Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Alkalmazkodjak hozzá én?...

Alkalmazkodjak hozzá én? Gyermekem apja nem a megbeszéltek szerint tudna jönni.

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a gyereket,apja külföldön él és dolgozik.

A koronavirus miatt idén 1 alkalmommal volt itthon pár napot. Tudott volna jönni többször is de nem akart tesztet csinálni. Nrm az ára miatt hanem mert "ne turkaljanak az orromba". Decemberbe felajánlottam azt is hogy kifizetem a magyar teszteket csak tudjon jönni karácsonyra gyerekhez. Inkabb nem jött.Szóval ritkán jön de a gyerek imádja az apját.

Már január óta mondom neki higy aug utolsó 2 hetére irja ki a szabit. Akkor már nem lesz semmi tábor nem tudom hova rakni a gyereket. Nekem fix leállásom van aug első 2 hete.

Ősztől iskolaba megy az ovi nem engedi hogy menjen aug 16-tól már.

Tegnap közölte hogy nem tud akkor jönni már a fönöke ki irta maganak azt a 2 hetet. Ő most akarta ki irni a szabit. Akkor akarna jönni mikor én is itthon leszek.

Én is akartam a gyerekkel lenni a szabadsagomon,nem csak a monoton hétköznapok mindig. Egy nyaralásra is sporoltam,lefoglaltam. Most mondjam le azt is? Szivem szerint nem engedném jöjjön,a birosagi papirokba is aug 15-30ig van beirva meg julius 1-15ig. De a gyerek szereti és varja h jöjjön hozzá.

Rugalmasan kezeltük eddig ezt a dolgot,ha jött kikértem oviból is.

Most nagyon nem akarom jöjjön.


2021. júl. 8. 06:46
 71/100 anonim ***** válasza:
26%

A láthatás jog, nem pedig kötelesség. Apuka mondhatja azt is, hogy nem akar élni a láthatással többé. Egy egyedülálló anyának számítania kell mindenre, kell hogy legyen terve előre arra az esetre is, ha apuka nem jön.

Mivel a gyerek nála van elhelyezve, igen, az ő dolga elsősorban megoldani. Az éves alapszabadság minimum 21 nap, vagyis 4 hét, mivel csak a hétköznapokat számolják, plusz jön rá még a gyerek miatt 2 nap. Anyuka meg tudja oldani, ha akarja. Amúgy halkan jegyzem meg, az óvoda köteles fogadni egészen az iskolakezdes napjáig, más kérdés, hogy nem szoktak javasolni hogy arra az időre menjen.

2021. júl. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/100 anonim ***** válasza:
70%

#71, tudod te, mennyi szünet van egy kisiskolásnak? Szerinted fedezi anyuka szabija az egész évet?

11 hét nyári szünet

1 hét őszi szünet

2 hét téli szünet

1 hét tavaszi szünet

5-7 nap, amivel az iskola rendelkezik "tanítás nélküli munkanap"

~16 hét egy évben.


Ez bizony óriási szervezést igényel. És jön a SZENT apuka, akinek csak joga a láthatás, szán 1 hetet kénye kedve szerint az évben, és emeljük piedesztálra rögvest. Sokkal egyszerűbb lenne, ha inkább nem is jönne soha többet! Mert akkor anyuka egyáltalán nem számít rá, MEGOLDJA MÁSHOGY. Mert nem igazán van más választása.

2021. júl. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/100 anonim ***** válasza:
32%

72!


Tudom, igen. Amúgy feltűnt, hogy óvodásról van szó? Náluk konkrétan nincs szünet a hivatalos munkaszüneti napoktól eltekintve, az összes többi napon van minimum ügyelet.

2021. júl. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/100 anonim válasza:
78%

Nem értem azokat az anyákat, akik engedik magukat palira venni. Ha anya nem boldog, a gyerek sem lesz az! (És fordítva is igaz, ha a gyerek az apánál van elhelyezve). Milyen példát fog látni és tanulni a gyerek? Az, hogy apuka akkor jön-megy, anyuka úgy pattog, ahogy apuka böfögi éppen, mit fog tanulni? Egy értelmes emberi kapcsolat nem így működik válás után sem. Nem szabad elnyomni egyik félnek sem a másikat! Időpontokat tartani kell! És ez az utóbbi két mondat más esetekben is igaz. Milyen felnőttet akartok nevelni a gyereketekből?

Lehet lepontozni...

2021. júl. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/100 anonim ***** válasza:
83%

Én a gyerek oldaláról írok, hasonló volt velünk is csak én 8 éves voltam. És az jobban fájt volna ha nem mehettem volna anyával a megígért nyaralásra, mint az, hogy nem látom az apámat akit amúgy is ritkán látok.


Szerettem az apámat, de felfogtam, hogy ha ő nem töri magát hogy velem legyen, én sem akarom törni és inkább mentem nyaralni anyával és egy baráti családdal.

2021. júl. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/100 anonim ***** válasza:
82%
71es szent apuci is meg tudta volna oldani ha akarja..ha anyukának 21 nap szabadsága van akkor apucikának is...tehát hogy is van ez?
2021. júl. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/100 qkker1 ***** válasza:
16%

"66 igazából teljesen mindegy. Van egy bírósági határozat, apukának ahhoz kell alkalmazkodni."


Az is benne van minden kapcsolattartási végzésben,


ha a kapcsolattartás önhibáján kívül meghiúsul, akkor pótolni kell!


Márpedig az, hogy külföldön dolgozik és nem kap szabadságot, nem az apa hibája!

2021. júl. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/100 anonim ***** válasza:
35%

78!


Szént apuci nem Magyarorszagon el és dolgozik, ergo nem tudni mennyi szabadsága van és az hogyan osztható be

2021. júl. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/100 anonim ***** válasza:
77%

Tiszta sor 79.

Majd pótolják szeptemberben. Apu lehet suli után meg hétvégén a gyerekkel. Anyukának emiatt nem kell lemondania a nyaralását.

2021. júl. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/100 anonim ***** válasza:
29%

80as, mint ahogy azt sem tudhatod hogy anyuka hogy oszthatja be a szabadságát. Nálunk 10 napot kötelesek meghagyni a leállás idejére, meg 3-4et a két ünnep közöttre.

A maradék kb 7 napot beoszthatják maguknak...

2021. júl. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!