Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha össze-vissza...

Mit tegyek, ha össze-vissza hazudik a lányom és én kerültem kínos helyzetbe miatta? Hogy menjek így az óvodába érte, hogy miatta olyan ciki helyzetbe kerültem, hogy szégyellem magam?

Figyelt kérdés

Valami nagyon félre mehetett a nevelésében, mert én eddig azt hittem, hogy nem hazugságra tanítom, nem arra tanítom, hogy uszítson embereket egymásra. Kattog az agyam ezerrrl, hogy mit b szhattam el.


Legelőször amikor feltűnt az, hogy probléma van vele, az az volt, amikor kicserélgette az óvoda wc-jében a törölközőket. Minden gyereknek egyéni törölközője van, akiké véletlenül egyforma, ráírják filc tollal az óvodai jelüket. A lányomnak Micimackós kék törölközője van. Volt egy kislány, akinek disney hercegnős törölközője volt. Mindig kicserélgette a törölközőjét annak a kislánynak a törölközőjére. Egy anyuka állította meg a páromat, hogy a lányunk kicseréli mindig a törölközőt és az övébe törli a kezét. Egy szóval nem mondta, hogy neki is olyan kell, sose említette. Akkor leültünk vele beszélgetni, megbeszéltük, hogyha kell neki valami, megtetszik neki valami, akkor szóljon, ne másétól vegye el, mert az lopás, lopni pedig nem szabad.


És ott volt a mostani eset: azt mondta, hogy egy fiú elkapta a torkát az óvodában, és amikor szólz az óvónőnek, nem csinált semmit. Én meg mint egy kis hülye, mentem be az óvodába, cirkuszt csináltam, az óvónővel is csúnyán beszéltem, kiabáltam vele. Majd megbeszélt velünk egy beszélgetést, ahol a másik anyuka, a fia, az óvónő, én és a lányom voltunk. Az anyuka nem is értette mi van. A fia elmondta, hogy sose kapta el a torkát a lányomnak, annyi volt, hogy a lányom meg még 2 másik lány kekeckedtek a fiúkkal meg hergelték őket. Nem mentek el valamilyen autós játszószőnyegről, mert ott akartak direkt babázni. Erre megfogta a fiú és a lányom babájának elkapta a torkát, és levette a fejét, majd eldobta. Sose kapta el a lányom torkát és sose szólt a lányom az óvónőnek. Aztán amikor a lányom is kimondta, hogy a baba torkát kapta el és levette a fejét, teljesen megsemmisültem.


Azt hittem, hogy ott ásom el magam szégyenemben. Azt se tudom, hogy most mit csináljak. Négykor mennem kell érte, már most gyomorgörcsöm van, hogy hogyan fogok az óvónő szemébe nézni, ha ő lesz ott. Bocsánatot kértem már akkor tőle, de akkor is szégyellem magam. A gyerektől és az anyjától is bocsánatot kértem.


Ráadásul nem tudom, hogy miben hazudott még a lányom nekem eddig. Mert ha ezt kitalálta, kitalálhatott mást is. Nem tudom mit tegyek.


2021. máj. 7. 15:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

A kérdésedre nem tudok választ adni, de veled se lehet minden rendben, ha egyből így indítottál...


" Én meg mint egy kis hülye, mentem be az óvodába, cirkuszt csináltam, az óvónővel is csúnyán beszéltem, kiabáltam vele."

2021. máj. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Derjaderja ***** válasza:
100%

Ebben a korban ez normál jelenség, összemosódik valóság és fantázia.

Az óvónők is tudják ezt.

Nyugi 😊

2021. máj. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne higgy el minden agyament marhaságot. Az óvodások gyakran körítenek és ferdítik az igazságot. Ez életkori sajátosság. A 6 éves lányom is csinálta, és ő is volt, hogy idegen hajgumival jött haza. Ezt a részét jól kezelted, le kell ültetni, elmondani neki, hogy ezt nem szabad, ahogy te is tetted. De ha ilyen agyament dolgokkal jön, akkor vedd be a nyugi bogyót, és csevegő hangon kérdezd meg a pedagógust, hogy valóban történt-e ilyen. Nem neki támadni mindenkinek minden bizonyíték nélkül.
2021. máj. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

#1, ez egy teljesen átlagos jelenség manapság. Most a kérdező esetétől tekintsünk el, de mindig a legidiótább ovisok szülei hápognak a leginkább és indítanak a magas C-n állandóan.


Kérdező: kettes is írta, ez egy általános és normális jelenség. Emiatt érdemes kettővel elosztani azt, amit a gyerek mond. Ettől függetlenül azért érdemes a súlyosabb vádaknak utána menni. Amúgy unokaöcsém is ilyen, néha olyan dolgokat ad elő... Csak ő az anyjáról mond hajmeresztő és egyben nagyon vicces dolgokat:-)

2021. máj. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
99%

Olvass el valamilyen gyermeklélektant, nem fog ártani!

Nem hazudik, hanem az ovis gyerekek ilyenek, összekeverik a fantáziát a valósággal.

Az, hogy te ebből ilyen hisztériát csapsz a te hibád és nem a lányodé.

Az se evidens, hogy a hercegnő sokkal menőbb, mint a micimackó?

2021. máj. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális ebben a korban a valóság kiszinezese, ferditese. Az én lányom is orbitális történetekkel jött haza, még kisiskolások korában is.


Én csak annyit kérdeztem az oviban és a tanártól is, hogy minden rendben van e a lányommal, kell e beszélnünk valamiről. Mindig mondták hogy nem. Eleven, de tisztelettudo. Én ennél tovább sose mentem.


Mostmár túl vagytok rajta. Legközelebb lazán. Nem kell komolyan venni ha ilyen rémtortenetet mesél. Persze előfordul hogy van valóság alapja, de azt úgyis látni, mert akkor a gyerek viselkedése is megváltozik.

2021. máj. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
98%

Ez normális


Ilyenkor azokban a helyzetekben amik megrázták vagy jelentősek voltak szàmàra sokszor az elszenvedő helyébe képzelik magukat.

El is hiszik, hogy velük volt, mint ahogy a baba fojtogatása àtvsltozott azzá, hogy őt fojtogatjàk.


Összemosódik.



Nem véletlenül van gyerekpszichológus a traumák, bàbtalmazád esetén.

A gyerek nem tudja hiteltérdemlően elmondani szavakkal, hogy mi történt.



Itt a nagy hiba, hogy mindenkinek nekiestél.. ez igen kínos, akkor is ha igaz lenne, amit a lányod állít.


Elsőnek megkérdezzük mire emlékszik a pedagógus, és elmondjuk mit állít a gyerek.


Pl múltkor a gyerekem állította, hogy bántotta az óvónő ( nem úgy ismerem)

Megkèrdeztem mi volt, és kiderült, hogy egy vitában nem fogta a pártját, mert csúnyàn viselkedett egy másik gyerekkel

Bántotta valóban.... de a lelkét, neki ez annyira súlyos volt, mintha megütötte volna...


Szóval olvasgass egyis gyereklélektant.

2021. máj. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Andizsuzsi ***** válasza:
98%

Az, hogy kicseréli a törölközőt nem lopás, nem is igen értik még ezt a fogalmat. Jobban tetszett neki, ennyi. Mondjuk nem értem, hogy ezt a dolgot miért a szülők rendezik le, miért nem az óvónők.

Könnyen előfordulhat, hogy egy ekkora gyerek a játék során azonosítja magát a babával, amivel játszik (a szerepjátéknak pont ez a lényege) és ugyan olyan agresszióként éli meg azt, hogy a babáját "lefejezték", mintha őt magát érte volna az inzultus. Itt sem igazán értem, hogy miért kellett konzíliumot tartani, egyrészt az óvónő ott volt, látnia kellett, hogy mi történt, másrészt az ő dolga lenne a csoportban történő konfliktusok kezelése.

És igen, az, hogy te patáliázni mész az óvodába...

2021. máj. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
98%

Ez nem össze-vissza hazudozás. Ahogy már előttem is írták, életkori sajátosság.

Viszont ne haragudj, de a te reakciód nem normális. Nem üvölteni kell azonnal, hanem higgadtan megkérdezni az óvónőt, meg kell bizonyosodni róla, hogy mi történt pontosan. Ha esetleg úgy is lett volna, ahogy a lányod elmondta, akkor sem kellene kiabálni, meg csúnyán beszélni. Normális emberi hangnemben is lehet beszélgetni...! Saját magadat égetted le, nem a lányod tehet erről.

2021. máj. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
De akkor amikor a fiú elmondta, akkor miért "mosódott ki" az, hogy nem az ő nyakát kapták el, hanem a babáét?
2021. máj. 7. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!