal nehezebb mint ahogy gondoltam.

Hasonló betegséggel küszködő kismamák és anyukák tapasztalata,véleménye érdekelne.

Kérlek,ne ítéljetek el emiatt,sajnos nem tehetek róla,hogy egyszer valami kiváltotta a betegséget,ami az egész életemre kihatással van.


Köszönöm szépen a válaszokat előre is!


2021. ápr. 12. 10:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
34%
Aha, időleg lehet, de ezeket ki lehet kezelni. Ha valami ennyire elhúzódik, ott nagyobb van van. Lehessen gyerek, de majd ha ép lesz. Így is elég a sérült ember, nem kellene tovább szaporítani a nyomorúságot, de abban sajnos igazad van, hogy nem így van.
2021. ápr. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
46%
Ja és ez nem így van, hogy senki ne szüljön ilyen alapon. Azért szerencsére nem sokan vannak ilyen mélyen, mint pl. a kérdező, akinek természetesebben jobbulást kívánok, de ne tegyük már szerencsétlen gyereket szopóágra élete kezdetekor.
2021. ápr. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nem azért írtam ki a kérdést,hogy itt egymásnak ugorjatok,de tényleg. Tájékozódni szeretnék.


A gyógyszerekkel teljes életet tudok élni,semmi bajom nincsen. Sajnos ez ugyanolyan betegség,mint amikor valaki epilepsziás,cukorbeteg,magas a vérnyomása. :(

2021. ápr. 13. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!