Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kérjem a volt férjemtől vagy ne?

Kérjem a volt férjemtől vagy ne?

Figyelt kérdés

6 éve váltunk el, 2 közös gyerekünk van. Külföldön dolgozik, 37ezer ftot fizet gyerekenként havonta.

Felhivott, hogy lakodalomba szeretné vinni a fiúkat, vegyek nekik ruhát. Vettem. Cipőjük volt, a kicsinek volt inge, ezeket nem vettem.

14ezret költöttem nadrágokra és ingre.

Szerintetek kérjem tőle ezt a pénzt?


2021. jún. 20. 14:20
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
9%

10

Oké a gyerekeknek de miért kérnéd el az árát. A gyerekekkel kapcsolatban felmerülő költségek felének a fedezésére szolgál a gyerektartás. Az alapból fura hogy nincs egy elegánsabb ruhájuk smit fel tudnának venni de az hogy ezt az apjukon vasalnád be a pofátlanság netovábbja.

2021. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Én viszont nem tartom annak.

A tavaly szeptemberi ruhájuk nem jó rájuk, amit évnyitóra vettem.

Most nincs évzáró, ergo nem kell vennem.

De a lagzik miatt kellett.

Ha nem nőnének, mint a gomba, lenne itthon szép ruhájuk.

Ne haragudj, de nekem ez plusz költséget jelentett és miatta lett ez a plusz költség.

2021. jún. 20. 21:52
 13/39 anonim ***** válasza:
92%

“A gyerekekkel kapcsolatban felmerülő költségek felének a fedezésére szolgál a gyerektartás.”


Ez most komoly? Te komolyan azt gondolod, hogy az anyuka nem költ egy hónapban többet egy gyerekre mint 37 ezer forint? Simán többe van csak az étel ital ruha iskolai ovodai dolgok, ruháztatás, gyógyszerek és még lehetne sorolni. Amugy gondolom apuka is 50% ban kiveszi a részét külföldről a nevelésükből is ugye? Ha betegek, ha hozni vinni kell ide oda őket, mos főz rájuk ellátja őket naponta ugye?? Ja nem merthogy elváltak, ő munka után haza megy és éli világát szabadon míg anyuka egyedül neveli és viseli gondját a közösen vállalt gyerekeinek. Inkább örüljön hogy csak 2*37 ezerrel

letudja a dolgot.

2021. jún. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
89%

37e ft az lószar, semmire se elég, és igen ha apuka lagzira akarja vinni a gyerekeket, a többlet költséget ő állja. Én népszerűtlenül azt mondom az egészet, mert lehet nyúlnak a gyerekek a nyáron akár egy méretet is, és évnyitóra elfelejthetik az új ruhákat.


Apuka ötlete, apuka ismerősei/rokonai tartják a lagzit, apuka fizesse az extra bullshitet.

2021. jún. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
8%

"Simán többe van csak az étel ital ruha iskolai ovodai dolgok, ruháztatás, gyógyszerek és még lehetne sorolni. "

A ruháztatást nyugodtan leveheted a listádról mert láthatóan azt apukán akarja pluszban behajtani. Ki tudja mit még, meg hogy milyen alapvető dolguk nincs még meg. Az ilyenektől jobb lenne elvenni a gyereket.

2021. jún. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
4%
Fizeti a gyerek tartást,nem keveset.A ruha csak bele fér nem?Az elvált nők azt hiszik mindent az apának kell venni.Ráadásul a családi pótlék is ott van.
2021. jún. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
29%
#13 te hol élsz?37 ezertől miért kerül többe egy gyerek?Minden hónapban veszel ruhát neki?🤦😅Elmondanám a lányomra most vettem 8000 ft ért 20 db ruhát.Pelenkás,tápszert is eszik napi kétszer,de ő nincs 37 ezerbe.😅
2021. jún. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

15: el tudod te képzelni, mennyi plusz kiadás van egy hónapban 2 gyerekkel? Ami nincs belekalkulálva?

És tán majd te fogod nevelni a gyerekeimet?

17: a gyerektartás neked 600ezres fizetéshez képest nem kevés? Mert szerintem az.

2021. jún. 21. 06:59
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

18! Mert ugye egy baba mindig baba marad pelenkával és tápszerrel??😅

Inkább ne irtál volna semmit....

2021. jún. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
24%
A két gyerekre majd 80 ezer forint.Nem,nem kevés szerintem.De ha szerinted az,akkor mond neki hogy emeljen!Adjon 150 ret a két gyerekere.
2021. jún. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!