Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy 5 éves kislányunk,Regi...

Van egy 5 éves kislányunk,Regina, mindig is tudtuk,hogyha lányunk lesz,akkor csakis ez a név a nyerő.Aztán megszületett második kislányunk is,aki 16 hónapos,és ő a Dorina nevet kapta. Elkezdett zavarni a hasonlóság a neveknek,második nevet??

Figyelt kérdés

#Hasonló nevek tesóknak
2021. máj. 24. 22:37
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van.
2021. máj. 25. 10:03
 32/45 anonim ***** válasza:
90%
Mi hárman vagyunk tesók, lányok. Nem hasonlítanak a neveink, mégis leggyakrabban mindenki "Vagymivagymár" volt😂 Ilyen ez, a legjobb családban is megesik, ahol több gyerek van, hát még "idegenektől". Nem kell ehhez hasonlóság. Szerintem egyébként tökre illik egymáshoz a 2 név, bár én nem ez alapján választok.
2021. máj. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
85%
Ha eddig tesztet mi miatt érzed úgy hogy most nem jó? Hamarabb is gondolattal volna rá hogy hasonlít. De ez így tökéletes. Hisz anno te is így érezted, hisz nem adtad volna nekik akkor ezt a nevet. Én nem változtatnak rajta. Nekem 3 fiam van Márk, Marcell, Mátyás és hiába egyforma viszonylag a nevük de akkor is mindre raillik a neve. Sose jutna eszembe megvaltoztatni mert pl egyformán hangzik. Szerintem engedd el ez a név változtatásos dolgot, és inkább kösd le magad más dologgal minthogy most keresel új nevet a gyermekednek.
2021. máj. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
Mi sem azért választottuk,mert illenek egymáshoz vagy sem,hanem tetszett,aztán a gyakorlatba már teljesen másképpen működik.
2021. máj. 25. 12:44
 35/45 anonim ***** válasza:
91%

5en vagyunk testvérek. Fiuk lanyok vegyesen. Volt, hogy édesanyám mind az 5 nevet vegig mondta, sőt, volt hogy a kutyáét is mire kimondta az enyémet ..

Gyerekorvos meg hadd keverje. Nálunk a védőnő keveri a lányunkét pedig tesója sincs még.:)


Nekem a suliban mindig a bátyám nevét mondták, mert őt tanítottak előttem es megszokták...Pedig nőből vagyok..:)


Teljesen jo nevek. Passzoknak is egymáshoz, ezt úgy hívják, hogy tipikus testvér nevek.

Tehát passzolnak egymashoz.

Nem ugyan olyan, max hosszúsága miatt gondolod.

Mi pont úgy választjuk a teso nevet, hogy ugyan olyan rövid legyen .

2021. máj. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
88%
Én is szoktam a kutya nevét is mondani a gyerekeknek😅
2021. máj. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim válasza:
83%

Engem Bettinek hívnak, a nővérem pedig Kitti.


Soha az életben nem keverték össze a neveinket azok akik ismernek :D


Betti Kitti Betti Kitti Betti Kitti


Pedig még sormintának is elmegy xD

2021. máj. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a véleményeket,tanácsokat.
2021. máj. 26. 23:12
 39/45 anonim ***** válasza:
Regus, és Dorka pl esetleg? Azok úgy menők. Én imádnám , ha Regina és Dorina lennének a gyermekeim nevei (még nincsenek, és nálunk valszeg más név lesz, de tehát ezek is olyan gyönyörűek) Tehát szerintem gyönyörűek ezek a nevek, nektek ezek a 'gyönyörű-stílusú' nevek tetszenek; én ezt így imádom. A nevét már ne változtassátok meg, az már az identitásához tartozhat; meg egyébként is király; tehát szerintme nem kell ezen aggódni. Én azt is imádnám, ha lenne tesóm, és egyikünk Regina ,a másikunk Dorina lenne; ez arról árulkodna számomra, hogy a szüleim milyen jó érzékkel/érzéssel választanak nevet. Nem kell már utólag variálni-kombinálni. :):) Amúgy meg tehát, Regus és Dorka jók lennének pl. Vagy pl Dorci:):):)
2021. jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Igen,Regusozni szoktuk és Dorinka.De hát....a Dorka nem a legtetszetősebb név számomra,számunkra...kicsit beleestem ebbe magamnak
2021. jún. 19. 23:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!