Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyermek születésének időpont...

A gyermek születésének időpontja és a névnapjának egybeesése befolyásolta nálatok a névadást?

Figyelt kérdés

Miután oda-vissza többször átnyálaztuk az adományozható nevek listáját, nagy nehezen sikerült találni egyet, ami mindkettőnk tetszését elnyerte...erre a kedves anyós sikeresen elbizonytalanította a feleségem azzal, hogy az adott névnap is nagyjából akkor van, amikor meg fog születni, így nem fog élesen elkülönülni a kicsi születésnapja és neve napja...(a Wikipédia szerint egy névnapja van az évben).


Én már csak a fejemet fogom...ez tényleg szempont lehet bárkinél? Van ennek bármi értelme? Én tizenx éves koromig azt sem tudtam, mikor van a névnapom.



2021. aug. 22. 14:27
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

#8 Bulgáriában az itthoninál nagyobb esemény a névnap, ott az a szokás, hogy a névnapos édességet osztogat az ismerőseinek a névnapján, s ha egy munkahelyen sok embert hívnak ugyanúgy, pl. Peter, akkor az a nap egy nagy buli.

A mi családunkban a névnapi ajándék max. csoki, virág, teljesen formális a köszöntés. Viszont valóban megvan az, hogy ha két héten belül több születés-/névnap van, akkor az ünneplés összecsúszik, egyszerre üljük meg, így nyilván nem olyan személyes.

Vicces példa, hogy mi nemrég szembesültünk azzal, hogy jobb lenne, ha egyenletesen oszlanának el az ünnepeink az évben: kedvenc éttermünk törzsvendég akciója, hogy kedvezményt ad a név- és születésnapokon, így amikor több ünnep van egy szűk időintervallumon belül, nem tudjuk kimaxolni a kedvezményeket. :D

2022. jan. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!