Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyenért jogos, hogy beszólnak...

Ilyenért jogos, hogy beszólnak nekem a játszótéren?

Figyelt kérdés
Egy nagy városban lakunk. Van egy 6 és egy 4 éves gyerekem, sokat járunk játszótéren, ami nem is lakóövezetben van, hanem egy tó mellett. Hatalmas játszótér, a gyerekeim ma hangosan játszottak, nem őrült módjára de sikongattak futás közben. Erre egy babakocsis anyuka odajött, hogy azonnal hallgattassam el őket, mert neki alszik a baba. Én meg persze mondtam neki, hogy ne haragudjon de ez egy játszótér, egy gyerek se fog néma csendben járkálni, rengeteg gyerek jár oda, mindig van egy alapzaj. És teljesen fel volt háborodva. Most én vagyok a bunkó, hogy nem szóltam rá a gyerekeimre?
2021. aug. 21. 21:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem várhatja el. A játszótérre játszani mennek a gyerekek, ami zajjal (is) járhat.
2021. aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Én se örülök neki, ha felvisítják az alvó babámat, de a nagyobbat meg muszáj felügyelnem. Ilyenkor arrébb megyek vagy így jártunk, max magamban mérgelődök. Eszembe nem jutna ezért szólni, hiszen azért vagyunk játszótéren, hogy játsszon, fusson, hangoskodjon.
2021. aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem jogos, sőt, igazából az ő érdekét szolgálná, ha nem ahhoz szoktatná a gyereket, hogy néma csendben aludjon.
2021. aug. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
Nem jogos. Játszótéren nem néma csendben játszanak a gyerekek. Ha ő altatani akarja a babáját, menjen arrébb. (Mondom mindezt úgy, hogy az ok nélkül visító, állandóan kiabáló gyerekektől én is teljesen készen vagyok, de az, hogy egy játszótéren a gyerekek azért legyenek csendben, mert őnagysága ott altatja a babáját... na az teljesen elképesztő elvárás.)
2021. aug. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze zavaró ha végre elalszik a kicsi aztán felkeltik , de eszembe se jutna rászólni senkire a játszótéren ezért:D sőt mérges se lennék a gyerekekre hisz Ők csak játszanak. Az enyémek is szoktak hangosabbak lenni max megkérem Őket , hogy ne a babakocsi mellett sikitozzanak ennyi. Bar az nem nagyon fordul elo ,mert ha alszik a baba betolom oldalra ahol latom is nincs messze de nem a jatszo kozepen van pl..igy nem kelti fel senki es mindenki jatszhat..
2021. aug. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem jogos. A játszótéren többnyire nincs csend, ezt mindenki tudja. Ha csendet akar, sétáltassa temetőben 🤷
2021. aug. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

Attól függ...


Ha közvetlen mellette szaladtak el, akkor jogosnak tartom. Nekünk így volt nyaralás alatt. Bár ott nem gyerek kiabált. Semmi gond nem volt a hangosan játszó gyerekkel, a babakocsitól kb 5 méterre.

De egy bunkó phasz oda àllt mellénk, és onnan kiabált a kölykének. Egyből felkelt az enyém, és keservesen sírt.


Szóval ha közvetlen mellette sikítoztak, akkor jogosnak tartom, hogy megkért.


Ha viszont messzebb voltak, akkor nincs joga ilyet kérni. Miért kéne nektek hozzá alkalmazkodni.

2021. aug. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Szegény gyerek hol kiabáljon ha panelben lakik, már a játszón sem lehet?

Azért viszem ki, hogy ott lehet üvöltve rohangálni, hogy otthon már nyugi legyen.

2021. aug. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%
Nem jogos, de én odafigyelek és szólok a gyerekeimnek, hogy menjenek arrébb. Pont most volt ilyen a Balatonon, de most nem volt egy nagy dolog odaszólni a gyerekeimnek, minthogy vita vagy szájhúzás legyen belőle.
2021. aug. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem mellette sikongattak, handm a játékoknál, ami odébb van.
2021. aug. 21. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!