Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan miért tartják elkényezte...

Sokan miért tartják elkényeztettnek a semmiért is a gazdag gyerekeket?

Figyelt kérdés
Sokszor még az elhanyagolt gazdag gyerekeket is akire a szülei nem költenek csak nagyon keveset. Például ha egy nagyon gazdag gyerek sír hogy mennyire nem szeretik a szülei csak forintban (nem feltétlen Magyarországról van szó csak képzeljétek forintban az értéket) havi 2 millió az zsebpénze hetente és csak egy 100 milliós luxus autót kapott szülinapjára akkor miért áll mindenki úgy hozzá mint ha a gyereknek nem lenne igaza anélkül hogy ismernék a pontos anyagi helyzetüket? Mert ha mondjuk egy dollár milliárdosok a szülei akkor simán kaphatott volna egy luxus magángépet is és miért ne kaphatná meg ha a szüleinek van rá pénze? Ha a gyerek nem tett semmi rosszat miért büntetessék azzal hogy bármit is megvonnak tőle? Végülis alap hogy minden szülő az anyagi helyzetéhez mérten a legtöbbet nyútja a gyerekének amit tud nem? Ha nagyon szegény családról van szó valahol Borsodban akkor mondjuk szülinapjára egy 50-60 ezeres mobil tegyük fel. Ha egy átlagos család akkor a legújabb Iphone + még pár dolog. Na de ha egy gazdag családról van szó kaphat egy luxus autót is nem? Mi másra kéne költeni a szülőknek a pénzt ha nem a gyerekükre? Ez még önmagában a szigorú nevelést sem zárja ki mert ugyanúgy lehet megvonni dolgokat a gyerektől akár szín 5-öst elvárni minden tantárgyból külön órákra járatni és túl hajszolni is a gyereket ha gazdagok akkor is. Csak nyilván egy gazdag gyereknek a jutalom nem egy tábla csoki hanem egy új 30 milliós arany karóra de mi ezzel a gond? Mondjuk hiba az lehet a gazdag szülők többet költenek a gyerekre mint az anyagi helyzetükhöz mérten kéne nem?

2021. júl. 3. 15:59
 81/102 A kérdező kommentje:
76 Igen mivel alap hogy a gyerek az első. Nem kell mindent ráhagyni a gyerekre nem kell mindent azonnal megvenni neki amit kiejt a száján lehet szigorúan is nevelni de igen a gyerek az első.
2021. júl. 4. 13:42
 82/102 anonim ***** válasza:
100%
De fogd mar fel hogy nem o az első. A család nem veletlenul család. Nem az van hogy van a gyerek es az alattvaloi a szülők. Egy csaladban mindenki egyforman fontos es hogy epp kinek az igenyei kerulnek eloterbe az helyzetfuggo.
2021. júl. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/102 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha a szüleid mindent rád költenek egész életükben és majd nyugdíjasként gondozásra szorulnak, ott fogsz állni mellettük, eltartod őket és gondoskodsz róluk megfelelő színvonalon?
2021. júl. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/102 A kérdező kommentje:
80 Az a normális ha a gyerek úgy nő fel hogy minden róla szól mert ez kell a gyerek egészséges felnövéséhez és a lelkifejlődéséhez. Azt hogy valamit nem kap meg amire telne megtanulhatja akkor is amikor rosszat csinált vagy rossz jegyet vitt haza. Igazából egy szülőnek nem a gyereke jellemével kell elsősorban foglalkoznia hanem a jegyeivel az oktatásával és azzal hogy mennyire tudja érvényesíteni az érdekeit úgy hogy az majd a későbbi felnőtt életében előnyére váljon. Azt pedig hogy önző beképzelt alak vagyok nem tudom honnan veszed de a te kijelentésed nem határoz meg semmit és nem változtat semmin.
2021. júl. 4. 13:48
 85/102 A kérdező kommentje:
83 Honnan tudod hogy nem így vagyok e jelenleg is? Vagy hogy egyáltalán még élnek e szüleim?
2021. júl. 4. 13:50
 86/102 A kérdező kommentje:
82 Itt nektek kell fel fognotok hogy a gyerek az első a családban mert ez a normális. Azért mert 2-3 válaszoló akik egymás pozitívan pontozzák azt állítják hogy én tévedek még nem változtat azon hogy az a normális hozzállás amit én írok és ezzel a szülők 80-90%-a egyet is ért.
2021. júl. 4. 13:52
 87/102 anonim ***** válasza:
100%

De kérdező igenis kötelessége a szülőnek a gyerek jellemével is foglalkozni. Az ő felelőssége kit szabadit ra a tarsadalomra, ő formalja a gyereket. Es ez van olyan fontos, mint hogy reszesul oktatasban.

És nem nem egeszseges ha a gyerek ugy no fel, hogy minden rola szol, mert ezzel csak azt eri el a szulo, hogy egy erzeketlen, bekepzelt alakot zudit ra a vilagra aki keptelen meg csak elkepzelni is, hogy valami nem erte van, hisz eddig meg se tapasztalta azt. Az meg kulon gusztustalan hogy a sajat szuleit kellene elnyomnia mindehhez.

Az meg hogy mi vagy szelen megmutatkozik abban amit kepviselsz.

2021. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/102 anonim ***** válasza:
100%

Valtozatlanul: semmi nem lesz normalis attol hogy te ezredjere leirod hogy az a normalis.

Es nem, nem ert veled senki egyet.

Egyeen kommentunkre sem tudsz erdemben reagalni, kizarolag annyit hogy de az a normalis hogy a gyerek az atyauristen.

Ervelesbol megbuktal.

2021. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/102 anonim ***** válasza:
100%

A gyereket az életre abban a 18 évben készítjük fel, amíg velünk van. Ha 18 éven át azt tapasztalja a világról, hogy minden körülötte forog, akkor hogy várjuk el, hogy amikor kirepül, akkor tudja, hogy mégsem. Mert megsúgom sem az egyetemen, sem a munkahelyen, sem sehol nem fog körülötte forogni a világ. Neki kell majd keservesen ezt megtanulni, ha a szülő félrenevelte. Nagy pofonokat fog még kapni, ha megtapasztalja, hogy neki kell majd alkalmazkodni és beilleszkedni egy munkahelyen például. Nem is lehet sikeres, ha ezt nem tanulja meg, mert még próbaidő alatt úgy kivágják, hogy a lába nem éri a földet. Mellesleg jogosan.

Meg kell tanulnia már kiskorban alkalmazkodni másokhoz. Mi azért is szeretnénk kistesót, hogy mindenképp' osztozkodnia kelljen az édességen, a szobán (amíg kicsik), a játékokon stb. Javítja a jellemet. Ez pedig az életben való boldogulás kulcsa. Ismerek ilyen szellemben nevelt embert, hiába jó a végzettsége egy munkahelyen sem tud megmaradni huzamosabb ideig, mert képtelen beilleszkedni, "mindig mindenki hülye". Sikeres ember úgy lehet, hogy megfelelően fejlett az EQ (érzelmi intelligencia) szintje és nem, csak az IQ számít.

2021. júl. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/102 anonim ***** válasza:
100%

Igen,Kérdező, abból is felismerhető vagy, hogy minden provokatív kérdésednél ugyanazt hajtod, hogy az a normális, amit te leírtál, reakció más véleményére nulla, érv nulla. Ezt már máshol is írtam neked. Tanulhatnál már valamit, mert ahhoz képest, hogy mennyit gyakorolod, még mindig szánalmasan béna troll vagy.

Ja, és én se vagyok benne abban az egy-két válaszolóban, akikről írsz, mivel már vagy 5 oldal óta nem írtam neked semmit. Szóval nyugi, vagyunk páran, akik felismerünk.

2021. júl. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!