Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen gyereke lesz a gonoszko...

Milyen gyereke lesz a gonoszkodó, rosszindulatú szülőknek?

Figyelt kérdés
Nem provokációból írom, csak elgondolkodtató. Sokszor olvasok választ olyan anyukától, aki segítségnyújtás helyett rosszindulatúan, kioktató hangnemben válaszol ahelyett, hogy szegény egyébként is kétségbeesett anyukát/kamaszlányt/kismamát megnyugtatna, segítene. Általában saját gyerekére hivatkozik, tehát van neki. Miért ilyen némelyik ember és vajon a saját gyerekének is így válaszol majd, ha segítséget kér?
2010. aug. 27. 12:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Pedig kicsit provokatív kérdés...

Ha esetleg linkelnél ilyen stílusú kérdést/választ,akkor jobban lehetne elemezni.

2010. aug. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Anyósom a világ legrosszindulatúbb embere, de a férjem az teljesen az ellentéte. Szóval szerintem semmit nem jelent.
2010. aug. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Azt tudom erre irni,hogy nagymamám igen hideg,önzö,gonosz anya volt.Gyerekeiröl nem gondoskodott.

6 évesen a legidössebb látta el a többi 4 testvérét.

Nem cigány család!Mind az öt testvér kitünö szülövé becsületes,jó emberré vált.

2010. aug. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Jelentem: lelkibeteg. Anyám pont ilyen volt, amilyenről te írtál, rengeteget gonoszkodott velem és a testvéreimmel is, végül mind pszichológus segítségével "dolgoztuk fel" a gyerekkorunkat. Mostanra harmincon felüliek vagyunk, és nemigen nyitjuk rá anyánkra az ajtót, anyagilag segítjük, de érzelmeket nem tudunk neki adni-Ő sem adott soha...
2010. aug. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Az itt feltett kérdésekre adott válasz és a saját gyermek nevelése között véleményem szerint nincsen egyenlőség jel, nincs párhuzam. Én is szoktam ingerülten válaszolni ha olyan a kérdés. A gyermekemmel nem vagyok az, kenyérre lehet kenni.

Azért az itt feltett kérdések és az érkezett válaszokban van némi kivetnivaló, nem csodálkozom egyáltalán ha egyesek ingeülten válaszolnak. Sőt.

2010. aug. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Tényleg nem provokációból kérdeztem, csak ezzel kapcsolatos gondolatokra voltam kíváncsi. Tényleg vannak néha fura kérdések, de ez az oldal arra való, hogy mindent megkérdezzen az ember, amire kíváncsi és segítséget kapjon. Miért válaszol valaki, akinek idegesítő a kérdés? Furcsa!!

Mindenesetre megnyugtató, hogy nem minden gonoszkodó, rosszindulatú szülő gyereke vette át a szülők stílusát:)))

2010. aug. 27. 13:00
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Van összefüggés szerintem sok esetben, de én inkább a személyes ismeretségi körről beszélek. A pletykás, gonosz szülőknek sajnos a gyerekei is hasonlóak, vagy még rosszabbak, már most. Nagyon sokat lehetne írni erről, szerintem nem provokatív a kérdés, nagyon is helyén való. A gyerek a szülőket mintának tekinti. Érdekes, hogy van egy ismerős család, felnőtt férfiakkal. Az anyuka, apuka egész életében mások életében vájkáló, pletykás, lusta ember volt, még most azok, hát a felnőtt gyerekeik dettó... süt a rosszindulat, irigység belőlük...
2010. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Elsőnek: pl. az 56 %-os válaszoló ebben a kérdésben, de lehetne még párat belinkelni.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. aug. 27. 13:29
 9/15 anonim ***** válasza:
35%

Ahhh értem már.Szóval ilyen gonoszkodókra gondolsz.Hát ez a nő nem semmi.

Egyben viszont igaza van:A Sedatif valóban nyugató,még ha mostanság homeós bogyóként reklámozzák.Eü-s anyuka vagyok,régen ennek egy másik fajtájával (is)szedáltunk betegeket.Valahol abban is igaza van,hogy fel kell kelni éjszaka a gyerekhez.Hiszen ezért a gyermekünk.Én kismama vagyok van három gyermekem,tehát eléggé le vagyok strapálva.Amikor kicsi fiam beteg volt,így kismamként,lestrapáltan egész éjjel fél óránként prizniceltem őt,közben a következő adag lepedőt hűtöttem és csavargattam,és ott feküdtem mellette.Éjjeleken át,míg jobban nem lett.Közben ugyan úgy nappal is helyt kellett állnom+akkor voltam hányós kismama korszakban.Erről szól az anyaság.

2010. aug. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem az itt adott válaszokból nem lehet megítélni, hogy ki milyen szülő. Így arc nélkül, név nélkül az emberek gyakran sokkal durvább stílusban kommunikálnak, mint ahogy azt személyesen teszik.
2010. aug. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!