Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak a férje sem tudja...

Másnak a férje sem tudja elképzelni, mit csinál egy anya a gyerekkel egész nap otthon?

Figyelt kérdés

A férjemmel lassan már napi szinten összeveszünk, mert nekem hősként kell tisztelnem, mert napi 8 órát dolgozik. Délután 3-kor ér haza, és azután már csak érte kéne élnem, mert hiszen egész nap otthon vagyok a gyerekkel, miért nem csinálok meg mindent addig. Itthon még a szemetet sem viszi ki, és mindenbe beleköt, a gyerekkel csak addig foglalkozik, amiíg nem kell tisztába tenni, megetetni, fürdetni.

Szerinte én nem csinálok semmit. Akinek van gyereke (a lányom most 6 és fél hónapos), az tudja hogy miért esik ez nekem nagyon-nagyon rosszul. Mi lehet a megoldás? Kamerázzam be a környzetemet, és mutassam meg neki mit is csinálok egész nap, és nem csak 8 órában?


2010. aug. 27. 22:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
56%
Én is végigolvastam minden történetet, és most döbbentem rá, hogy mekkora mázlista is vagyok. A párom is sokat dolgozik, hétvégén is, de azért itthon is tud lenni, és olyankor próbál segíteni. Mosogatás alatt vigyáz a kisfiunkra, valamelyik nap kiporszívozott, ha dolgom van, akkor elintézhetem, addig elvannak itthon kettesben. El nem nagyon pakol maga után, de tulajdonképpen ez régebben sem volt erőssége. Nem csodálkozik, hogy miben fáradok el, hanem megérti inkább. Tényleg próbál segíteni, bár nem mindig van kedve hozzá. Vannak hibái is, korábban neki is volt néhány beszólása - vasalás, főzés -, de mostanában már inkább nem szól egy szót sem, ha látja, hogy valamire nem volt időm. Szóval összességében azt mondhatom, hogy jó fej férjem van, aki nem mellesleg szuper apuka is, imádja a kisfiát. Bár ha nyűgös, akkor kb. öt perc alatt lefárad tőle, de azt mondhatom, hogy szerencsés ember vagyok.
2010. aug. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy nálatok ilyen a helyzet..

Nálunk is ilyen volt az elején, és tényleg számít, hogy "milyen mintát hozott otthonról az apuka" az én férjem egyke és az anyukája egyedül nevelte kiskorától kezdve

(szóval ki volt/van nyalva a se..e a mai napig otthon) de sokat változott a házasságunk alatt persze ehhez kellett egy- két jó nagy fejmosás...

Már van egy 19 hónapos fiunk, ha hazajön a munkából segít megetetni, fürdetni, esetleg pelenkázni(ezt nem nagyon szereti)és vigyáz a gyerekre míg én a házimunkát csinálom.

De van hogy ő mosogat el, porszívózik, felmos.

Csináltunk már olyat mi elmentünk a gyerekkel sétálni ő pedig takarított.

Egyik ismerősöm férje azóta nagyon becsüli a gyes-en gyed-en lévő nőket mióta ő is gyes-en volt a gyerekével, mert a felesége visszament dolgozni.

Kitartás szerintem még "nevelhető" a te férjed is, hagyd minél többször minél tovább magára a babával.

2010. aug. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Nincs a ferjednek otthon semmi dolga? Kerti munka, egyeb ferfimunka?

En siman azt tennem, hogy ilyenkor bizom ra a gyerekeket, nezze csak meg, hogy mennyire kell kapkodni ahhoz, hogy a munkaval is haladjon es a gyerekeket is ellassa, figyeljen rajuk.

2010. aug. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
87%

Hogy mit tegyél???? EZT:

A férj hazaér a munkából és a három gyermekét pizsamában találja a kertben, a sárban hemperegve játszanak, körülöttük üres kekszes dobozok, chipszes

zacsik, üdítõs dobozok mindenhol szanaszét.

A feleség autójának az ajtaja tárva nyitva, csakúgy mint a kert bejárata, a kutyának nyoma sincs.

Amikor belép a házba még nagyobb rendetlenség fogadja. Egy csillár leszakadva törötten hever a földön, a szõnyeg a falhoz gyûrve. A nappaliban a tv teljes hangerõvel üvölt és mindenhol szanaszéjjel ruhadarabok és játékok hevernek. A konyhában a mosogató dugig edényekkel, az asztalon és a tûzhelyen ételmaradékok, a hûtõ ajtaja tárva nyitva, a kutyakaja szétszórva a földön, egy törött pohár az asztal alatt, kis kupac homok az ajtó mögött... Egybõl rohan fel a lépcsõn (átgázolva a további játékokon,ruhadarabokon és egyéb akadályokon) aggódva keresi a feleségét, attól tartva, hogy valami baja esett.

A hálószoba felé vezetõ úton észreveszi, hogy a fürdõszoba ajtaja alatt ömlik ki a víz a folyósóra, bent csuromvíz minden, a WC papír legöngyölítve, borotvahab és fogkrém a tükörre kenve...

Most már rohan a hálószobába felkészülve a legrosszabbra.

És a feleségét ott találja az ágyban...édesen összekucorodva, egy könyvvel a kezében, aki észrevéve, hogy megjött, felnéz és mosolyogva megkérdi tõle:

- Szia drágám, hogy telt a napod?

A férj dühösen nézi:

- De mi a fene történt ma itt?

A feleség ártatlanul:

- Tudod mindennap, amikor hazajössz a munkából, meg szoktad kérdezni hogy mi a f..szt csinálok egész nap?

Férj még dühösebben:

- Persze,... ÉS!

Ekkor a feleség édesen rámosolyog:

- HÁT MA NEM CSINÁLTAM SEMMIT!!!!

2010. aug. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
74%

Nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, hogy olyan lesz az ember, amilyen példát lát otthon. A párom édesapja világéletében nem dolgozott, otthon döglött egész nap, az ágy szó szerint kirohadt alatta.

A párom ellenben iskola mellett is dolgozott már, és a legfőbb célja, hogy dolgozzon, és a kislányát eltartsa, iskolába járassa.

Otthon is mindent elvégez, vigyáz a gyerekre (imádja őt), eteti, altatja, ő fürdeti mindig, ha kell sétálni megy vele, játszanak. Nekem is mindenben segít, ha már látja, hogy fáradt vagyok.

Nem akartam leírni, csupán azért tettem, hogy lássátok, nem mindenki otthonról hozza a jó példát, van aki, csak nem akarja azt a szép példát követni, ahogy anyuka, apuka otthon él!

2010. aug. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Utolsó lehet hogy a párod az otthoni rossz példa miatt vált ilyenné.

Magyarul nem akart olyan apa lenni mint az ő apja volt.

2010. aug. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ. Ha lesz változás valami tuti módszer hatására ígérem megírom.
2010. aug. 30. 17:13
 28/28 anonim válasza:
100%

Egy dologról nem nagyon esett szó, pedig alap lenne a gyerekvállalás elött, az pedig hogy rohadt felületesek egyes nők ha párt kell találniuk, különösen igaz ez akkor ha már ketyeg az óra...tehát AZ hogy egyesek párja empátia nélküli vagy igazságtalan, önző stb az kizárólag annak köszönhető hogy 1: a kedves anyuka benyelte a szinházat amit az apuka még a gyerekvállalás előtt csinált, 2 nem is igazán jutott el oda a kapcsolat szintje hogy emberileg megismerje kivel él együtt....

Tisztelet a kivételeknek akiknél ez normális mederbe kerül vagy eleve abban van köszönhetően annak hogy MEGISMERTÉK egymást korábban.SZóval szummázva a felelőség ott kezdődne hogy emberismeret és nem gyerekvállalás...

2019. szept. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!