Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan nem merek belevágni a...

Jogosan nem merek belevágni a gyerekvállalásba?

Figyelt kérdés
Az anyagi oldal miatt tartok nagyon a gyerekvállalástól, 31 éves férfi vagyok, budapesti albérletben élek párommal fizetésünk kb azonos 220-240 eft,saját lakás úgy,hogy albérletben élnünk nagyon sokára lenne,ha lenne így mert sajnos keveset tudunk félre rakni. Munkát lehetne váltani szerintem úgy lenne, egy 30 talán 40-el több pénzünk fejenként, saját lakás öröklés útján lenne,nyílván nem erre bazírozunk. Félünk albérletbe vállalni gyereket,amikor alig van időnk munka után,pénzünk is kevés marad hó végére még így is,hogy nincs egy harmadik ember.Van pár százezer félre rakva, de erre nem kapunk CSÓKOT,HITELT semmit sem. 3 gyereket meg nem akarunk vállalni. Szóval úgy érezzük,hogy vagy bevállaljuk a gyereket aztán csóroskodva eléldegélünk, vagy nem. Igazából az érdekelne,hogy mások,hogy vállalnak gyereket, szülök segítik őket,pénzzel,vagy esetleg már 20-as éveiktől elkezdtek félre rakni?Vagy külföldre kellene menni? Úgy érzem,hogy a fizetésünk az ilyen átlag fizetés.

2021. júl. 8. 12:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
16%

Hát,mit dolgoztok?

Mi a szakmád?

Büntetlen előélet?

Milyen nyelven tudsz?

Kamion söfőröket dögivel szeretik,meg az raktárosokat.

2021. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
30%

Mi külföldre mentünk , ott spóroltunk, de nem 30 évesen kezdtük el..


A kérdés, hogy, mit csináltatok az elmúlt 10-12 évben, hogy csak pár százezer forint spórolt pénzetek van? Nem tudtátok már 10 éve, hogy nem fogtok lakást kapni és tennetek kell valamit érte?

2021. júl. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
79%

Mi 5 éve egy szatyor ruhával költöztünk össze. Semmi megtakarítás, semmi segítség. Alberletbe. Igaz nem főváros, hanem kisváros, 20km-re a megyeszékhely. 56m2en laktunk, oda semmiképp nem szültem volna.

Én könyvelő vagyok, kb 200eFt volt a bevételem, ferjem villanyszerelő, 250-300eFt.

Aztán azt az albérletet el kellett hagynunk. A főnókének volt egy háza vidéken, ide költöztünk. Alberletbe. Mindenképp szerettünk volna gyereket. 3 éve voltunk együtt, mikor belevágtunk, első hónapban megfogant. Addigra mind a kettőnknek lett autó, középlategóriás. Én itthon maradtam vele, 130ezer ft gyeden. Sosem nélkülöztünk.

Most a második babánkat várjuk. Én gyesen vagyok 38kemény ezer forintért, férjem váltott, 300at keres, munka után meg maszekol, az még egy havi 200.

Siman fenntartjuk a 2 autót, és nincs az, hogy hó végén nincs miből...


Igaz nem főváros, hanem egy kisebb falu.

1 éves volt a fiunk, mi csak a babavárót vettük fel, megvettük belőle ezt a házat. 30km a munkahely, nem nagy táv ha úgy nézzük.

Nem bántuk meg.

Én jobban bántam volna, ha nem lett volna gyerek.

Úgy voltunk vele, kettőnknek valahol így is úgyis laknunk kell. Most egy 3., nem sokkal több kiadás egyáltalán.

És mivel már mienk a ház, a tesó sem volt kérdés.



28N

2021. júl. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
angolul beszélek de NEM tárgyalási szinte,raktáros vagyok van targoncás jogsim, de most is ebben dolgozok,igaz nem targoncázok és csak 8-fél 5ig dolgozok, máshol raktárosként,targoncásként mennyit lehet keresni 2 műszakban?
2021. júl. 8. 13:00
 5/33 A kérdező kommentje:
20-as éveimben éltem a felelőtlen,gondtalan,boldog éveimet,amikor nem azon agyaltam iskola elvégzése után,hogy na most hogy pénzkeresek,gyerünk spórolni ezerrel,hogy 30 évesen már tudjak családot alapítani,lakást venni.Nem is gondoltam ebben bele,hogy ilyen drága lesz élet és még a családalapítás is így egy "álom marad". Olyan életet meg nem akarok mint az itt élő nem magyar állampolgárok.Szóval,nehéz helyzetben vagyok úgy is mondhatjuk,hogy patt helyzetben ahol lépnem kellene, de bizonytalan ösvényre kerülnék.Túl sok a kérdőjel,és ez baj.Amikor hónapról hónapra él az ember úgy hogy marad pár tízezer megtakarítása,más lakásában,akkor mégis hogy vállalhatnák oda egy embert? Nem biztos a fizetés,egészség,más lakásába vállaljunk kiút nélkül gyereket???Mert úgy látom,hogy persze belehet vállalni gyereket,de hogy lesz saját lakás?Vagy várjunk majd a szülőkre? Semmi sem biztos.Ahhoz nagyon sokat félre kellene rakni.
2021. júl. 8. 13:09
 6/33 anonim ***** válasza:
58%
Miért a saját lakás a feltétele a gyereknek a szemedben? Németországban nagyon sok embernek, családnak soha nincs saját lakása, hanem albérletben laknak.
2021. júl. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
80%
Hát én tanárokat, óvónőket ismerek, akiknek ugyanennyi a fizetésük és van gyerekük és szerintük nem élnek rosszul. De tény, hogy fogalmam sincs, hogy csinálják :)
2021. júl. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Németországot ne hasonlítsuk össze Magyarországgal főleg ne fizetés terén. Szóval azt mondjátok,hogy lesz mindig munka akkor lesz is pénz,igaz drága lesz az albérlet, de azért vágjunk bele, alapítsunk családot.Ne féljünk,egyszer élünk?Szeretnek családot,gyereket.
2021. júl. 8. 13:25
 9/33 anonim ***** válasza:
14%
Akkor 3 műszak+Targonca állá
2021. júl. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
47%
Sose lesz ideális időpont. Max ha lottón nyertek.
2021. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!