Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalást egzisztenciáho...

Gyerekvállalást egzisztenciához kötni törvényileg miért ördögtől való agyrém?

Figyelt kérdés

Megszületendő gyerekek millióit lehetne töméntelen szenvedéstől megszabadítani.


Vagy ez egy nagyon soktényezős dolog?



2021. júl. 11. 19:08
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
90%
Én pszichológiainteszthez kötném inkább.
2021. júl. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:

# 1


ez is érdekes. Milyen pszichológiai szűrésre gondolsz?

2021. júl. 11. 19:16
 3/59 anonim ***** válasza:
100%
A morális részét most inkább hagynám, de a gyakorlati megvalósítását hogyan képzeled el? Nem sterilizáltathatsz senkit az akarata ellenére, abortuszra sem küldheted, akkor maradna az, hogy elveszed a gyereket. Na de mit csinálsz a gyerekkel utána?
2021. júl. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
89%

Ott kezdődik, hogy akkor az abortuszt is kötelezővé kellene tenni, vagy azt, hogy ha megszüli a nő a gyereket, azonnal elszakítanák tőle.

Ez merő kegyetlenség, úgyhogy nem lehet feltételhez kötni a gyerekszülést.

És hát valjuk be, egy konkrét rétegnél van ez a probléma, amit látsz, viszont a normális emberek is szívnának, akik talpra tudnának állni, csak a teherbe esés idején lennének bajban.

2021. júl. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Egyszer fenn, másszor lenn, és úgy még nem volt, hogy sehogy se lett volna. Azt még viszonylag idióták is megoldják, hogy legyen mit enni, legyen ruha, legyen egy kis ide megyünk oda megyünk. Az agy nélküliség viszont nem javul soha, és rettentő örökség válik belőle az esetek igen nagy hányadában.
2021. júl. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok #1-re válaszoltam
2021. júl. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos a megfelelő egzisztencia mellett is túl sok olyan ember van, akinek nem kellene gyereket vállalnia.

Én is inkább valami pszichológiai teszthez kötném.

2021. júl. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:

# 3


nem sterilizálnék senkit, nem is gondoltam végig gyakorlatban.


De ha morális részéről van szó akkor ez olyankor miért nincs soha felemlegetve amikor szülők szegénységbe szülik a gyerekeiket? Olyankor a morált a szülőknek miért nem illik megemlíteni?

2021. júl. 11. 19:20
 9/59 anonim ***** válasza:
35%

#3

Először azt mondtam volna, hogy az elvett babákat örökbe kell adni, kiterjeszteni az örökbefogadást az egydülállókra és a melegekre, esetleg külföldre.

Csakhogy az emberek fehér babákat szeretnének, és javarészt cigány babákkal lenne tele az intézményrendszer.

2021. júl. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
100%

Morálisan vállalhatatlan. A hitleri Németországban vagy Észak-Koreában tudnék ilyet elképzelni. Az okokat pontosan leírta 4-es.

Még egy kutyát se jó elszakítani a gazdájától, nemhogy gyereket a szülőjétől.

2021. júl. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!