Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen rosszindulatú a...

Miért ilyen rosszindulatú a világ? Vagy csak én vagyok túlérzékeny? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Kétéves kisfiammal sokat járunk gyerekek közé, játszótérre, játszóházba, babaúszásra, stb. El vagyok keseredve. Szinte minden alkalommal találkozok olyan szülőkkel, akik rosszindulatúan szólnak hozzánk, lesajnálnak, vagy csak egyszerűen "kinéznek" bennünket. A legutóbb a játszótéren kötött belém egy apuka, mivel a fiam még mindig hordja a borostyán-nyakláncát. Megkérdezte: "Még mindig fogzik?" , és utána még én éreztem magam rosszul, és magyarázkodtam, hogy a fiam szereti a láncát, és ha nem adom rá, ő maga hozza, és nyomja a kezembe... Nem értem, miért szónak bele az emberek mindenbe... Az anyukák között az a téma, hogy ki hány ezerért vette a gyerek cipőjét, ruháját, de ha meg éppen egy olyan társaságot fogok ki, akkor meg azért szólnak be, hogy miért költök márkás ruhákra, miért hord a fiam Nike-t, amikor úgy is kinövi pár hónap alatt...

Mindenki folyamatosan ki akar oktatni, mutatni akarja, hogy ő a jobb szülő, és én már lassan odáig jutok, hogy inkább ki sem mozdulok a gyerekkel, hiszen semmi keresnivalóm ennyi "sztárszülő" között.



A másik dolog, hogy a játszótéren rengeteg a tizenéves kölyök, akik csúnyán beszélnek, "megszállják" a csúszdákat, és nem hagyják csúszni a kicsiket. Ha fel mer mászni a fiam, hogy lecsússzon, még ők háborognak. Úgy rúgják a labdát, hogy ha az egy apróságot eltalál, az biztosan rosszul jár...


Túlérzékeny vagyok? Vagy más is érzett már hasonlót?


2010. ápr. 10. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Dettó!Mintha én tettem volna fel a kérdést.Felénk az anyukák még a szotyi héját is köpködik!!!!!Kultúra!!!
2010. ápr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Ezt sajnos én is érzem, hogy gyereknevelésből mindenkinek van "diplomája", még ha nincs is gyereke, akkor is van egy kép a fejében, amit nem tart meg magának. Sok szülő, azért mondja azt, amit, mert megerősítést akar arra, hogy ő jól csinálja/csinálta. Engem nem érdekel, meghallgatom, aztán úgyis úgy csinálok mindent, ahogy mi jónak látjuk, ami a mi nézetünkbe belefér. Nekem pl a szomszédasszony az 5 hónapos (nem elírás) lányának már adta a csokinyuszit és újságolta, hogy mennyire bejött a gyereknek és próbáljuk ki mi is... Bólintottam rá, magamban lehülyéztem és továbbmentem. Tényleg fárasztó ezen örlőrni, ne vedd ilyen érzékenyen! :) Bár, mi nők agyalósabbak vagyunk.

Egyébként én szülés után voltam extra érzékeny ilyenekre, nem volt depresszióm csak felkészületlenül ért a helyzet, hogy ennyien beleokoskodnak a gyerek ellátásába (akkor még az nem is nevelés ugye). Pl anyósom mindent másképp csinált volna, mint én, és odáig jutottunk, hogy a közelében a saját gyerekemet nem mertem felvenni, nehogy belekössön - nem túlzok! Aztán leültettem és elmondtam, hogy ez nekem hogy esik, szerencsémre megértette. :)

Szóval szerintem vedd lazábban, okos emberek mindig lesznek mindenhol! :)

2010. ápr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Eleinte én is próbáltam elengedni a fülem mellett ezeket a dolgokat, de mára már teljesen megkeserítik a programjainkat az ilyen fajta "beszólogatós" felnőttek. Néha úgy érzem, hogy néhányuknak a gyerek is csak státusszimbólum, és ezért természetesen az ő gyerekük a legszebb, a legokosabb, és mindent csakis ők csinálnak jól. Egymás gyerekét méregetik, összehasonlítanak, ami egy pontig még megérthető, de aztán már átmegy a dolog rivalizálásba... Mindegy, hogy márkás gyerekruhákról van-e szó éppen, vagy arról, hogy szobatiszta-e a kicsi, szinte provokálják a szülők egymást. Komolyan érthetetlen a számomra...
2010. ápr. 10. 15:28
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

én is tizenéves vagyok és én sosem foglalnám el a gyerekek elől a csúszdát.:)Sajnos sok ilyen beképzelt kis hülye gyerek van akik azthiszik,hogy ha már van egy márkás ruhájuk akkor ők az atyaúristenek.-.-"

Nem tudom miért kell beleszólni egyes "nagyembereknek"a többi ember életébe.Nem vagyunk valami gazdagok,de ruhára nem sajnáljuk a pénzt.Semmi közük ahhoz,hogy a te fiadon milyen ruha van.Ők lehet,h nem sajnálják a pénzt egy Benetton farmerre,hogy abba menjen a gyerek a játszótérre.Vagy az ellentét:amikor a kínai,koszos,bolyhos ruha majdhogynem lemállik a gyerekről a játszón.Ezek előbb utóbb szerintem egyedü maradnak a kis világukban.Emlékszem én is a játszóteres korszakomból amikor a gyerek jónagy aranylánccal[nem volt kisebbségi]szaladgált és verekedett a többiekkel[simán leszakadhatott volna róla és akkor a többi szülő a felelős-.-]vagy amikor pár nagyon gazdag anyuka[akik gondolom a férjük pénzéből éltek,mert nagyon unatkozhattak ha egy nem túl extra játszóra kihozták a gyereküket]összeült és beszélték a pénz ügyeiket.Szerintem mindig fogsz találni pár olyan szülőt akik nem ilyenek.:)

2010. ápr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Hát megmondom őszíntén,ha nekem ilyeneket mondanának,kinitnám azt a "csöpp" számat...Én SENKINEK nem hagyom,hogy beleszóljon a mi életünkbe,nevelésünkbe stb.És ezt mindenki tiszteletben is tartja,ha pedig idegenek próbálkoznának,hát nem járnának jól... (persze meghallgatom pl. anyukámat,de úgyis azt teszem amit jónak látok)Én sosem méregetek másokat,egyrészt,mert egyáltalán nem érdekel,hogy mi van más gyerekén,másrészt,mert hogy is jönnék én ehhez!

Egyáltalán nem értem,hogy hogy van mersze bárkinek beleszólnia a te gyereked dolgába.Te vagy az anyja,te tudod,hogy mit hogyan csinálsz.Ne érezd magad rosszul a sok szerencsétlen miatt,akiknek ez a napi szórakozása,hogy másokat kritizálnak.

Nehogy úgy jöjjön ki,hogy én antiszociális vagyok,és senkivel nem beszélek stb.,mert erről szó sincs,de ez a téma felháborít (gondolom másokat is).

2010. ápr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok az a nagyszájú fajta, meg gyakran én szégyellem el magam az ilyen "okoskodók" helyett. Veszekedni nem akarok, pláne nem a kisfiam előtt, és igazából azt sem hiszem, hogy ha néhány ilyet kiosztanék, nem jönne másnap a helyükre még több. Egyszerűen csak nem értem őket, hogy mire jó ez.


De az is igaz, hogy amikor például aranyos anyukákkal találkozom, velük remekül el tudok beszélgetni... Szerencsére ilyen is van.


Engem sosem érdekelt, ki milyen ruhát ad a gyerekére (pláne nem, hogy mennyiért vette a ruhát), csak járassa tisztán, és ne legyen a kicsi rongyos. Tanácsot is csak akkor adok, ha valaki kér. De tény, hogy ez is olyan, mint az autóvezetés, mindenki jobban tud mindent a másiknál...


A tizenéves válaszolónak üzenem, hogy örülök, hogy ő ilyen normális. Én is találkoztam már olyan tizenéves fiúval, aki focizni tanította a lurkómat. :) Szóval én nem akarok általánosítani, csak elmondtam, ami a szívemet nyomja.


Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2010. ápr. 10. 20:23
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Én pont ezért nem járok sétálni az környező anyukákkal és nem járunk a környékünk játszóterére sem.Akikkel sétáltam nem hallgattam mást csakhogy kinek a gyereke mit kapott vagy mit fog kapni,mit tud,mennyibe került ez mennyibe került az.Egy ideig hallgattam,de késöbb nem birtam tovább.Egy város melletti településen lakunk.Mi bejárunk a városba,persze nem mindennap.Két barátnőmmel szoktunk találkozni,kiknek hasonló korú gyerekeik vannak,hasonló viselkedéssel.Más meg nem érdekel.
2010. ápr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Ige, túlrzékeny vagy. A világ ilyen és mindenki kibírja, aki meg nem az... Ez még semmi ahhoz képest amire képesek a buta emberek! A másik meg az hogy nagyon keményen általánosítasz. Nem minden kamasz rossz és nem minden anyát csak a pénz érdekel és így tovább. Az meg nem hiszem hogy bűn lenne ha a "saját gyerekét tartja mindenki a királynak". Emellett biztos neked is van rossz tulajdonságod csak nem veszed észre. Ezek ellen nem tudsz mit tenni, törődj a magad dolgával és ne velük, ő bajuk ha ilyenek.
2010. ápr. 11. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

02:29:


Nem általánosítok, hiszen pont a kamasz válaszolónak írtam, hogy: "A tizenéves válaszolónak üzenem, hogy örülök, hogy ő ilyen normális. Én is találkoztam már olyan tizenéves fiúval, aki focizni tanította a lurkómat. :) Szóval én nem akarok általánosítani, csak elmondtam, ami a szívemet nyomja." Tegnapi, 20:23-as hozzászólásom.

Azt sem állítottam, hogy minden anya ilyen lenne: "De az is igaz, hogy amikor például aranyos anyukákkal találkozom, velük remekül el tudok beszélgetni... Szerencsére ilyen is van. " Szintén a tegnapi, 20:23-asban.


Szóval mielőtt ítélkezel, szerintem olvasd végig az ember teljes álláspontját, és akkor nem értesz félre semmit...


A kérdés egyébként nem arról szólt, hogy én milyen ember vagyok (soha nem tartottam magam tökéletesnek), hanem arról, hogy hogyan vélekednek mások azokról a "sztárszülőkről", akik mindenbe beleszólnak.


Az, hogy ilyen a világ, az a mi felelősségünk, hiszen mi tesszük ilyenné. Én nem szívesen törődök bele, hogy ezen nem lehet változtatni. Ha téged nem zavar ez az egész, és nem bánod, hogy a gyereked ilyen világba nő fel, az a te dolgod. Én azonban nem akarom, hogy a fiamból is ilyen rosszindulatú, nagyszájú, önző, pénzközpontú, trágár szörnyeteg legyen, mint akikkel napi szinten találkozunk a játszótereken.

2010. ápr. 11. 11:53
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Engem nem érdekelnek a sztárszülők. Mégis mit tegyek? Utazzam be a világot amerre majd a gyerekem fog járni és változtassak meg minden embert akivel kapcsolatba kerülhet hogy majd jó ember legyen belőle? Én is tudtam sok hülye ember között normális lenni. Akinek van hozzá elég esze az az tud és nem kell a környezetre fogni. Mégis mit akarsz? Másokat úgysem tudsz megváltoztatni akármennyire zavar és a te felelősséged... Én nem fogok más helyett felelősséget vállalni. Ez a világ. túl kell élni. És nem az a dicsőséág ha valaki normális ember lesz egy paradicsomi tökéletes helyen, hanem az aki a való életben megállja a helyét. Ilyen emberek mindig lesznek mert mindenki más és ezt el kell fogadni.
2010. ápr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!