Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan miért tartják elkényezte...

Sokan miért tartják elkényeztettnek a semmiért is a gazdag gyerekeket?

Figyelt kérdés
Sokszor még az elhanyagolt gazdag gyerekeket is akire a szülei nem költenek csak nagyon keveset. Például ha egy nagyon gazdag gyerek sír hogy mennyire nem szeretik a szülei csak forintban (nem feltétlen Magyarországról van szó csak képzeljétek forintban az értéket) havi 2 millió az zsebpénze hetente és csak egy 100 milliós luxus autót kapott szülinapjára akkor miért áll mindenki úgy hozzá mint ha a gyereknek nem lenne igaza anélkül hogy ismernék a pontos anyagi helyzetüket? Mert ha mondjuk egy dollár milliárdosok a szülei akkor simán kaphatott volna egy luxus magángépet is és miért ne kaphatná meg ha a szüleinek van rá pénze? Ha a gyerek nem tett semmi rosszat miért büntetessék azzal hogy bármit is megvonnak tőle? Végülis alap hogy minden szülő az anyagi helyzetéhez mérten a legtöbbet nyútja a gyerekének amit tud nem? Ha nagyon szegény családról van szó valahol Borsodban akkor mondjuk szülinapjára egy 50-60 ezeres mobil tegyük fel. Ha egy átlagos család akkor a legújabb Iphone + még pár dolog. Na de ha egy gazdag családról van szó kaphat egy luxus autót is nem? Mi másra kéne költeni a szülőknek a pénzt ha nem a gyerekükre? Ez még önmagában a szigorú nevelést sem zárja ki mert ugyanúgy lehet megvonni dolgokat a gyerektől akár szín 5-öst elvárni minden tantárgyból külön órákra járatni és túl hajszolni is a gyereket ha gazdagok akkor is. Csak nyilván egy gazdag gyereknek a jutalom nem egy tábla csoki hanem egy új 30 milliós arany karóra de mi ezzel a gond? Mondjuk hiba az lehet a gazdag szülők többet költenek a gyerekre mint az anyagi helyzetükhöz mérten kéne nem?

2021. júl. 3. 15:59
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/102 anonim ***** válasza:
100%

Itt szerintem te vagy az, aki nem érti a társadalmi normákat, nem a többi válaszoló. És még mielőtt: én ehhez a kérdéshez most szóltam hozzá először.

De ha te nem érted, hogy egy ember élete nem addig tart, amíg gyereke születik, mert utána is lesznek igényei, céljai, vágyai, hát akkor rajtad nem lehet segíteni.

Mondok egy példát. Nálunk egy darab téve van a lakásban, lehetne több is, ha akarnánk, de szükségtelen lenne. Az esetek 90%-ában a kisebbik fiam használja. Én összesen csak a híradót szoktam megnézni, ha eszembe jut, egyébként Netflixen nézek filmeket, általában akkor, ha már alszik. De azt az egy nyamvadt órát, amíg tart a híradó, neki is ki kell bírni, szólok neki előre, hogy ha annak, amit néz, vége van, akkor át kell adnia a tévét, de ha neki ez nem tetszik, akkor is így lesz. Pontosan azért, mert nem csak az számít, amit ő akar, ugyanis a családban mindenki igénye fontos, nem csak a gyereké.

A másik, hogy sok családban nem csak egy gyerek van. Ha nem ugyanazt akarják, te hogy döntöd el, hogy melyikük a fontosabb? Pl nálunk, a kicsi a hatodik Spongebobot nézi már, a nagy meg szeretné xboxozni a tévén. Hát én nyilván a nagynak engedek, a kicsi már eleget tévézett. De fordítva is igaz, ha a nagy nyomja már órák óta, akkor szólok neki, hogy most már adja át az öccsének. De egy idő után amúgy is elküldöm őket a tévétől, ne azelőtt üljenek egész nap, mert nekik se jó, nekem meg agyamra megy az egész napos zaj, ami már megint az én "önző" igényem, hogy néha jó lenne egy kis csend. Ugyanis ember vagyok, nem robot.

2021. júl. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/102 anonim válasza:
100%

Én értem a kérdezőt. Legyél akármilyen gazdag vagy szegény, a pénzed egy meghatározott százalékát a gyerekedre fordítod.

Egy nagyon gazdag család esetében a havi bevételek egyetlen százaléka is jelentheti a jelenlegi minimálbér többszörösét is. Egy ilyen családnál nem érzi meg a kassza még azt sem, ha a gyerekre havi 200 ezer forintot költenek. Egy ilyen gazdag családba, ha a gyerek szeretne egy drága telefont és a szülők nem veszik meg, akkor miért nem?

Nem arról van szó, hogy a gyerek kifoszthatja a saját szüleit és a havi bevételek 90%-át a gyerekre kellene költeni.

Költsék a havi bevételek néhány százalékát csak a gyerekre, de azon a keretösszegen belül bármit megvehessen a gyerek és ne legyen neki megmondva, hogy "Ne vegyé aranyorát!".



Amúgy szerintem jól írta itt valaki a sok hozzászóló között, hogy azért nem vesznek meg minden szrt a gyereknek, mert egyszerűen nem valódi érték egy aranyóra, drága telefon. A gyerek nem csinálhat azt, amit szeretne, mivel sokszor egy gyerek nem tudja, hogy mi a jó neki.


A gazdag szülő éppen ezért cigarettát és napi két liter koccintóst sem fog venni a gyerekének, bár megtehetné és a gyerek is nagyon szeretne minden nap inni és napi két doboz cigit elszívni.


Az aranyóra és a drága telefon és egyéb értelmetlen luxus cikk megvétele, bár nem tűnnek ártalmasnak, de valójában azok. Rossz értékrendet alakít ki hosszútávon, ha minden hülyeséget megvesznek egy gyereknek.

Nem csak a gyerekek, hanem a felnőttek sokasága is csak villogás miatt vesz aranyórát, szakadt bmw-t és egyéb ócskaságokat. Ettől érzik magukat több embernek. Meg akarják mutatni másoknak, hogy ők a királyok.

A gyereküknek minden hülyeségek meg nem vevő gazdagok pedig pont azt szeretnék elkerülni, hogy a gyerekük erővel villogni akarjon és megvegyen minden sz*rt, mint sok szegényebb felnőtt is.

2021. júl. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!