Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyermek születésének időpont...

A gyermek születésének időpontja és a névnapjának egybeesése befolyásolta nálatok a névadást?

Figyelt kérdés

Miután oda-vissza többször átnyálaztuk az adományozható nevek listáját, nagy nehezen sikerült találni egyet, ami mindkettőnk tetszését elnyerte...erre a kedves anyós sikeresen elbizonytalanította a feleségem azzal, hogy az adott névnap is nagyjából akkor van, amikor meg fog születni, így nem fog élesen elkülönülni a kicsi születésnapja és neve napja...(a Wikipédia szerint egy névnapja van az évben).


Én már csak a fejemet fogom...ez tényleg szempont lehet bárkinél? Van ennek bármi értelme? Én tizenx éves koromig azt sem tudtam, mikor van a névnapom.



2021. aug. 22. 14:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Dec 24 én van a névnapom, 25 én a szülinapom, + karácsony. Én mindig is oltári nagy szívásnak tartottam.
2021. aug. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Két hetes volt a gyerek, mikor észrevettem a naptárban, hogy jé holnapután lesz a névnapja. Ha rajtam múlna, akkor lenne a kettő között pár hónap különbség, de akkor is ezt a nevet adtuk volna, ha előre megnézzük a naptárban.
2021. aug. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt fontos számunkra. Kislányom augusztus 30-án született, névnapja szeptember 8-án van.
2021. aug. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem szempont. Mondjuk ha karácsonykor születne, nem adnék Ádámot meg ilyesmi. De ezenkívül nem érdekel, névnapot megemlítjük, majd kap egy tábla csokit és kész. Nekem az is elég fura, hogy random napon névnapot ünneplünk, hisz az nem a névnapja. De kinek mi, ahány ház annyi szokás.
2021. aug. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
62%
Lányom decemberben született,névnapja is decemberben van.Nem foglalkoztunk, hogy mikor van a népnapja.Útolag kicsit " kicsesztünk" vele.
2021. aug. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi a keresztnév?
2021. aug. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Adjátok még egy keresztnevet, és ünnepeljétek a második név névnapját, ha a ti családotokat fontos. Nálunk "Boldog névnapot!" felkiáltás van és apróság, olyasmi, amit néha "csak úgy" is kap, pl kinder tojás, hajcsat, színező, meg otthoni süti vagy egy fagyizás a cukrászdában.
2021. aug. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem a szuleim Dorottyanak szerettek volna elnevezni, de februar 6-an van Dorottya nevnap, en pedig februarban szulettem, ezert Nora lettem. Ugyhogy van akinek szempont, lehet, hogyha en odakerulok, nekem is szempont lesz, de nem ez a fo szempont! Ha nem talaltak volna olyan nevet, ami tetszik nekik, akkor valoszinuleg maradtam volna Dorottya.
2021. aug. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
65%
16 voltam mikor eldöntöttem, hogy ha egyszer fiam lesz Bálint lesz. Majdnem 29 voltam mikor megszületett, 02.12-re voltam kiírva. gdm-es voltam, így azt mondta az orvosom, hogy ha addig nem születik meg akkor a kiírt napon be kell feküdnöm és max 2 napot várnak az indítással, de ha akarom, aznap indítja - akartam. Ennyi beleszólásom volt a dologba
2021. aug. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mi úgy jártunk hog kiválasztottuk a Nóra nevet úgy volt hogy aug 13. - án születik erre megszületett júlis 9.- en két nappal a Nóra nap előtt... így járt... majd nagyobb ajándékot kap vagy többet!
2022. jan. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!