Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy 5 éves kislányunk,Regi...

Van egy 5 éves kislányunk,Regina, mindig is tudtuk,hogyha lányunk lesz,akkor csakis ez a név a nyerő.Aztán megszületett második kislányunk is,aki 16 hónapos,és ő a Dorina nevet kapta. Elkezdett zavarni a hasonlóság a neveknek,második nevet??

Figyelt kérdés

#Hasonló nevek tesóknak
2021. máj. 24. 22:37
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
94%
Ennyi idős gyerekeknek már az identitásul része a nevük. Nem szabad megváltoztatni.
2021. máj. 25. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
87%
Ne változtass, csak ártanál neki ezzel. Simán lehet Reginek becézni, több Regina ismerősöm van, mindenkit így becéznek.
2021. máj. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
91%

Nyugi, nekem egy lányom és egy fiam van, mégis néha a másik nevét mondom nekik, ha hirtelen akarom őket megszólítani.

Semmi gond nincs a lányaid nevével. Nekem kicsit sem hasonlítanak. Egy barátnőm két betű eltéréssel nagyon hasonló neveket adott a lányainak, ráadásul köztük csak 1,5 év van, hasonlítanak is egymásra nagyon, most, hogy nagyobbak olyanok, mintha ikrek lennének. Mégis megszoktuk a nevüket.

2021. máj. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
92%

A két lányom Hedvig és Villő. Folyamatosan keverem őket, pedig semmi hasonlóság nincs a nevek között.


A ti neveitek teljesen rendben vannak, eszedbe se jusson megváltoztatni.

2021. máj. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
86%
Én is Regina vagyok, mindenki Reginek hív, pedig pl nem szeretem, és a szüleim se szerették ha becézve mondják. Nem kell becézni ha nem akarod. :) amúgy elég sokan hasonló neveket keresnek a gyerekeiknek. Szerintem teljesen jó úgy ahogy döntöttetek, nem hasonlít de valahol talán mégis egy picit, viszont annyira nem, hogy ezt keverjék. Aki keveri, keverné akkor is ha a második Anna lenne pl. Ne hagyd hogy ez megzavarjon. Teljesen jó így hidd el :)
2021. máj. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
91%

A keveréses példa tényleg baromság, nővérem nagyon sokat vigyázott rám, mert kései gyerek vagyok, és most folyamatosan az én nevemen hívja a babáját mert jönnek elő az emlékei 10 éves korából.

Pedig nem hasonlít a kettő.


Nekem kifejezetten tetszik a Dorina név, és Dorkának becézném és nem csinálnék ebből ügyet.

A 11 kommentjét érzem nagyon igaznak, szerintem is unatkozik az agyad.

2021. máj. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
92%
Pedig szépek így ezek a nevek testvérpárnak. Nekem sem jutna eszembe keverni.
2021. máj. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
14%
Ha mindenkepp atnevezed, Dorat adnam. Igy sem a kicsit, sem a rokonsagot nem zavarjatok ossze annyira. Regina-Dora
2021. máj. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket.Szeretném,habez megoldódna,nekem se jó érzés,hogy ,mint aki hülye,ezen rágódok.Csak nem gondoltam,hogy ez lesz ebből.
2021. máj. 25. 09:50
 30/45 anonim ***** válasza:
93%
Itt a te hülyeséged a megoldandó probléma...köze nincs a két névnek egymáshoz, te kreáltál itt egy problémát, totál feleslegesen.
2021. máj. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!