Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért pontozzák le ezen az...

Miért pontozzák le ezen az oldalon azt, aki szerint egy 1-2-6-10-x éves gyereket nem ütünk meg?

Figyelt kérdés

Számtalanszor botlok abba, hogy ahol anyuka leírja, hogy jaj, türelmetlen vagyok néha, és rácsapok a fenekére/kezére/akármijére, mégsem javul meg, ott aki azt mondja, hogy talán nem érdemes ilyet csinálni, azt totál lepontozzák... Ennyire menő a testi fenyítés...?


Van egy gyerekem, régóta nyakig a dackorszakban, de totál bevált az, hogy értelmes lényként kezelem, és beszélek vele... De ismerek viselkedészavaros kissárcot is, aki valóban türelmet próbáló, de soha nem jutna eszükbe a szüleinek, hogy "csapkodjanak", akár csak egy "picit" sem... Hárman vagyunk tesók, én elég béna gyerek voltam, de soha nem találkoztam kézre/fenékre csapással, és ezért őrült hálás vagyok a szüleimnek... Miért van ez????


2014. jan. 24. 15:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Nézd dackorszakos gyerek és dackorszakos gyerek közt is van különbség. Mint ahogy gyerek és gyerek közt is van különbség.

És vannak olyan gyerekek, vannak olyan helyzetek, amikor egy kézre vagy egy fenékre csapás érteti csak meg a gyerekkel, hogy az adott dolgot miért is ne csinálja.

Én se vagyok híve annak, hogy verni kell a gyereket, mert nem kell verni. De! Ha a saját vagy a mások testi épségét veszélyezteti az adott helyzettel, akkor bizony nem azt nézem, hogy jaj, kapott egyet a gyerek a kezére, mert inkább ő sírjon azért a kézre csapástól, mint én, mert valami nagy baj történjen.

Mesélek egy példát. Mindig is úgy neveltük a gyerekünket, hogy el lett magyarázva, hogy ezt vagy azt nem szabad és hogy miért nem szabad.

A kisfiam tipikusan az a gyerek, aki megőrül szó szerint az elektronikai dolgokért. Ezerszer elmagyaráztuk szépen vagy emelt hangon, erélyesen, hogy ne piszkálja ezt vagy azt. Egyszer pedig elmentem wc-re, a fiam pedig egy széket odatolt a tv-hez, és szépen tőből kihúzta a konnektorból az elosztót a zsinórokkal együtt. Na ott kapott a keze. De nem is nyúlt többet oda. Míg ha csak szépen vagy erélyesen magyaráztam, addig próbálkozott volna vele, mert közölte, hogy ő majd kihúzza. Azóta megértette, hogy nem kell azt ott kihúzni.

És még te is járhatsz úgy, hogy egyszer csak az fogja a gyerekedet, gyerekeidet észhez téríteni. Mert ezt még nem tudhatod. Sok gyerek pontosan azért nem tud viselkedni, sokszor azért kezelhetetlen, mert a szülők felől nincs meg a szigor. Nem kell átesni a ló túloldalára sem és nem is szabad a feszültséget a gyereken levezetni, mert az valóban egy nagyon rossz dolog, de azért van olyan helyzet, vagy ha még nem volt, bármikor lehet, hogy egy kézre vagy fenékre csapással meg lehet előzni súlyos dolgokat.

2014. jan. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
74%
Talán mert annyi a türelmetlen ember mint még soha... mindenkinek sok a gondja, baja, vagy egyszerűen tényleg csak a türelem hiányzik belőlük, és ha a gyerek nem úgy viselkedik épp, őrajta vezetik le... és ez nagy szégyen... én el se tudnám képzelni hogy a saját gyerekemet bántsam, még ennyivel se, amíg kicsi, nem biztos hogy érti hogy nem jó amit csinál, amikor meg nagyobb akkor már el lehet neki magyarázni hogy mi miért nem jó!!!
2014. jan. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Akkor mondok egy példát. Az említett barátnőm kisfia éppen felmászott volna a konyhaszekrényre, mert rá akarta tenni a kezét a tűzhely lapjára (az anyukája kb. 2 perccel azelőtt mondta, hogy tilos ilyet csinálni, mert fájni fog x-nek, ha hozzáér). Már félig a konyhaszekrényen lógott, amikor az édesanyja szólt, hangosan, és nagyon erélyesen, hogy X, AZONNAL GYERE LE, és soha többet ne mássz fel oda. A kicsi azonnal lejött, bocsánatot kért, és valóban nem történt meg többször. Elmesélte neki a barátnőm, hogy anya nagyon elkeseredne, ha a doktorbácsihoz kéne menni, x-nek meg nagyon fájna, ha megégne a keze. Lám, megértette...



Anno az öcsém kirohant az úttestre, ezredik elmagyarázás után, 19 hónaposan, egy figyelmetlen pillanatban. Mindenki kapott egy infarktust, apa felemelte, nagyon erősen tartotta, ránézett, és hangosan, tisztán, érthetően elmondta neki, hogy SOHA TÖBBÉ NE MENJEN KI AZ ÚTRA ÚGY, hogy nem fogja apa kezét. Nem tette, sőt, már a ház lépcsőjéről leérve megállt, és kérte mindig apa kezét.


A lányom valóban nagyon jó gyerek, ő magától elmondja, hogy mit nem szabad (anno az apukája rajzolt a falra x-eket, ahová fúrni akartunk, és rá is rászólt, hogy a falra nem szabad rajzolni - ekkor 16 hónapos volt). Azóta volt már brutális hiszti, de érdekes módon mindig kijött belőle ütés, hideg zuhany és egyéb finomságok nélkül is.


Minden ilyen módszert a szülő eszköztelenségének érzek, és azt gondolom (illetve tudom), hogy a gyerek is így fogja megélni az ő eszköztelenségét - oké, nincs más, akkor vagy ütök valóban, vagy leszek verbálisan/passzívan agresszív. Össze kell néha szorítani a fogunkat, de SOHA !!!!!!!!!!!!! nem fogjuk őt ilyen módon fegyelmezni.

2014. jan. 24. 15:39
 4/30 anonim ***** válasza:
84%
Pedig azt tapasztalom hogy a sok liberálisan nevelt idióta gyerekre ráférne néha egy két pof, sőt az anyjukra is...
2014. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
21%
Négyes: csak az anyjukra nem a gyerekre!!!
2014. jan. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
43%
Tele vannak az emberek feszültséggel, és azon vezetik le, akit érnek. Amióta felnőttem ezt látom. Most vagyok 30 éves, de 20 éves korom óta mást sem hallgattam a randikon, mint a sipákoló, panaszkodó pasikat, hogy velük hogy kiszúrt az élet, mi nem jó, anyám mást sem tesz, mint nyivákol otthon, hogy milyen sanyarú a sors, a szomszédok folyamatosan nyomják, hogy egyre rosszabb az élet, stb. stb. Depi depi hátán. Aztán ha a gyerek üvölt, és nem fogad szót, akkor ütnek, mert mit tudnak mást tenni? Ő biztosan nem üt vissza, és a frusztráltság egy részét levezetik rajta. A valódi, igazi boldogságban élő, egymással harmóniában élő emberek nem verekszenek. Csak akiknek sz*r az élete, már bocsánat, az képtelen várni egy fél órát, míg lehiggad a gyerek és ésszel elmagyarázni, miért nem jó ez úgy ahogy van. Csapkodni megy, önkritika nulla. Le lehet pontozni, de én akkor is úgy gondolom, hogy nem türelmetlenek ezek a szülők, hanem megkeseredettek. Ezzel szembenézni pedig sokkal nehezebb, mint azt mondani, hogy "egy kis pofon nevelő célzattal", vagy hogy a korábbi példámra visszatérjek, "nem baj, ha egy férfi sír". De, baj. Tessék azzal foglalkozni, ami az igazi probléma! Az pedig nem az exbarátnő, a politika, vagy a hisztis kisgyerek! N30
2014. jan. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
33%
15:42 Sajnos igazad van.Amikor a buszon hätulrol tepi a hajamat a kölök, az anyja meg csak mosolyog rä. Ha szovä merem tenni, en vagyok a szar meg a szemet. Es meg 1000 ilyen pl-t tudnek felhozni.
2014. jan. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Ez a liberális nevelés? Hogy nem pofozunk?


Az én lányom soha semmit nem tör-zúz, azé az ismerősé, aki sokszor picit rásóz a babára, két perc alatt a kanapé háttámláján egyensúlyozik, és a polcról lökdösi a kis dísztárgyakat... A lányunk önmagától, akkor is, ha nem vagyunk a szobában pontosan tudja, hogy mit tehet meg és mit nem (ellenőriztük...), tehát már anya jelenléte nélkül is tiszta neki, hogy meddig mehet el... A boltban semmit nem vesz le, elmondja, hogy az a nénié, soha nem tört még össze semmit, hisztizni is akkor szokott, ha nem sikerül egyedül valamit megcsinálnia (felöltözni, levetkőzni, hasonló jellegű dolgok, ezekbe nagyon bele tudja lovallni magát...), abszolút mindenben szabálytisztelő. Érdekes módon mi a tesóimmal mindhárman diplomások lettünk, és meglehetősen konzervatív életet éltünk, azokhoz képest, akik borzasztóan konzervatívan nevelődtek (értsd: csattant egy két pofon)... Tudnék mesélni. Nem hiszem, hogy ez mutat liberális vagy konzervatív beállítódást.


A férjem orvos, hozzájuk érkezett már olyan gyermek, akinek a térde totál szét volt menve, mert anyuék fegyelmeztek... Nem az ilyenekből lesz normális felnőtt... Az én munkámból kifolyólag pedig rengeteg kutatást látok, érdekes módon mindegyik azzal a konklúzióval zárul, hogy a fizikai úton fegyelmezett gyermekek gyakrabban lesznek agresszívak és magatartászavarosak, mint azok, akik nem (és a spektrum széles, a kicsi kézre ütéstől kezdve a rendszeres verésig mindent vizsgáltak...).


De ha csak józanul gondolkozom sem bírom elképzelni, hogy hogyan lehet jó üzenete annak, hogy fu, ezt nem szabadott volna, akkor tessék, ráütöttem a fenekedre, többet nem csinálod...

2014. jan. 24. 15:53
 9/30 anonim ***** válasza:
59%
Olyan jó, hogy mindenki ilyen türelmes és jó gyerekeket nevel, azért ilyen fenomenális ebben az országban élni.. tele van nyugodt mosolygós emberekkel, jól nevelt gyerekkel, egyszóval tökéletes minden minden minden.....
2014. jan. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
teljes mértékben egyetértek az elsővel! Egy jó időben adott és megérdemelt kézrecsapás nevelő hatásu lehet! Nem az állandó cséplés, ütés-verés...! Ott a pont... meg kell találni az egyensúlyt... ez az ami sokaknál nehezen megy.. az aranyközépút. Sokszor a kisgyerek csak tényleg ekkor méri fel a tettének a súlyát, veszélyét. Minden gyerek más... van olyan típus, akinél elég, ha csúnyán ránéz a szülő, azonnal abbahagyja, amit csinál és van az, akire már 10. alkalommal szólsz és még ki is nevet vagy dacból is odanyúl, kiugrik, ellentmond.
2014. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!