Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy adjak nevet a gyerekemnek...

Hogy adjak nevet a gyerekemnek? Kisfiú.

Figyelt kérdés

37 hetes vagyok, és még mindig semmi. Semmilyen név nem tetszik. Sem a gyakoriak (Bence, Máté, Levente), sem a ritkák, sem a modernebb (Medox, Noel, Nolen, Keán), sem a régiesek (Péter, István, Zoltán).


Páromnak egy név tetszik, a László. De azt több okból nem akarom:

1. Őt is, apját is, nagyapját is úgy hívják. És akkor a gyereket hogy szólítanánk? Mert van Nagy Laci, Kis Laci. Akkor ő lenne Kis Lacika?

2. Nagybátyámat és unokatestvéremet is Lacinak hívják.

3. A Laci név még elmegy, de László az már nem. Nem tetszik.


Nem tudom miért, de egyik név se tetszik. Többször néztem a naptárat, az mta listáját, de semmi.


2021. júl. 15. 19:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Lázár esetleg? Az eleje ugyanaz, mint a Lászlónak, de mégsem az.
2021. júl. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk Lajosok és Lacik tobzódnak a családban. A fiam meg Leó. :) Same same but different ;)
2021. júl. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
Ha semmilyen név nem tetszik, akkor nem mindegy hogy László lesz vagy valami más?
2021. júl. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%
Miló esetleg?
2021. júl. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%
Lánynevekből mi tetszik? Abból ki lehet indulni.
2021. júl. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
23%
Orbán
2021. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%
Tobb 100 nevbol egy se jon be? Ez valami hihetetlen. Nekem egy nevem volt,es az a Barnabás,Barni. ❤️
2021. júl. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
39%
Esetleg Bernát vagy Bercel és Bercinek becézve hasonlít a Lacira.
2021. júl. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk a fiam is az apja és nagyapja után kapta a nevét. De választottunk másodikat is. Mondanám, hogy a László mellé keressetek másikat, de ha ennyire nehéz... Amúgy én a lányukkal voltam úgy, hogy azt hittem, nem találok neki nevet. Nehéz volt, hogy páromnak is tetszen és hogy menjen a vezetéknévhez is. Rengetegszer néztem át az összes nevet A-Z-ig, de végülis találtunk megfelelőt. Megmondom őszintén, eleinte nehezen állt a nyelvemre és furcsa volt. Aztán már olyan természetesnek tűnik. Hidd el, meg fogjátok találni.
2021. júl. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

Mi a vezetéknév?

Egyébként mi is a fiú nevekkel voltunk leginkább gondban. Szerencsére lányunk született. :D Aztán hogy a második mi lesz...


Mihály, Krisztián, Márton, Marcell, Attila, ilyesmik se jönnek szóba?

2021. júl. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!