Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ítélik el, pontozzák le...

Miért ítélik el, pontozzák le azokat az anyákat, akiknek nyugodt, nem sírós babájuk volt/van?

Figyelt kérdés

Ha valakinek nem kel fel egy éjszaka 6x a gyereke, lepontozzák.

Ha valakinek nem egy cicifüggő a gyereke, akkor lepontozzák.

Ha valakinek a gyereke nem ordított-visított a gyerek fogzáskor, lepontozzák.

Ha valakinek nem volt szeparációs szorongásos a gyereke, lepontozzák.

Ha valakinek nem volt hosszú a szülése, akkor lepontozzák.


2021. ápr. 16. 15:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
41%
Egy korábbi kérdésnél az összes olyan választ lepontozták, amiben nem verik a gyereket...
2021. ápr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%
Én csak akkor pontozok le ilyet ha veri magát hogy ez azért van mert ő milyen tökéletes anya, vagy ha lenéz meg leszól mindenkit akinek nem nyugodt természetű a babája
2021. ápr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vettem ezt észre. Azt viszont igen, hogy amikor a kérdező sírós babával, vagy nehéz szüléssel kapcsolatos törtenetekre kíváncsi, valaki mindig odaírja hogy az ő babája nem ilyen. Na itt jogos a lepontozás, mert nem az volt a kérdés, hogy kié sírós vagy sem, hanem sírós babákkal kapcsolatos tapasztalatokat szeretett volna a kérdező olvasni. Ha én odaírom a mi a kedvenc színed kérdéshez azt, hogy melyik a kedvenc fagyim, akkor nem csodálkozom, ha lepontoznak.
2021. ápr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
97%
Én akkor pontozom le őket, amikor csak odabüfögik hogy az ő babájuk nem ilyen, amikor annak semmi köze a kérdéshez.
2021. ápr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 13 írja. Nem is rég volt egy kérdés, hogy más is nehezen boldogul-e a háztartással pár hónapos baba mellett. Nyilván sorstársakat, segítséget keresett. Erre jött a sok szuperanyu, hogy biztos csak ő a lusta, rosszul osztja be az idejét, egy baba mennyit alszik pedig... Stb. És pl ott is az lett lepontozva aki leírta h igen az ő babája is hasonló nehéz baba (pl TE)
2021. ápr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%

A gyakori népe elég fura, maradjunk ennyiben :D

Engem 0%-ra pontoztak egy olyan válaszomnál, ahol leírtam hogy nem kéne nyakra-főre potyogtatni a gyerekeket, hanem tudatosan készülni kéne a babára...

2021. ápr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
86%

#12 Ez igaz, csak ennek van egy másik oldala is, ami pont ugyanannyira gáz, mint amit leírtál. Az, amikor meg akarják magyarázni, hogy tök mindegy, hogy te mit csinálsz, mire szoktatod a babát, milyen napirendet igyekszel kialakítani, stb, ennek abszolút 0%-ban köszönhetsz bármit is, mert csak és kizárólag azon múlik, hogy milyen gyereket "dobott a gép" neked, és ha valami flottul megy, akkor nem te csinálod jól, csak szerencsés vagy.

Mondok egy példát. Aki az első naptól egy ágyban alszik a gyerekkel, az egyrészt ne lepődjön meg, ha majd 3 évesen is csak vele lesz hajlandó aludni a gyerek, másrészt ne magyarázza már meg, hogy az én 2 gyerekem csak és kizárólag azért alszik egy rohadt mukk nélkül a saját szobájában a saját ágyában, mert ők "jó természetűek", meg mert nekem "szerencsém van", és kicsit sem játszik bele az, hogy már a kórházból hazaérve az első napon oda voltak letéve aludni, és ez később is így maradt. Bezzeg az ő gyereke, ő nehéz természet, meg többemberes, meg matrica, meg miegyéb. Ja, meg be lett szoktatva a szülői ágyba már egynaposan, de ugye az nem számít.

Én személy szerint úgy gondolom, mindkettő számít. Vannak "gyárilag" nehezebb és könnyebb természetű babák, de igenis van jelentősége annak is, hogy mit hogyan csinálunk. És elvenni az utolsó szálig MINDEN kicsi dicsőséget meg elégedettség-érzést azoktól, akiknek valami simán megy, legalább akkora k.csögség, mint leoltani egy olyan anyát, akinek nehezebb természetű gyereke van azzal, hogy biztos ő csinált mindent rosszul.

2021. ápr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
43%

17

Egy pár napos esetleg 1-2 hónapos babát NEM LEHET SEMMIHEZ HOZZÁSZOKATNI. Igen be lehet szoktatni a szülői ágyba, HA még több hónaposan esetleg 1 év felett is ott altatják. De attól hogy az első hetekben ott alszik, még nem fog rákapni. Ez egy baromság. Amúgy a mondandód lényegével még egyet is értenék

2021. ápr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

#18 Lehet nem volt egyértelmű, de természetesen én sem úgy értettem, hogy ha az első 1 hétben ottalszik, akkor kész, már oda is lett szoktatva. Hanem úgy, hogy az első naptól így van, ÉS tartósan így is marad. Bocsi, ha félreérthető volt.

(#17)

2021. ápr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
93%
Akkor nem szimpatikus, ha magát fényezi, hogy de minden csak szoktatás kérdése, pedig nem. Nekem két gyerekem van, nagyon másként alakultak velük a fent felsoroltak. Az egyikkel nehéz szülés volt, a másikkal könnyű. Az egyik aludt, a másik nem. Az egyiket megviselte a foga, a másikat nem. Az egyik leszokott magától a ciciről, a másik nem. Az egyik hisztis volt, a másik nem... Na most ha csak az egyiket nézem, azt hinném, én milyen ügyesen tudok pl. altatni, az én módszerem a király, de ez nem így van, hiszen pár évre rá a másik gyerekemnél nem vált be.
2021. ápr. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!