Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha össze-vissza...

Mit tegyek, ha össze-vissza hazudik a lányom és én kerültem kínos helyzetbe miatta? Hogy menjek így az óvodába érte, hogy miatta olyan ciki helyzetbe kerültem, hogy szégyellem magam?

Figyelt kérdés

Valami nagyon félre mehetett a nevelésében, mert én eddig azt hittem, hogy nem hazugságra tanítom, nem arra tanítom, hogy uszítson embereket egymásra. Kattog az agyam ezerrrl, hogy mit b szhattam el.


Legelőször amikor feltűnt az, hogy probléma van vele, az az volt, amikor kicserélgette az óvoda wc-jében a törölközőket. Minden gyereknek egyéni törölközője van, akiké véletlenül egyforma, ráírják filc tollal az óvodai jelüket. A lányomnak Micimackós kék törölközője van. Volt egy kislány, akinek disney hercegnős törölközője volt. Mindig kicserélgette a törölközőjét annak a kislánynak a törölközőjére. Egy anyuka állította meg a páromat, hogy a lányunk kicseréli mindig a törölközőt és az övébe törli a kezét. Egy szóval nem mondta, hogy neki is olyan kell, sose említette. Akkor leültünk vele beszélgetni, megbeszéltük, hogyha kell neki valami, megtetszik neki valami, akkor szóljon, ne másétól vegye el, mert az lopás, lopni pedig nem szabad.


És ott volt a mostani eset: azt mondta, hogy egy fiú elkapta a torkát az óvodában, és amikor szólz az óvónőnek, nem csinált semmit. Én meg mint egy kis hülye, mentem be az óvodába, cirkuszt csináltam, az óvónővel is csúnyán beszéltem, kiabáltam vele. Majd megbeszélt velünk egy beszélgetést, ahol a másik anyuka, a fia, az óvónő, én és a lányom voltunk. Az anyuka nem is értette mi van. A fia elmondta, hogy sose kapta el a torkát a lányomnak, annyi volt, hogy a lányom meg még 2 másik lány kekeckedtek a fiúkkal meg hergelték őket. Nem mentek el valamilyen autós játszószőnyegről, mert ott akartak direkt babázni. Erre megfogta a fiú és a lányom babájának elkapta a torkát, és levette a fejét, majd eldobta. Sose kapta el a lányom torkát és sose szólt a lányom az óvónőnek. Aztán amikor a lányom is kimondta, hogy a baba torkát kapta el és levette a fejét, teljesen megsemmisültem.


Azt hittem, hogy ott ásom el magam szégyenemben. Azt se tudom, hogy most mit csináljak. Négykor mennem kell érte, már most gyomorgörcsöm van, hogy hogyan fogok az óvónő szemébe nézni, ha ő lesz ott. Bocsánatot kértem már akkor tőle, de akkor is szégyellem magam. A gyerektől és az anyjától is bocsánatot kértem.


Ráadásul nem tudom, hogy miben hazudott még a lányom nekem eddig. Mert ha ezt kitalálta, kitalálhatott mást is. Nem tudom mit tegyek.


2021. máj. 7. 15:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tényleg olvass utána - természetes jelenség ebben a korban!


pl: [link]

2021. máj. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Olvasgass a témában, és választ fogsz kapni erre. Amúgy ezekkel a kirohanásokkal vigyázz, mert a másik ártatlan gyermek lelkébe rettenetesen bele tudtok gázolni. Én voltam a másik oldalon, mikor a lányomat állította be egy szülő bűnösnek, holott a lánya csak kitalálta az egészet. Napokig sírt a lányom miatta, mert az a lány ráadásul barátnője volt.
2021. máj. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
2021. máj. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
98%
Azért mosódott ki, mert emlekeztették mi történt, és felhívták a figyelmét arra, hogy a baba nyakát fojtotta. Az ő fejében a baba és ő ugyanaz. Csak pontosított ebben a helyzetben hogy nem őt-őt hanem őt-babát bántották. Érted? Ez nem hazugság, hanem nem tudja szétválasztani a dolgokat. A tulajdont se úgy értelmezik.
2021. máj. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
98%
Mi ebből a tanulság? Nem cirkuszt rendezünk, hanem normális kultúrált felnőttként megkérdezzük az óvónőt ő tud e valamit erről?
2021. máj. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
99%

Itt nem a lányod hazugságával van baj, hanem a te viselkedéseddel. Ha kulturáltan odamész az óvónőhöz, megbeszéled vele hogy mit hallotál, leültök a másik anyukával és beszélgettek, akkor most nem kéne szégyenkezned.

Valószínűleg azért mesélte el így a lányod, mert annyira megérintette a sztori, hogy minél nagyobb büntetést akart a fiúnak.

Ülj le és beszélgess el a gyerekkel, legközelebb pedig tájékozódj több forrásból.

Eleve nem is értem a kirohanásodat, tegyük fel, hogy tényleg fojtogatta volna a fiú, de hát ha nincs semmi testi tünete, akkor nem kell kiabálni meg hisztizni. Akkor is meg kell beszélni, de a drámát nem éri meg.

2021. máj. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Veled van baj, nem a gyerekkel. Először normálisan meg kellett volna kérdezni az óvónőt, ha aggódtál. A lányod viselkedése teljesen normális.
2021. máj. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, te vagy problémás és el is leszel könyvelve annak. Az én fiam nemrég azt mesélte, hogy az ovónő sorba állította őket és lerúgta a fejüket, de ez a huncut ovónő már az ovit is felgyújtotta. Mégse tartom hazugnak a gyerekem. A kéztörlős sztori nem lopás, a kisfiúnál pedig higgadtan is kérdezhettél volna, mert ha úgy is lett volna, kiabálással és balhéval úgy sem érsz el semmit.
2021. máj. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
85%

Elkapta egyik óvodás a torkát másiknak, húha. Még ha igaz is, valószinûleg sima óvodás perpatvar, ahol ott kapja el, üti meg ahol épp éri. Az én lányom is mesélte, hogy x megharapta, vagy y belelökte a pocsolyába, z meg azt mondta, döglött szöcskét tesz a hajába. Meghallgattam a sérelmét, bólogattam, hogy milyen csúnya dolog volt tôlük, ennyi. Mindegyik egyszeri eset volt, senki sem pécézte ki vagy bántotta rendszeresen. A lányom sem várt tôlem mást, mint hogy meghallgassam és együttérzést mutassak, megerôsítsem benne, hogy másokat bántani csúnya dolog, és jogos a sérelme. Sosem azt várta, hogy majd megyek az óvónônek szólni, hogy revansot vegyünk Pityukán.


Máskor meg az óvónô mondta nap végén, hogy a lányom harapott oda valakinek egy vita hevében. Kétszer fordult elô óvodás évek alatt. Elnézést kértem az óvónôtôl, de a lányomnak nem is hoztam fel a dolgot, hiszen az óvónô már rászólt. Csak megalázó lett volna, ha én is felhánytorgatom.


Elôfordul ez oda-vissza, a szocializáció része. Nem kell mindent megoldani a gyerekek helyett, és minden egyes huzavonából ügyet csinálni.

2021. máj. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Én óvodásan azt füllentettem mindenkinek (óvoda, szomszédok), hogy van egy nővérem, csak anya titkolja. Nagy szerettem volna testvért. Anyám izzadott emiatt párszor. Nem akartam hazudni, csak nagyon szerettem volna.


Kinövi a lányod.

2021. máj. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!