Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezzel hogyan bírkóztok meg...

Ezzel hogyan bírkóztok meg gyerekvállaláskor?

Figyelt kérdés

Aki gyereket vállal, leginkább akik már 30 év felett és elég nagy már az élettapasztalatuk, hogy bírkóznak meg azzal, hogy a gyereketek is meg fog öregedni, meg fog halni?

Gondolom most jutottam én is ebbe a korba, + Covid, mindenhonnan csak azt hallom, hogy milyen betegségekben halnak meg nagyszülők, szülők...

Ezután valakinek van kedve még gyereket vállalni, mikor tudja, h majd rá is fájdalmak, betegség, halál vár?


2021. ápr. 21. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Nem lehet ezekkel a gondolatokkal élni a mindennapokat.

Ebből lesz az idegkimerültség, depresszió.

2021. ápr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván mindenkire ez vár, a szerencsésekre csak idősebb korban. A mindennapi gondolatokat ez nem árnyékolhatja be, sőt, éppen az élet végessége miatt kell megbecsülni és minél jobban élvezni az életet.
2021. ápr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Azért ne szüljek gyereket, hogy ne öregedjen meg? 30 felett vagyok, dolgoztam idősgondozóként, de soha nem voltak ilyen gondolataim. Hálát adtam, hogy még fiatal vagyok és élvezem az életet. Nem azon kattogok, hogy a lányom majd meghal.
2021. ápr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Én 28 évesen lettem anya, és igen, szoktam gondolni ezekre, hogy remélem öregen halok meg, bőven a fiam előtt.

Az élet önmagában is egy veszélyes dolog, én szerintem túl gyakran gondolok ebbe bele, de már gyerekkorom óta ilyen vagyok.

A gyerekvallalastol sem azért féltem, mint az átlag, hogy anyagiak, stb, hanem hogy hogy fogok megbirkózni azzal a túláradó, semmihez se hasonlítható szeretettel, amit a gyerekem iránt érzek, és ezáltal aggódhatok érte egy életen át, de mégse éljen burokban. Amúgy a hétköznapokban tényleg sikerül, hogy ne féltsem mindentől, sok mindent kipróbálhat amit más gyerek nem, de azért eszembe jutnak olyan gondolatok amiket te mondtál. Nagyanyám is felhív olyanokkal, hogy sajnál minket mert lehet mire a fiam 50 éves lesz, már nem is lesz bolygó, ilyenkor azért leállítom, hogy jól van, azért ebbe nem szeretnék gyakran belegondolni :D

2021. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Ez inkább gyerekes gondolkozásra vall. Idősebbként az élettapasztalatom pont azt erősíti meg, hogy mennyire érdemes élni. Minél kevesebb van hátra, annál inkább fontos.
2021. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Köze nincs a gyerekes gondolkodásmódhoz, csak mások vagyunk. Van, aki úgy fogja fel, hogy jaj de jó, imádok élni, van, aki meg szorong a halál gondolatától. Nyilván ha már kóros a dolog, és megnehezíti a mindennapokat, érdemes szakemberhez fordulni.


Amúgy a művészeket gyakran foglalkoztatja az elmúlás, van, aki gyakrabban gondolkodik ilyen dolgokról.


Woody Allen rengeteget foglalkozik a halállal mint téma, pl egyik filmjében azt mondta, hogy ő nem tud úgy boldog lenni, hogy afrikában közben éheznek. Sarkított példa, tudom, de engem pl mélyen megérint, hogy kisgyerekekkel, anyákkal történik tragédia (sajnos a hírportálok direkt ezeket a híreket emelik ki), én emiatt szomorú tudok lenni.


Én is mondhatnám ennyi erővel, hogy az a gyerekes aki sose gondol bele, milyen "szar hely a világ", hiszen ezt csak a vak nem látja, de tényleg csak arról van szó, hogy más a habitusunk.

2021. ápr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

Ez az élet rendje.


Ezzel az erővel ne ülj volán mögé, mert úgyis baleseted lesz...

2021. ápr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Gyereket vállalni pont ezért önző dolog, mert hiába azért teszed mert jó esetben szeretet akarsz adni, aki él, annak minimum halnia is kell. (Plusz valószínűleg még lesz egy csomó minden testi és lelki fájdalom, amin át fog menni... talán még hibáztat is érte klasszikusan, hogy aszongya "mért szültél anyám a világra?!".) De egészséges esetben az ember önvédelemből nem fog ezeken agyalni, mert beleőrül. Ahogy a saját halálán sem, vagy azon, hogy mennyi mindenért lehet még bűntudata, amit közben ma sem csinálna másképp, és mennyi mindenen nem képes segíteni, ahogy magán se. Ez tényleg inkább a kamaszokra és művészekre jellemző önsajnálatból fakadó világfájdalom. Írom ezt két gyerekes művészként :) De mindenkiben megvan ez a rettegő mag, csak kinél keményebb a héj, kinél vékonyabb.
2021. ápr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
Abszolút nem kell gyereket vállalni ha nem akar valaki. Sok embernek vannak ezek a félelmei amit írsz és ismerek olyanokat is akik tudatosan nem vállaltak gyereket.
2021. ápr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
8as, látom, mi akik mélyebben belegondolunk a létezésünkbe, le vagyunk pontozva :D bár mondjuk ez a topic sose a mélyebb gondolatokról volt híres, inkább a végletes ítélkezésről.
2021. ápr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!