Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csoki, cukor, édesség megszünt...

Csoki, cukor, édesség megszüntetése?

Figyelt kérdés

Itt van olyan aki teljesen kizárta, a cukrot, csokit stb a háztartásból?

A hétköznapokon nincs is gond.

De gondolok itt pl mikulásra vagy húsvétra. Mert ugye szülinapot, karácsonyt lehet, mert ott úgy is kap ajándékot.

De ezen a két ünnepen ti mivel váltottátok ki a csokit? Nem eszik fel egyszerre, de szeretném kiűzni a csokit. Esetleg egy-egy csoki belefér. De mit raktok az ablakba? Mert ugye pl oviban is az megy, hogy jajj kinek mennyi csokit hozott a nyuszi stb. Itt nem lesz rossz a gyereknek? Vagy h ezt szokta meg, ezután nem ez lesz? Ki hogy csinálja? Na meg a családot hogy győzzem meg? Hogy ne vegyenek csokit.



2021. ápr. 14. 22:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
85%

Hidd el, nem tudod teljesen kizárni. Ovinkba jár egy anyuka, aki mindenmentesen neveli a gyerekét, beleértve ugye a csokikat és társaikat. Ha valakinek szülinapja, névnapja vagy bármilye van, akkor az óvónénik szólnak az anyukának, hogy hozzon a gyerekének megfelelő kaját. Mikor a kislányomnak volt szülinapja és vittem tortát, hát őszintén mondom hogy elérzékenyültem. Mindenki csillogó szemekkel ette a tortát, ami amúgy gyümölcsös volt, tehát még direkt nem is a cukorsokkos csokisat vittem, a kisfiú meg valami zabkekszet nyammogott, ami kb úgy nézett ki, minta macskám hányása. Láttam milyen kis szomorú a tekintete, óvónénik mondták, hogy mindig ez van, rosszabb napjain sírva könyörög, hogy hadd ehessen egy keveset.

Én is igyekszem korlátozni itthon a csokit és a cukorfogyasztást, de az hogy teljesen eltiltod nem megoldás. Ha kicsit is öntudatra ébred majd vesz ő magának, és átver téged. Ha néha napján megeszik egy minimális csokit, kekszet vagy ilyesmit semmi baja nem lesz.

2021. ápr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
18%

Megy visszafele is a lepontozás, ne féljetek!

Megérdemlitek.

2021. ápr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

11: "Láttam milyen kis szomorú a tekintete, óvónénik mondták, hogy mindig ez van, rosszabb napjain sírva könyörög, hogy hadd ehessen egy keveset."


Ezt még olvasni is rossz volt. :-(

Némelyik anyukánál ez az egészségmánia olyan, mintha egy szekta tagja lenne. És olyan lélekromboló is!

2021. ápr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

13!

Teljesen egyetértek. Azt gondolom hogy semmi baja nem lesz a gyereknek ha néhanapján eszik egy kevés édességet. Ha például tudom hogy az oviban tortázás lesz, akkor aznap már nem kap semmi édességet

2021. ápr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!