Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van otthon babamerleg? Mennyir...

Van otthon babamerleg? Mennyire hasznos?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 22:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs és nem is béreltünk.Az elején hetente jártunk védőnőhöz és ő mérte a heti gyarapodást,aztán 2 hetente majd 6 hónapos kora után 6 hónapos kora után havonta mentünk.
2010. aug. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Nincs merlegunk es nem is bereltunk.

A lanyomnal annyira latvanyos volt a novekedes, hogy felesleges lett volna.

3.3 kiloval szuletett es 6 honaposan majdnem 10 kilo volt.

Eleinte is csak havonta jartunk vedonohoz.

2010. aug. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem van.Mivel nagyon kevés tejem volt,így azon néztem mennyit tudott szopni a babám.Sokat fogyott a kórházban,3000gr-ról 2670gr-ra.Így tudtam nézni hogy indul meg a hízása.Én igy voltam nyugodt,olyan kis soványka volt:-))Jövő héten lesz 4 hónapos 6100gr most,persze már nem mérem csak egy héten egyszer,már ha meg tudom mérni,mert jár a keze lába állandóan.
2010. aug. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem volt. Látványosan növekedett a babám, kiegyensúlyozott, boldog csecsemő volt, a védőnőnél hetente mértük, így feleslegesnek tartottam erre is pénzt adni. Ha úgy látod minden rendben, akkor szerintem felesleges, mert ahogy olvasgattam, akinek van és folyamatosan méri minden evés előtt-után, azok állandóan paráznak, hogy most miért eszik ennyit, miért nem eszik ennyit, vajon eleget evett-e... stb. :) Minek a pánik, ha nincs értelme? Mivel a babák sem esznek minden nap ugyanannyit, elég hetente mérni, abból derül ki igazán, hogy mennyire gyarapszik.
2010. aug. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A harmadik vagyok,még annyit füznék hozzá az utolsó válaszhoz,hogy az én lányom 10-20ml tejcsit tudott kiszopni,és nem sirt utána,én boldog voltam milyen jó eszik.Aztán jött a védőnő és elszörnyedt hogy éhezik a gyerek,azóta is kapja a pótlást.Szóval nekem jól jötta mérleg,lehet anélkül észre sem vettem volna egy ideig hogy gond van.
2010. aug. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem volt, kölcsönöztük a védőnőtől. Az én lányom is rettentő rosszul evett (eszik még ma is), de csak idegesítettem magam rajta, így pár hét után visszaadtuk.

Normál esetben a védőnő sokat látja, méri. Te meg azt látod, hogy nyugodt, elégedett, fejlődik, gyarapodik.


Mi a második gyerekkel sem veszünk, ha nagyon kell, bérelek.

2010. aug. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nincs mérlegünk. a védőnő hozott egyet ingyen, kölcsönbe az első 2-3 hétre, míg meg nem született a hozzá tartozó következő baba. vidéken lakunk, itt nincs sok kismama és újszülött egy-egy körzetben. de lehet bérelni 1500-2000 ft-ért havonta. szerintem felesleges venni, esetleg speciális esetben, koraszülött vagy beteg babához.
2010. aug. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A védőnőtől volt ingyen kölcsön mérlegünk, jó volt. Hetente mértem a gyarapodást, amíg pici volt.
2010. aug. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat
2010. aug. 26. 12:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekünk van mérlegünk, és nem bántam meg hogy megvettem. Kisfiam 2 éves, és még most is havonta lemázsálom. Amíg anyatejes volt ,akkor nyugodt voltam, mert tudtam ,hogy eleget evett, hozzátáplálás után pedig gond volt a hízásával, és hiába kell havonta súlykontrollra hordanom, én itthon is mérem.
2010. aug. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!