Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki anyatejről pár hét vagy...

Aki anyatejről pár hét vagy hónap elteltével tápszerre váltott, miért tette?

Figyelt kérdés
2021. jún. 4. 07:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Én azt tervezem, hogy a kisfiam kb. 7 hónapos korában mindenképp váltani fogok tápszerre, ha addig nem jön meg a menstruációm. Szeretnénk 1 éves kora körül a tesóval próbálkozni, és jó lenne, ha addig helyreállna a hormomrendszer.
2021. jún. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem az a problémám, hogy fejem a tejet, ami nekem nagyon megterhelő. (Abba most nem megyek bele miért nem szootatok, volt szoptatási tanácsadó is, mindent megpróbáltam.) Szóval fejem, de sokszor időm sincs rá, miközben fejem elkezd sírni, éjszana etetés+fejés különösen sok időnek hat. Így nem tudom meddig húzzuk.
2021. jún. 4. 08:05
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

fél éves kor kornyekeig terveztem szoptatni, mert akkor már szerettünk volna hosszabb időkre elmenni látogatóba, ilyesmi.

7 hónaposan sikerült is elválasztani.

2021. jún. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Ugyan ez, amíg alszik próbálok előre fejni, de egyrészt azért van más dolgom is a fejesen kívül, meg van, hogy egész nap nem lehet letenni a babát.

Próbálok tejszaporító teát inni hogy többet el tudjak tenni, de elég kevés a tejem úgy is. Reggelre sok gyűlik, olyankor szoktam néha megpróbálni szoptatni, mert akkor könnyebben jön a babának, de akkor se nagyon veszi el úgy.

2021. jún. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Négyes, nálam is ez van. Nincs túl sok tejem, éppenhogy az adagja. De néha még az sem, így ügyeskedni kell. Reggel és éjszaja több jön, így a délutáni kevesebbeket ezzel tudom pótolni. Ha tejcsárda lennék nem lenne gond, de így igencsak nehézkes.
2021. jún. 4. 08:53
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Ugyanígy voltam, csak még alvás közben sem tudtam fejni, mert aludni is csak kézben hajlandó. Én 6 hétig bírtam aztán váltottam. Utána sokkal könnyebb lett az életem, nagyon sok nyomást levett a vállamról.

Másrészt néha azon gondolkdom, hogy csak pár héttel kellett volna tovább kibírnom, mert 2 hónapos kora után már le tudtam tenni annyi időre.

Egy biztos: a következővel vagy rendes szopizás lesz vagy tápszer mert a lefejős megoldás a két módszer hátrányait egyesíti.

2021. jún. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

4 vagyok.

Sajnos nekem egyszerre nem jön ki az adagja, csak több fejéssel, ha varok közte pár órát, és semmivel se bírom felszaporítani, plusz ugye a baba étvágya is folyamatosan nő, most 7 hetes.

Sajnos el kell fogadni hogy lassan tápszeres lesz, én is sokszor emiatt voltam feszült, hogy jajj mennem kéne tejet fejni. Nekem már azelőtt se szívesen szopizott a baba hogy rákapott volna a cumisuvegre, úgy az első másfél hétben nagyjából elég volt neki ciciből, de sokszor erőlködött vörös fejjel, nyögött és ideges lett. Próbáltam 2 napig hogy egész nap cicin lógott, csak egy egész napos ordítva kínlódás lett a vége nem tejszaporítás, pedig ha megeszi a cumisuvegbol az adagot jó nyugis baba. Lehet jobban kellett volna erőltetnem még a cumisüveg előtt, de láttam a babán hogy alig jön neki (napokig próbálkoztam), és éhes marad... én is láttam hogy kb kis cseppenként jön csak.

Mindegy, Én lassan elfogadom hogy tápszeres lesz, lehet következő gyereknél okosabb leszek. De az se megoldás hogy pl múltkor is elmentünk barátokkal találkozni én még azon kattogtam végig hogy mennem kéne tejet fejni mert ha egész délután nem fejek ez a kevés is apadni fog.

2021. jún. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
De miért fejtek meg pótoltok? Nem akarok veszekedni csak tényleg érdekel. Az tök normális hogy az elején nem megy úgy neki, belealszik, sokszor kéri. Én csak akkor fejtem ha szopi után még feszült, de az ment a fagyóba. És hamar el is hagytam mert megtanulta hatékonyan űríteni
2021. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 vagyok, én azért mert fura alakú a mellbimbóm, a baba nem tudot rákapni. Ráadásul mivel nem indult meg egyből, ezért már elég korán kapott pótlást cumisüvegből. Na ettől aztán még kevésbé volt kedve a mellemmen szenvedni. Egyetlen egyszer sikerült rendesen szoptatni - akkor már nagyon éhes volt, én fejés után voltam, és volt ott még vaéaki, aki segített - de ez hosszú távon kivitelezhetetlen lett volna, így maradt a fejés. Hidd el, nem jókedvünkből csináljuk így.
2021. jún. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
9 Ez szomorú. Nem is gondoltam, hogy jókedvetekben. Csak van aki tájékozatlan esetleg félre tájékoztatták és azért.
2021. jún. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!