Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én tapasztalom zömmel...

Csak én tapasztalom zömmel azt, hogy a második név inkább csak egy felesleges nyűg, amit jobb esetben csak nem használnak, rosszabb esetben kifejezetten rühellnek? Elenyésző kisebbség, akinek tetszik és használja is.

Figyelt kérdés
Viccen kívül az én környezetemben szinte senki nem használja, még hivatalos iratokon sem, de olyat is ismertem (nem is egyet), aki kb. dühbe gurult, ha meghallotta, annyira gyűlölte és nem tudott vele azonosulni. Tudom, hogy el lehet töröltetni, de minek eleve ez a mizéria, ha az emberek elsöprő többségének ez csak nyűg? Alig ismerek olyat, aki szereti és használja is rendszeresen. Én biztos, hogy nem fogok a gyerekemnek adni, főleg, hogy némely kismama iszonyatos második keresztneveket talál ki, pl. Kála (wtf?), ebbe futottam bele legutóbb.

2021. júl. 6. 21:54
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Jól tetted! Sokszor tapasztalom én is, hogy a 2. keresztnevek valóban nem is túl hangzanak jól, finoman szólva.
2021. júl. 14. 00:34
 22/34 anonim ***** válasza:
94%
Érdekes, sosem találkoztam még olyannal, aki 2 keresztnevet ad, és leszólja azt, aki csak egyet, fordítva viszont ezren hőbörögnek itt gyakorin, hogy minek. Értjük, ti nem szeretnétek adni, tök rendben van, de valakinek meg az a fontos, hogy kettőt adjon. Sok hülye név van, akár egy, akár kettő.
2021. júl. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Viccen kívül láttam pedig olyat, aki szerint az egy név snassz önmagában. Nem az a lényeg, hogy ez kinek fontos, hanem, hogy mik a tapasztalatok. Csomó két keresztnevű ember utálja a második keresztnevét és hanyagolja is, erre kérdeztem rá, hogy más is tapasztalja-e. Végül a gyerek él majd vele, akármi is volt a szülőnek fontos, később ne sértődjön meg, ha a gyerek leveteti.
2021. júl. 17. 20:34
 24/34 anonim ***** válasza:

Az "én időmben" a személyi igazolvány még nem kártya volt, hanem egy kis könyvecske. Amikor az elsőt megkaptuk, akkor egy spéci tollal alá kellett írni a fénykép alatt, és akkor ott a többnevűeknek azt mondták, hogy most kell eldönteniük, hogy hogyan akarják használni a nevüket. Tehát akinek két keresztneve volt, az is dönthetett úgy, hogy onnantól csak az egyiket használja, és akkor már elég volt azt aláírnia, és utána más hivatalos iratokon is. Tehát nem kellett "levetetni".

Ma már nincs ilyen lehetőség?

2021. júl. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Tudtommal manapság már hivatalosan kell leszedetni, külön pénzért... Sajnos.
2021. júl. 17. 21:15
 26/34 anonim ***** válasza:
2014-ben egy egy "levetetési" kör 10ezer forint volt.
2021. júl. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Igen sajnos...
2021. júl. 18. 09:48
 28/34 anonim ***** válasza:

Én nem is értem, minek kell két keresztnév valakinek. Azt gondolják a szülők, hogy lehetőséget adnak majd vele a gyereküknek, hogy kiválasszák, melyik tetszik?

Vagy, a szülő/nagyszülő nevét csak így hajlandók adni a gyereküknek? Semmi értelme.

2021. júl. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Nem tök mindegy nektek, hogy más hány nevet ad? Befolyásolja tán az életeteket? Csórók vagytok, hogy 10 000 nyamvadt Ft a világ vége ha esetleg valaki úgy dönt megválik tőle?
2021. júl. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Kevesen döntenek úgy, hogy végigviszik a procedúrát. Nem az összeg, hanem a bürokrácia miatt. Vagy, mert nem akarják megbántani a szüleiket.

Szóval, csak feleslegesen bosszankodnak, amikor hivatalos helyeken hosszan kell aláírniuk.

De való igaz, hogy ez azért nem egy világrengető probléma.

2021. júl. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!