Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor és milyen állatot...

Mikor és milyen állatot engedtél meg tartani a gyermekednek? Milyen tulajdonságokra figyeltél (a gyermek tulajdonságaira gondolok).

Figyelt kérdés

Vacillálok, hogy legyen "kisebb" elköteleződés, mint pl. egy tengerimalac (illetve hát ugye kettő, mert párban érzik jól magukat), vagy legyen rögtön egy kiskutya, amit családilag szeretgetünk (mivel erre még egyedül nem képesek). (Ha kutya, akkor az uszkár jön szóba, ha ez fontos szempont.)


A gyermekeim ikrek, első osztályosok, és sosem volt még állat itthon, de nekem gyerekként többféle is volt, jó volt, hogy voltak. Most költöztünk nagyobb lakásba (de még mindig panel emelet) és bizony azért a hely korlátozott. Viszont itthonról dolgozom, szóval a kutyát is le tudom vinni, ha nagyon akarom. De nyilván ez nagyobb elköteleződés.


Mit gondoltok 7.5 éves ikrek mellé milyen állat lenne való inkább?

Az egyikük nyugodt, precíz, szerintem neki nem lenne gond takarítani utána, vagy etetni, a másik fiam viszont szétszórt "művészlélek", a saját törölközőjét is elfelejti kiakasztani, vagy elgondolkodik a tányérja felett evéskor :)). Mellette félek, hogy éhenhalna akármilyen állat, bár nyilván vigyázni fogunk rá mi szülők is.


Ha a saját gyermekeitekből indultok ki, milyet választanátok / választottatok?


//Szeretnék ebben a kategóriában maradni, mert itt érem el az anyukákat, apukákat, akiknek a véleményére kíváncsi vagyok.//



2021. aug. 13. 19:56
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Nálam pont a terrárium kizárt, nem bírom a halakat, hüllőket, rájuk se bírok nézni, és ahogy írta is valaki, tuti nekem (is) kell majd takarítani utána. Ezt nagyon nem szeretném.


A szőrrel sok bajom nincs, hacsak nem csomókban hullik. Se tengerimalac, se uszkár mellett nem a szőr lenne a legnagyobb probléma.

2021. aug. 13. 21:32
 22/37 anonim ***** válasza:

én gondolkodtam szőrtelen macskán ...

ugyebár attól nem haldoklom :D


de nagyon rusnyák és az áruk sem éppen családbarát


így marad a pók, hal, teknős, és társaik

2021. aug. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Én kutyát akkor vennék a gyereknek, ha én magam is szeretnék egy kutyát. Azért mert lehet pár hónapig lelkes a gyerek, vagy akár pár évig is, de ha megunják, és ez benne van a pakliban, akkor neked kell gondoskodni az állatról. Amennyiben te magad nem szeretnél kutyát, és az állatról való teljes gondoskodás a gyerekek feladata lenne, akkor inkább ne vegyél kutyát. Pláne hogy egy jól tartott állat 15+ évig is elél, ha kirepülnek a gyerekek mert pl egyetemre mennek, vagy utazgatni, ott marad a kutya nektek, ami tök jó, de csak ha ti is akartátok ezt az egészet.
2021. aug. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

Jaj, póóók :D neee! :D


Hát igen, én nagyon szeretem a kutyákat és akartam is majd, később, amikor, ahogy mondtad is, a gyerekek már nagyok vagy kirepültek.

2021. aug. 13. 21:39
 25/37 anonim ***** válasza:
65%

Én első állatnak a tengerimalacot, hörcsögöt vagy a törpe nyulat ajánlanám.

Nem biztos, hogy egy kutyát szépen tudnak gondozni a 7-8 éves gyerekek. Amíg kicsi 2 óránként ki kell vinni, hogy elvégezze a folyóügyeit. Néha nehéz megértetni a gyerekkel, hogy a kutya pihen és ilyenkor ne piszkálja. A másik, hogy a legtöbb gyerek olyan, (és sajnos nem csak a gyerekek) hogyha kapnak egy kutyát akkor 2 hétig érdekes utána meg már nem... ezért javaslok előbb egy kisebb állatot, ha azt szépen gondozzák, akkor a későbbiekben szóba jöhet egy uszkár.

2021. aug. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk is volt mindenfele állat gyerekkoromban, így én is szerettem volna az állatok szeretetére nevelni a lányom. Most 2,5 éves, nemrég vettünk hörcsögöt, ő eteti, teszi be neki az alom anyagot, meg tudja fogni, épít neki Legobol házat, amiben mászkálhat, szóval nála bejött ez. Természetesen mindig ott vagyok vele bármit csinál az állat körül, de nyilván ez az életkorából is fakad. A hörcsög mellett nekünk csincsilláink vannak. Ez mondjuk pont nem a gyerek miatt, hanem anno én akartam, és most már 8 évesek, de nyilván velük is foglalkozhat a lányom.

Amit mérlegelj szerintem:

Az anyagiak, tehát hogy havonta és hirtelen betegség esetén mennyit tudnátok áldozni az állatorvosi költségekre rövid és hosszútávon.

Az állat élettartama, hogy szerinted a gyerekek érdeklődése kitart-e addig, illetve hogy elsősorban te és a férjed szeretnétek-e annyi időre felelősséget vállalni.

Főleg te és a férjed fogtok gondoskodni az állatról, így gondold végig, hogy az adott állatot meg mernéd-e fogni, el tudnád-e látni

Az adott állat igényei (nagyobb séta, kutya iskola, speciális étrend, stb) mennyi időt vesznek igénybe napi/heti/havi stb szinten, ez nektek belefér-e az életviteletekbe

Nálunk ilyen idősen mint a fiaid hörcsögök voltak. A szüleim mindent engedtek panelba kivéve macskát és kutyát, mert úgy gondolták ezeknek az állatoknak kínzás az egész napos bezártság. Most felnőttként én is ezen a véleményem vagyok. Nekem azért lett csincsillám, mert megviselt, hogy a hörcsögök max négy évig éltek, a csincsilla meg akár 20 évig is elél, napi szinten kell vele foglakozni mint egy kutyával vagy macskával, de őt pl muszáj bent tartani lakásban, kötelező oltása stb nincs, a szőre antiallergén, nincs élősködője, így nagyon allergiás sem lehet rá senki. Na meg persze hihetetlen aranyosak.:D

2021. aug. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim válasza:
100%
Elsősorban egy kisállat felelősséget tanít nekik. De magamból kiindulva egy idő után a takarítás etetés úgyis a szülőkre maradna. Mikor én is ennyi időd voltam mint a gyermekeid nekem is volt tengerimalacom, mindennél jobban szerettem és mikor eszembe jutott ertettem/takarítottam a ketrecet, de anyukám meste, hogy sokszor hogyha ő nem lett volna éhen halt volna. Egy kutya az már az egész család felelőssége épp ezért szerintem jobban elhanyagolnák a kutyát (etetés képpen) szintén magamból kiindulva. Szóval szerintem kezdetnek inkább a tengeri malacokat javasolnám.
2021. aug. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbikam régóta nyúzott kutyáért vagy cicáért. Cica lett, rögtön kettő (mentett cicák). Szeretem a kutyákat is, volt is kutyám, de ezt a napi többszöri sétát képtelenek lennénk megoldani, reggel nagyon korán indulunk mind, délután én ugyan hazaerek négy körül, a gyerek három körül, de neki tanulni kell, dolgom nekem is rengeteg, így is sokszor vagyunk idő szűkében. Mostanában meg azt látom, hogy elvaras szinte, hogy egy kutya naponta legalább négyszer sétáljon, hajnalban is, délelőtt is, délután is, de azért még ráadásként éjjel is. Nekünk a napi egy sem férne mindig bele, panelben, negyedik emeleten, örülök, ha hazaertem és nem kell többször lemenni.

Ellenben a macskáink tökéletesen jól érzik magukat bent a lakásban, lehet velük jókat játszani, egymással is marha jól elvannak, bújnak, dorombolnak, és mindkét fiam imádja őket. A nagy szépen takarítja az almot, ketten etetik őket (én meg vagyok az a gonosz nő, aki orvoshoz viszi őket 😅).

2021. aug. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
68%

" a kutyát is le tudom vinni, ha nagyon akarom"


Neked mi van a fejedben arról, hogy mit kell csinálni egy kutyával napi szinten? Tényleg kíváncsi vagyok.


Egyébként ez alapján a mondat alapján kutyát ne vegyetek. Egy uszkár sokkal több annál mint hogy gyorsan lerohanjon vele valaki. Vannak ölebek, akik talán kevesebbet igényelnek, de attól függetlenül kutyát nem ajánlok.

2021. aug. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
50%

Igen ez nekem is szemet szúrt.


A kutyát nem levinni kell ha "leakarod".


A kutyának is kell hosszasabb séta szaladgálás, játék, nem csak a dolgát elvégezni.


Nekem ezért nincs kutyám, mert nem tudnék felelős kutyatartó lenni. Nincs arra affinitásom, hogy hajnalban délelőtt, délután, meg este 10-kor megsétáltassam (és ezek azért csak azért is kellenek, hogy pisiljenek...) dobáljam a labdát, felszedjem a piszkát, porszívózzam a szőrét, és ha aludni tudnék esetleg hétvégén, mert a gyerekek már elvannak reggelente, akkor is kéne kelni 5-kor mert a kutyának pisilnie kell. Na nem.


Méghogy a gyerek nehéz.

2021. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!