Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor és milyen állatot...

Mikor és milyen állatot engedtél meg tartani a gyermekednek? Milyen tulajdonságokra figyeltél (a gyermek tulajdonságaira gondolok).

Figyelt kérdés

Vacillálok, hogy legyen "kisebb" elköteleződés, mint pl. egy tengerimalac (illetve hát ugye kettő, mert párban érzik jól magukat), vagy legyen rögtön egy kiskutya, amit családilag szeretgetünk (mivel erre még egyedül nem képesek). (Ha kutya, akkor az uszkár jön szóba, ha ez fontos szempont.)


A gyermekeim ikrek, első osztályosok, és sosem volt még állat itthon, de nekem gyerekként többféle is volt, jó volt, hogy voltak. Most költöztünk nagyobb lakásba (de még mindig panel emelet) és bizony azért a hely korlátozott. Viszont itthonról dolgozom, szóval a kutyát is le tudom vinni, ha nagyon akarom. De nyilván ez nagyobb elköteleződés.


Mit gondoltok 7.5 éves ikrek mellé milyen állat lenne való inkább?

Az egyikük nyugodt, precíz, szerintem neki nem lenne gond takarítani utána, vagy etetni, a másik fiam viszont szétszórt "művészlélek", a saját törölközőjét is elfelejti kiakasztani, vagy elgondolkodik a tányérja felett evéskor :)). Mellette félek, hogy éhenhalna akármilyen állat, bár nyilván vigyázni fogunk rá mi szülők is.


Ha a saját gyermekeitekből indultok ki, milyet választanátok / választottatok?


//Szeretnék ebben a kategóriában maradni, mert itt érem el az anyukákat, apukákat, akiknek a véleményére kíváncsi vagyok.//



2021. aug. 13. 19:56
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem inkább valami (törpe)hörcsög lehetne jó. Azt nem kell párban tartani, elég egy. És csak 3-4 évig él. Ha szépen gondozzák a gyerekek, utána kaphatnak mást, ha rátok marad, akkor meg nem tizenkárhány évig lesz gondotok.
2021. aug. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

nálunk abszolút csődöt mondott ez a dolog

volt pedig hörcsög, nyuszi, kismadár, tengerimalac etc.


de a vége mindig az lett h ha én nem foglalkoztam vele akkor egyik gyerek sem


felkapták mikor meglett és pár hónap alatt már nem akartak almozni etetni, rám maradt minden


szóval olyat ne vennék ami sokáig él ha csak nem zavar h neked kell majd gondozni

2021. aug. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

2 éves a fiunk. Kb 5 éve akváriumozunk, idén kapott egy kisebb sajátot, ő eteti mindennap őket (persze segítséggel)

Illetve áprilisban volt a 2.szülinaoja, egy tacsit kapott.

(Nekünk egy tacsi volt a gyerek elött a "pótgyerekünk, csak őt tavaly megmérgezték. A mai napig keresi azt a kutyát, így kapott egy ugyan olyan tacsit).

2021. aug. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Neked mi van a fejedben arról, hogy mit kell csinálni egy kutyával napi szinten? Tényleg kíváncsi vagyok.


Felneveltem halálig kettőt életemben, 40 éves vagyok. Tudom, mivel jár egy kutya, egy félmondat alapján ítélkezni elég buta dolog. Úgy értettem ezt a mondatot, hogy mivel otthonról dolgozom, ha AKAROM, hogy legyen kutyánk és vállalom a felelősséget érte, akkor le tudom vinni. Elnézést, ha másképp jött ki, természetesen nem úgy értettem, hogy ha akarom leviszem, ha akarom nem.

2021. aug. 14. 09:21
 35/37 A kérdező kommentje:
33. Részvétem a tacsi miatt :(((((
2021. aug. 14. 09:23
 36/37 anonim ***** válasza:

A nagy 1,5, a kicsi fél éves volt, a legkisebb pedig tervben, amikor az első mentett cicánkat befogadtuk. Csak benti, tipikus elkényeztetett macsek, imádjuk. Már a fél éves is tök ügyesen bánt vele, persze egyedül nem hagytuk őket sosem. Egy évvel később fogadtuk be a második cicust, addigra megszületett a 3. gyerkőc is. A macskák összeszoktatása nem volt egyszerű, de a gyerekekkel sosem volt gond, sosem bántották őket, sem a cicák a lányokat.


Picik voltak még, nyilván első sorban magamnak lettek a cicák, de soha egy percig sem bántam meg. Rengeteg pozitív hatása van a gyerekekre már ilyen kicsi korban is, megtanulnak gondoskodni, figyelni, játszani egy náluk kisebb élőlénnyel. 😊


Kutyára nekünk sem lenne kapacitásunk és a személyiségük sem passzol hozzánk (plusz esélyes, hogy a tyúkjainknak sem lenne biztonságos).

2021. aug. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Nekem először törpehörcsögöm volt, 7 évesen kaptam(amikor első osztályba mentem), 2x egymás után, de korán meghaltak(1-2 évet élnek csak) és engem nagyon megviselt, ezért anya nem engedte többet, hogy legyen, de amúgy látta, hogy mennyire imádtam őket és mindennap foglalkoztam vele, suli előtt is meg utána is. Ezért aztán tengerimalacot kaptam(10 évesen), először egyet, de fél év múlva kapott egy társat, addig az elsővel összebarátkoztam, mindent megtanultam gyakorlatban, hogy kell gondoskodni róla, aztán másfél év múlva egy osztálytársam megunt egyke malacát is hozzájuk fogadtam, aki 3 hónapos volt és egy hónapja volt nála...

Malacaim azóta is vannak és azt hiszem, úgy érzem, hogy lesznek is mindig.

Közben mentem középsuliba, amikor kutyust kértem a 15. születésnapomra, szóval 8.évzáró után elmentünk a menhelyre és örökbe fogadtunk és 3 éves beagle méretű keverék kutyát. Ő még mindig velem van, most 13 éves.

Aztán 20 éves koromban hazafelé menet egy szelektív gyűjtő kuka mellett egy papírdobozból vinnyogás hallatszott. 2 kismacska, egy vörös és egy ezüstszürke volt benne, 4 hetesek voltak. Mire rendbe tettem őket, hogy gazdit keressek nekik, hozzám nőttek és a kicsi falkámba is beilleszkedtek addig. Így lett két cicám a kutyus és a 3 malac mellé.

2023. okt. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!