Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én tapasztalom zömmel...

Csak én tapasztalom zömmel azt, hogy a második név inkább csak egy felesleges nyűg, amit jobb esetben csak nem használnak, rosszabb esetben kifejezetten rühellnek? Elenyésző kisebbség, akinek tetszik és használja is.

Figyelt kérdés
Viccen kívül az én környezetemben szinte senki nem használja, még hivatalos iratokon sem, de olyat is ismertem (nem is egyet), aki kb. dühbe gurult, ha meghallotta, annyira gyűlölte és nem tudott vele azonosulni. Tudom, hogy el lehet töröltetni, de minek eleve ez a mizéria, ha az emberek elsöprő többségének ez csak nyűg? Alig ismerek olyat, aki szereti és használja is rendszeresen. Én biztos, hogy nem fogok a gyerekemnek adni, főleg, hogy némely kismama iszonyatos második keresztneveket talál ki, pl. Kála (wtf?), ebbe futottam bele legutóbb.

2021. júl. 6. 21:54
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Engem az sokkal jobban irritál, hogy mindenféle hülye keresztnevet adnak a szülők manapság. Mert azt gondolják, milyen menő, milyen különleges. Aztán minden gyereket ugyanazon a néhány fura néven hívnak.
2021. júl. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:
Jaj 29., muszáj ez az értetlenkedés? Egy általam tapasztalt jelenségre kérdeztem rá, amire válaszul elég sok hasonló reakció jött vissza. Nem, nem mindegy, mert bár ő adja, de nem ő él vele tovább, és mint írtam, nem a 10.000 Ft a lényeg... Mivel általánosságban sokan még hivatalos helyen sem használják a második nevüket, (vagy mert utálják vagy mert nem érzik szimplán a magukénak) erre vonatkozott a kérdés, hogy mi értelme az egésznek.
2021. júl. 23. 21:25
 33/34 A kérdező kommentje:
Jah és a vérig sértődő szülőkről sok esetben nem is beszélve.
2021. júl. 23. 21:26
 34/34 anonim ***** válasza:

Nekem elég ritka, nagyon magyar vezetéknevem van, az első keresztnevem is nagyon magyar. Külföldön élek, úgyhogy inkább a második keresztnevemet használom, azt legalább ha nem is ismerik, de ki tudják ejteni.

A családban apai oldalról hagyomány a két keresztnév, generációk óta egy fiú van a családban, az kap egy szabadon választott keresztnevet, a második pedig az apja első keresztneve. Anyám erre a hagyományra azt mondta, hogy okés, de ha lányuk születik, annak is lesz két keresztneve, viszont nem akarta a saját keresztnevével kombinálni, mert az nagyon gyakori. Végül is két lányuk és egy fiuk született, úgyhogy kijött a matek.

2022. júl. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!