Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lemondani a babáról a párkapcs...

Lemondani a babáról a párkapcsolatért cserébe? Nem tudom, hogyan döntsek

Figyelt kérdés

A párom számomra a "tökéletes férfi".

Nem részletezném, hogy miért, mert lehet, hogy ami nekem fontos, másoknak nem szempont egy párkapcsolatban, férfiben, de nekem tényleg ő az Igazi. Szeretik a szüleim, családom, barátaim is.

Vele szeretném leélni az életem hátralévő részét, ő az, aki mindent meg tud nekem adni. Egy dolgot kivéve... Nem akar gyereket. Nem csak az elkövetkező 5-8 évben, hanem soha. Erről nem ültünk még le komolyan beszélgetni, nem volt válaszút elé állítva, de tudom, hogy mi a véleménye a kisgyerekes szülőkről, vagy magukról a gyerekekről. Nem utálja őket, de nem kéne neki saját.

Én 24 éves vagyok, jelenleg én sem érzem még az égető vágyat egy kisbaba iránt, de azt mindig tudtam, hogy majd szeretnék egyet. Én jól elvagyok velük, barátnőim babáira is szívesen vigyázok.


Azt nem tenném meg soha, hogy ""véletlenül"" teherbe esek, és belekényszerítem őt az apaszerepbe.


2021. máj. 3. 11:14
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nagyon fiatal vagy még valahol agyban.Jó gondolataid is vannak, ám azok is csak az anyagi dolgokban.Hogy jó ha nincs hitel, van pénz mindenre amit szeretnél.Az hogy neked előtte rossz választásaid voltak, csak azt jelenti hogy tanulod az életet és azt hogy mit is vársz a férfitól akivel együtt vagy.Viszont a gyerekvállalás pont az a dolog ami egy szuper kapcsolatban is éket verhet,bedarálhatja ha a felek nem egyformán gondolkodnak.HA te biztos vagy abban hogy szeretnél gyereket akkor mond el neki,beszeljetek róla és ha nem változik a véleménye, nem találtok közös nevezőt, akkor szerintem ő sem álmaid pasija,mert azzal majd pont a legfontosabb dolgokban egyformán fogtok gondolkodni.
2021. máj. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%
Hány éves a párod kérdező?
2021. máj. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
48%

Hogy jó ha nincs hitel, van pénz mindenre amit szeretnél.


Nem, nagyon nem jó, ha ezt mind a másik fél biztosítja-

2021. máj. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Nem ő biztosítja, de ha virágot kapok, azt ne nekem kelljen már kifizetni... Vagy nyaralás előtt ne azt mondja, hogy akkor jön, ha mindkét főre én fizetem ki a szállodát, mert ő arra nem ad pénzt.

Írtam, hogy korábban is jól éltem, nem függök tőle anyagilag.


33 lesz május végén.

2021. máj. 3. 12:23
 25/32 anonim ***** válasza:
67%
Most így ebből amit leírsz én a párodat tipikus playboy-nak tudom elképzelni. Mindene megvan, lehet villogni a fiatal, csinos barátnővel. Én úgy gondolom, hogy nem fogja megkérni a kezed és nem is fog elvenni feleségül. Ő még egyáltalán nem akar megállapodni, kakás pelenkát meg főleg nem fog cserélgetni. Ha te képes vagy elfogadni, hogy az anyagi jólétért cserébe biztos, hogy nem leszel anya akkor tegyél úgy. Szerintem a párodnak fontosabbak a külsőségek jelenleg.
2021. máj. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Nappali szakon tanulok, ezerrel csinálom a záróvizsgáimat. Ha meglesz a diplomám, elkezdek dolgozni, ne aggódj! :) Bár úgy látom, sehogy sem tudok olyat írni, amibe ne köss bele valamiért.



Az eljegyzésről pedig annyit, hogy ő már az első évfordulónk előtt felhozta, de akkor én nagyon korainak éreztem volna. Éppen összeköltöztünk, elkezdtük a közös életünket, nem akartam rohamléptekben haladni. Mondtam, hogy nekem pár évre még szükségem van és ő ezt maximálisan tiszteletben is tartotta. Idén kezdtünk el róla komolyabban beszélgetni, de azt sem úgy, hogy akkor június 25-én ő megkéri a kezem délután 4-kor, hanem hogy ha valamikor a közeli jövőben feltenné a nagy kérdést, akkor igent mondanék.

2021. máj. 3. 13:05
 27/32 anonim ***** válasza:
80%

Neked kell tudni, hogy mennyire fontos a gyerek. De ez hosszú távon szívás. Most meg tudsz olyat találni, aki szintén szeretne. Ha 30-35 éves korodig húzod a dolgot és akkor jössz rá, hogy gyerek nélkül nem tudsz élni, lehet már nem lesz lehetőséged.

Szerintem ez elég lényeges felfogásbeli különbség, nem hiszem, hogy át lehet hidalni.

2021. máj. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
63%

24 vagy 4 éve vagytok együtt.

Előtte meg kb tini kapcsolataid voltak..



Saját véleményem :sosem ragadnék le egy pasi mellett, legyen az akkor épp az "álom pali" de akkor sem, ha nem egyezik minden téren a jövőt illető nézetünk.

De ez én vagyok.

Hogy te képes leszel e lemondani 1 paliért meg a kényelemért a vágyadról? Nos ez a te döntésed..

2021. máj. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
95%

#28 okosat mondott. 24 éves vagy, vagyis 20 évesen jöttetek össze. Akikkel előtte randiztál/jártál azok jó eséllyel nem férfiak voltak hanem fiúk. Nagyon kevés olyan gimnazista srác van aki éretten tud hozzáállni egy párkapcsolathoz, utazgatni lehet vele és anyagi biztonságot nyújt. Persze lehet hogy akkor is idősebbekkel jártál, de tapasztalatom szerint azok a 25 feletti pasik akik gimnazista lányok után mennek jellemzően éretlenebbek mint a korosztályukban csajozó kortársaik. Ezzel nem arról akarlak meggyőzni hogy mindenképpen szakíts, de ne maradj benne a kapcsolatban csak azért mert azt gondolod hogy nincs más. Biztos te is változtál 17 éves korod óta, és a körülötted lévő pasik is.

Végső soron neked kell eldöntened hogy mi a fontosabb. Abban ne reménykedj hogy majd meggondolja magát és lesz gyerek, reményre nem építünk jövőképet. Ha azt gondolod hogy szereted annyira hogy lemondasz érte a gyerekről akkor maradj. Ha úgy érzed hogy nem lesz teljes az életed gyerek nélkül akkor engedd el.

2021. máj. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
87%

Csak a kérdésedre szeretnék válaszolni. Én nem tudnék lemondani a babáról egy párkapcsolat javára. Egyszerűen nekem nem is lenne álompasi az, aki nem szeretne gyereket. (Másnak természetesen lehet!)

Ezt viszont neked kell érezni, hogy mennyire fontos egy gyerek. Mert bár nekem nagyon fontos volt, annyira együtt tudok érezni a tudatos gyereknélküliekkel. Az is egy teljesen ideális élet lehet.

2021. máj. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!