Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki milyen hosszú mesét olvas...

Ki milyen hosszú mesét olvas pár hónapos babájának? Illetve mikor? Este altatás előtt? Én babám nem bír ki kb 5 mondatot se. Ki hogy csinálja?

Figyelt kérdés
2021. júl. 15. 15:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
79%
Pár hónapos babának nem kell mesét olvasni, másfél évesen kezdtük el és akkor még fejből mondtunk neki mesét.
2021. júl. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
30%
Az első naptól kezdve az esti utolsó szopi közben olvastunk, egyszer én, egyszer a férjem. A legnagyobb 8-9 hónaposan hozta a könyveket, h olvassunk, azóta is rajong értük. A kicsiket 1 évesen kezdte el igazán érdekelni.
2021. júl. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
73%
Egy éves kor előtt nem érdekli babákat a mese.Még akkor is csak a nagyon rövidek.
2021. júl. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
74%

3,5 hónapos a kislányom, ő szereti, ha beszélek neki. Van pár leporellós, színes könyvünk, mindegyik oldalon pár mondat van, én olvasok neki, ő nézegeti a másik oldalt, ahogy fekszik a földön :) Nyilván ez még nem az igazi mesélés, majd jön az is. A kedvence ez a Sün Balázs, szép színes, ezt végig tudom olvasni neki, anélkül, hogy elunná:


[link]

2021. júl. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 15. 15:29
 6/32 anonim ***** válasza:
92%
16 hónaposomnak nem olvasok, mert nem érdekli. Csak kiveszi a kezemből, lapozgatja, eltépi.
2021. júl. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
84%
A nagyot 2,5 evesen, a kicsit 1,5 evesenkezdte erdekelni ugy, hogy nagy kep mellett vokt 1-2 mondat. Inkabb a bongeszoket szerettek 1 eves koruktol, ahol lehetett mutogatni, hogy mi micsoda.
2021. júl. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
41%
1 évesen kezdtem este, eleinte ő a kiságyból figyelt. Majd rajtam fekve nézte a képet 1 boribont vagy maszatot, kb 6 hó ig maszat ment, volt hogy napokig ugyan az. Most 2 múlt de még mindig csak este halgat végig 1, 2 bogyót napközben ritkán tudok neki olvasni, elveszi, hogy az övé.
2021. júl. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
69%
Egy pár hónapos babának tök felesleges olvasni, nem véletlen, hogy nem köti még le. El fog jönni annak az ideje is, hogy érdekelje, olyan 1-2 éves kora körül (kinél előbb, kinél később, változó). Nem kell ezt erőltetni, meg siettetni, nem lóverseny.
2021. júl. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
91%

2 év 3 hós a fiam.

Kb másfél éves korától mondokázok neki, illetve fejből mesélek. Hidegen hagyta úgy kb 2 éves koráig.

2 évesen kezdték el érdekelni az ilyen gyerekdalok, és kb 2 hete olvasunk könyvből, azt is max 10percig hallgatja.

2021. júl. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!