Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én tapasztalom zömmel...

Csak én tapasztalom zömmel azt, hogy a második név inkább csak egy felesleges nyűg, amit jobb esetben csak nem használnak, rosszabb esetben kifejezetten rühellnek? Elenyésző kisebbség, akinek tetszik és használja is.

Figyelt kérdés
Viccen kívül az én környezetemben szinte senki nem használja, még hivatalos iratokon sem, de olyat is ismertem (nem is egyet), aki kb. dühbe gurult, ha meghallotta, annyira gyűlölte és nem tudott vele azonosulni. Tudom, hogy el lehet töröltetni, de minek eleve ez a mizéria, ha az emberek elsöprő többségének ez csak nyűg? Alig ismerek olyat, aki szereti és használja is rendszeresen. Én biztos, hogy nem fogok a gyerekemnek adni, főleg, hogy némely kismama iszonyatos második keresztneveket talál ki, pl. Kála (wtf?), ebbe futottam bele legutóbb.

2021. júl. 6. 21:54
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
34%
“Mizéria, nyűg, rühellték, iszonyatos, wtf” - kicsit agresszíven kommunikálsz és minősítgetsz ahhoz képest, hogy “csak érdekel mások véleménye”…
2021. júl. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Ha egyszer azt tapasztaltam, hogy így kezelték... Pozitív hozzáállást egész elenyészőt csak. Volt két olyan o.társam is, akik konkrétan dührohamot kaptak, amikor szóba jött a második nevük, úgy utálták.
2021. júl. 6. 23:32
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két keresztnevem van, az első nagyon magyar, más nyelven szinte kimondhatatlan. Svájcban élek, a második nevemet használom.
2021. júl. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
48%
Ki nem sz…ja le hány nevet adsz a gyerekednek, meg hogy neked tetszik - e a 2 név. Én sok embert ismerek, akinek 2 van és nem zavarja.
2021. júl. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Újabb egyed, aki nem tud szöveget értelmezni csak kötekedik ész nélkül... Légyszi, az ilyenek kíméljenek! Arról van szó, hogy más is ezt tapasztalta-e, mert bár sokakat ismerek, akiket ha nem is zavar, de sehol, még hivatalos iratokon sem használják soha. Ennek így viszont nyilván nincs sok értelme. Kérdezni lehet, és ahogy a hsz.-ek zöme is bizonyítja, a legtöbb embert hasonlót tapasztalt, mint én. Ez volt a kérdés, nem pedig az, hogy ki nem sz.rja le...
2021. júl. 7. 15:03
 16/34 anonim ***** válasza:
91%

Mi például azért adtunk 2 keresztnevet, mert egyrészt gyakori a vezeteknev es ami nev tetszett, ugyanazzal a betuvel kezdodik, mint a vezeteknev. A ketto koze ezert beraktunk egy nevet. Es igy a masodik nevet használjuk.

(Szerintem a Kála egyebkent nem rossz nev:))

2021. júl. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Szerintem borzalmas, ellenségemnek sem adnám. Megértem a döntéseteket, bár szerintem nem rossz az sem, ha ugyanaz a kezdőbetű.
2021. júl. 7. 15:28
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

#16 vagyok

Bocsanat ertelmetlenul írtam. A keresztnev ugyanazzal a betuvel kezdodik, mint amire a vezeteknev vegzodik. De egyszerubb ha leirom a nevet. Molnár Lilla Róza a kislanyunk neve. A Molnár Róza nem hangzik jol szerintem bevallhatjuk.

De utolag egyebkent lehet, hogy nem lett volna baj ha a Lillát kihagyjuk, mert a Molnár Rózi-kent mutatkozik be a kislányom.

2021. júl. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Értem, semmi baj. :) Igen, így valóban jobban egybeolvad a vezeték- és a keresztnév, így érthető. Egyébként szép neve van, na meg nem nagyon hosszú, ami mindenképp előnyös. Az nem szerencsés, ha szegény gyereknek mindegyik neve jó hosszú.
2021. júl. 7. 19:57
 20/34 anonim ***** válasza:

Anyám a nagyon jól hangzó vezeték-és keresztnevemet csapta agyon egy 2. keresztnévvel. 30 éves elmúltam, amikor a válásom után nem csak a -né-tól, hanem - egy másik eljárásban - ettől a névtől is megszabadultam.


A fiamnak csak 1 utóneve van, fel sem merült, hogy legyen másik is.

2021. júl. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!