Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jövőre elkezdenék a 6 hónapos...

Jövőre elkezdenék a 6 hónapos kor felettiek oltását Pfizerrel. Mit szóltok hozzá? Beadatjátok majd a babáknak, vagy nagyobb gyereknek?

Figyelt kérdés

2021. máj. 20. 13:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
66%

Hát az én gyerekem Rita,, oltás" után került 5 napra kórházba.3 különböző orvost kérdeztem meg hogy lehet e az oltástól,mindegyik határozottan tagadta, aztán a zarojelentesben már az szerepelt.Persze nemes egyszerűseggel elfelejtettek tájékoztatni hogy ők nem jelentik ezt az esetet sehová,a gyerekorvos meg azt mondta már mindegy mert a gyereket is vizsgálnak,de túl sok idő telt el úgyhogy nincs értelme.Kerdeztem 4 orvost hogy vajon így beadassuk e a következő adagot,hát ők nem tudják.HA ők nem, akkor mi hogyan döntsünk?

Az aki nem tapasztalt ilyet semmilyen oltásnál nyilván könnyen mond valamire igent,mert nem tudja milyen az mikor az ő jószándéka és óvni akarása juttatja a saját gyerekét kórházba.Szerintem mindenki úgy fog dönteni és döntsön is úgy ahogy szeretne.Kotelezo sorba nem fogják betenni,mert a felnőtteknek sem kötelező innentől meg mindenki maga dönt a legjobb tudása szerint.A másik embernek meg csak az a dolga hogy tiszteletbe bírja tartani a másik ember másfajta döntését.

2021. máj. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
77%
Ismerős gyereke az egyik oltástól annyira rosszul lett, hogy azóta se tud fájdalommentesen járni(ausztria, nem covid, 4 éves sztori). Köszvénye van kisgyerekként, oltásnál elájult, rosszul lett, láz, fájdalom, és ez a maradandó dolga, a köszvény, ízületi fájdalmak mozgásnál. Mégis azt mondják, hogy csak pechesek voltak, annyira ritka mellékhatást fogtak ki, rosszabbul is járhattak volna..
2021. máj. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
42%
Közeli ismerős kisfia kisgyermekkori oltástól súlyos mozgáskorlátozott és fogyatékos lett. Se állni, se ülni, se beszélni nem tud. Egészségesen született!!
2021. máj. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
35%
Mennyi kamu sztori megál az eszem, persze mindegyik valami ismerős ismerőse :D
2021. máj. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
63%
Akik az oltás mellett vagy ellen vannak ti mind orvosok vagytok, hogy ennyire biztosan véditek egyik vagy másik oldalt?
2021. máj. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
61%
45, nem vagyok orvos, de van "mögöttem" megbízható orvosi gárda, kezdve a háziorvosomtól, akikben bízom és inkább nekik hiszek, mint pl Gödény bácsinak, akiről amúgy nem 1x derült már ki, hogy csak a pénzre hajt, a kamu pártjával is pl.
2021. máj. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
59%

46-os remek.

Akkor oltassátok magatokat ennek semmi akadálya nincsen.

Remélem elfogy hamar, mert amennyit berendeltek abból már a harmadik oltásért is sorban lehet majd állni.

Tegyétek meg.

Mondjuk azért idáig kevés dokitól hallottam, hogy lobogtatta a csoda kártyáját.

2021. máj. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
43%
Nem ismerős ismerőse, láttam, találkoztam vele, és akkor bukott ki dühösen, mikor mondtam, hogy épp a gyerekemmel oltásról jövünk(nagynéném párja, személyesen ismerem, többször találkozunk, a gyereke viszont ausztriában él az anyjával), mutogatta is a képeket, videókat. Az egyiken boldogan szaladt a kislány, a másikon mankóra támaszkodott. Úgy kellett begooglefordítózni a köszvényt.
2021. máj. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
59%

Komolyan itt mindenkinek van horrorsztorija? 😂

Itt említette valaki a mogyorót. Az nem para, hogy mogyorót eszik a gyereked, aki még nem evett és lehet hogy brutális anafilaxiás rohama lesz? A szomszédban volt ilyen. Te nem parázol?


Egyébként az oltás és minden orvosi beavatkozás úgy működik, hogy van egy bizonyos kockázata. Ilyenkor mérlegelni kell a kockázat mértékét és a nyerhető előny nagyságát. Ha a kockázat az, hogy 10.000 emberből 2000nél problémát okoz, az elég nagy ahhoz hogy elgondolkodjon az ember, nem hogy mi áll a másik oldalon. De ha ugyanez a kockázat 1.000.000/2, akkor az már egészen más helyzet. És igen, aki beleesik a kettőbe, annak nagyon rossz. És lesz olyan aki, a 0,002%tól is parázik, és van aki a 20% rizikófaktort is bevállalja.

2021. máj. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
58%

49-es.

Az a baj, hogy nem tudod mi a kockázat.

Kísérleti fázisban van, ez az egy bajom van vele. Adatokat gyűjtenek éppen a mellékhatásokról. Azt hogyan lehet kijelenteni, hogy nincs mellékhatása , amikor egy sima algopyrinnek is van/lehet mellékhatása.

Jöhetnek a korábbi gyermekoltásokkal, de valakinek olyan gyerekorvosa, hogy megy oltásra a gyerekkel és a doki kivágja a hűtőajtót, hogy tessék válasszon anyuka/apuka melyik vakcinát óhajtja a csemetének?

Van ilyen választása bárkinek is?

2021. máj. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!